Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos-e a felháborodásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos-e a felháborodásom, mert már a házasságom múlik rajta!?

Figyelt kérdés
A férjem pénzügyekben elég önző,mindig a saját magáét helyezte előtérbe,nem változott ez akkor sem mikor a gyerek megszületett.Egy időben nagyon komoly anyagi válságban voltunk emiatt,mert gyakorlatilag a számlákat sem tudtuk befizetni,de neki ekkor is tellett mindenre.Aztán emeltek a fizetésén ,lett másodállása is,úgyhogy kilábaltunk a gondból,de még mindig sokat költ magára.A 300.000-es fizetéséből 100.000-et kb csak magára költ,a maradék 200.000 meg a hitel,rezsi,kaja és minden egyéb,nem könnyű kijönni belőle,de azért megvagyunk,csak néha zavar,hogy mennyi mindent tudnék magamra meg a gyerekre venni ha nekem is lenne havi 100.000-em.De a békesség kedvéért ezt már jó ideje nem teszem szóvá.Csak azt látom,hogy egyre több és több kell,és ma kiborultam,mert levett a számláról pénzt,úgy hogy nem is szólt,meg ma is elvette a tárcámból a maradék 3000ft-mat.Kértem ne hazudjon,sumákoljon,mert így nekem nagyon nehéz,egy ideig működik,majd megint kezdi.Mindezek mellett meg sokszor eszembe jut,hogy én csak gyest kapok,hogy kevesebb vagyok,mert nincs állásom,fizetésem,és még nem is lesz egy darabig mert a gyerek tartós beteg.Nem tudom bele fér-e ez egy házasságba,vagy nem.
2014. ápr. 29. 20:42
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
98%

Egy ilyen önimádat, önzőség nem pár hónap alatt alakul ki. A férjed ilyen volt már a kapcsolatotok elején csak akkor téged ez nem zavart. Nem utólag kell ezeket a hibákat észrevenni hanem már az elején.

A férjed változni nem fog. Vagy elfogadod, hogy mindig többet fog magára költeni, vagy drasztikusan elzárod a pénzt, és csak te osztod be.

2014. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
10%
Hogy lenne már jogos a hisztid? A férjed önző=nem költheted el a pénzét.
2014. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
71%
Hogy kérdésedre válaszoljak, nem, nem fér bele egy házasságba az ilyen hozzáállás, viselkedés. Igenis tedd szóvá, ha nemtudná családja, gyermeke van. Róluk gondoskodjon elsősorban. Da javaslom nyugodt hangon, neggondoltan beszélgess el vele, jülönben rádsüti, hogy hisztis vagy. Ne hagyd magad és a gyermeked éedekeit!
2014. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
76%
mire költ el magára 1oo.ooo-et?
2014. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
Azért kicsit neccesnek érzem a 2. választ.Képzeld volt,hogy anyám fizette ki a gáz számlánkat,mert a férjemnek cigire kellett havi 50.000 Ft.200.000-ből szerinted mennyit költhetek magamra mikor 115.000 havonta a hitel + a rezsi ??? Süt a hozzászólásodból a nőgyűlölet,gondolom nem véletlenül.
2014. ápr. 29. 20:53
 6/58 mustafa33 ***** válasza:
94%

Én azt sem értem miként költ magára egy családapa 100000-et, de azt sem hogy nem lehet kijönni 200000-ből?

Valahogy nagyon nem jól van megszervezve a költségvetésetek. Olyan meg nincs, hogy a gyesen levő, közös gyerekről gondoskodó anyuka kevesebb lenne, mint a bármenyit is kereső férj. Ha a férjed mindenáron igényt tart a keresete egy részére, azt beszéljétek meg menyi lehet, hogy ne menjen a család rovására, de mindenképen első a rezsi kifizetése az egész keresetből, második a család mindennapi kiadásainak fedezése (kaja, gyógyszer, ruha, háztartási kiadások, közös programok és kultúra) harmadik egy bizonyos összeg a "rezerva alapba" és csak azután jöhet a maradék elosztása személyes kiadásokra. ha ez a sorrend felborul, akkor előbb utóbb problémák lesznek.

2014. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:

Mire költ konkrétan? Mennyire csak magára költi ezt a százezret?

Mert ha ebből mondjuk 70 ezer benzinköltség, és vesz magának egy inget 10 ezerért, az már rögtön 80 ezer és még nem is vett semmit, csak egy inget. Szóval jó lenne tudni részleteket.

És azért 200 ezerre szerintem túlzás azt írni, hogy milyen nehéz megélni belőle. Persze az is számít, hogy mennyi a hitel.

Így elég nehéz megítélni, hogy semmi lényeges részletet nem lehet tudni.

2014. ápr. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:

Cigire,meg innivalóra,nagyjából elfolyik a semmire.

Csak már akkor szorultunk meg mikor terhes lettem,és táppénzre kerültem.Előtte én nagyon jól kerestem nem voltak filléres gondjaink,talán ezért sem tűnt fel,de az igazmondás nem erőssége ez igaz.Ez most olyan megszoksz vagy megszöksz helyzet.

2014. ápr. 29. 20:56
 9/58 anonim ***** válasza:
17%

A fontosabb szösszenetek:


"saját magáét helyezte előtérbe,nem változott ez akkor sem mikor a gyerek megszületett" - vagyis tudtad, hogy mire vállalkozol


"mert nincs állásom,fizetésem,és még nem is lesz egy darabig mert a gyerek tartós beteg" - azaz gyakorlatilag csak ő keres


No akkor gögyöljük fel a szálakat: neked nincs kereseted, mert gyes-en vagy és a gyerek tartós beteg. Így most csak abból éltek, amit a férfi hoz házhoz. Ez mindig kényes kérdés volt, hogy bár ugye ő dolgozik meg a pénzért (és ezt nyílván a magáénak érzi), de hárman éltek meg belőle. De ez nem lenne baj, hiszen tudtad előre, de most mégis baj? Akkor nem zavart? Ha elválsz mit tudsz csinálni? Akkor sem fogsz dolgozni, és a gyerektartásból nem fogsz megélni. Az ez egész onnan indul, hogy te láttad, milyen a barátod, de te mégis hozzá mentél és gyereket szültél neki. Megoldás? Talán ha beszélnél a fejével, de kizárt, hogy megváltozzon. Ha meg nagyon rámászol a nyakára, akkor megelvál. Ebből jól nem fogsz kijönni.

2014. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Kijövünk 200.000-ből csak nem dőzsölünk.Mikor nagyon megszorultunk,ennek a harmadát kereste csak.
2014. ápr. 29. 20:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!