Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A munkanélküli férj/feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A munkanélküli férj/feleség köteles bármit elvállalni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk a vőlegényemmel. Ő jómódú (átlag felett, de még nem gazdag) családból származik, én szegény családból.

Neki van állása, átlagosan keres. Nem kell néznünk az élelmiszerárakat a boltban, csak a minőséget, de nagyobb dolgokra (drágább telefon, műszaki cikkek) már félre kell tennünk.

Itt szeretnék továbbtanulni (szakma vagy egyetem), de idén már nem sikerült bejutnom suliba, ezért megegyeztünk, hogy egy évet dolgozok, hogy belejöjjek jobban a nyelvbe, és ne csak otthon üljek. Korábban a cégnél segítettem be neki fordítóként, de most nincs szükség rám, így új állás után kutatok.

Voltam pár interjún, de a nagy része vagy nehéz munka (fizikai) vagy nagyon messze van (2 óra metróval meg hasonlók).

Annyira meglepett, mikor a párom azt mondta, nem kell bármit elvállalnom, csak olyat, amit szívesen csinálnék, és nem kell 4kor kelnem reggel, hogy beérjek.

Ez engem annyira meglepett, mert otthon a családban lenézendő volt, ha egy nő (ritkábban férfi), munkanélküli, hogy mindenki rohant elfogadni az első állást.

Meg itt is megy a lenézés a fórumon, hogy "élősködő".


Ti elvárnátok a férjetektől/feleségetektől, ha rövid ideje lenne munkanélküli (1-2 hónpja), hogy bármit elvállaljon?


Igen?/Nem? Miért?


2014. okt. 23. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
pár hónapot szerintem ki fogtok tudni húzni amíg találsz olyan munkát amit szívesen csinálnál. annak sincs értelme, ha hajnalban kelsz és mondjuk utálod amit csinálsz.
2014. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

"Ti elvárnátok a férjetektől/feleségetektől, ha rövid ideje lenne munkanélküli (1-2 hónpja), hogy bármit elvállaljon? "


CSAK abban az esetben, ha a megélehtésünk forogna kockán, más esetben csak olyat vállaljon el, ami megfelel a végzettségének és jól érzi magát ebben a munkakörben.

2014. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem várnám el.

Ha szeret és megtehetitek, ez a természetes szerintem.

2014. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Az én férjem ugyan ez. Én ott tartok, hogy mennék már gyárba is dolgozni a gépsor mellé, de ő mindig azt mondja, hogy nem ezért tanultál és ha elvállalnék egy olyan állást beleragadnék és soha nem lépnék tovább.

De nem egyszerű várni az igazira.

2014. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pár hónap pihenés mindenkinek jár, ha megteheti.

De annak sincs értelme, hogy az ember csak várjon a sültgalambra. Ha épp nincs tökéletes állás, a kevésbé tökéletessel kell beérni.

2014. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

en is kulfoldon elek, szerintem se kell elfogadnod az elso mocsok munkat amire felvesznek, de mindenkepp fontos lenne dolgoznod hogy tanuld a nyelvet. Olyan helyet keress ahol emberekkel kell beszelned minel tobbet. Pl boltokban elado, NEM rakodo, arufeltoto. En is elvesztegettem egy evet otthon ulessel meg olyan munkaval ahol senkihez szinte nem kellett szolnom. Most olyan munkam van ahol allandoan beszelnem kell, nagyon nagyon sokat tanultam maris.

De olyat tenyleg ne vallalj be amit mar elore tudsz h utalnal, foleg ha nem muszaj. Majd esetleg lesz olyan elethelyzet hogy nem fogsz tudni valogani, elvezd ki amig lehet :)

2014. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Majdnem ugyanilyen helyzetben voltam annak idején, mint te.


Diplomásan, külföldön, nullához közelítő nyelvtudással, jól kereső barátommal (mostanra férjem). Ő ugyanígy állt a helyzethez.


És tudod mit? Mégis elvállaltam az első szembejövő, elviselhetőnek tűnő gyári munkát, amit felajánlottak, és addig dolgoztam ott, amíg meg nem tanultam annyira folyékonyan a nyelvet, hogy felvettek ahhoz a céghez, a diplomámnak megfelelő munkakörbe, ahol a mai napig dolgozom.


Nem azért, mert bárki is elvárta volna tőlem, hanem azért, mert én úgy nem bírtam a tükörbe nézni, hogy mindent a fenekem alá tettek. Egyébként az általad említett tervbevett egy év marhára nem a "rövid ideje" kategória.

2014. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1 hónapja még náluk voltam a cégnél, most 3 hete munkát keresek. Semmiképp nem ültem volna otthon egy évet.
2014. okt. 23. 21:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire jó színvonalon éltek akkor is, ha Te nem keresel, mint ahogy írod, akkor mért kéne bármit elvállalni? Én mindigis úgy tekintettem a munkára, mint ami boldogabbá tesz az életemet, teljesebbé. Ha valamely munka inkább rontaná az életminőségemet összességében, ugyan, mért vállalnám el?:-o
2014. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem a keresgéléssel is sokat fejlődsz, tapasztalsz. az interjúk, motivációs levelek írása is nagyon jó gyakorlás a későbbiekre.


a párod nagyon rendes, becsüld meg :)

ha kitartó vagy, biztosan találsz olyan állást ami megfelel, és jól érzed magad benne.

2014. okt. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!