Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Dolgozó házaspárok. Hogy megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dolgozó házaspárok. Hogy megy ez nálatok?

Figyelt kérdés

Friss házasok vagyunk és nemrégtől mindketten dolgozók. Azelőtt csak a páromnak volt munkahelye, én csak alkalmi melókkal rendelkeztem egyetem mellett. Addig mindig hazaértem délután, volt időm főzni, finomságot készíteni. Most azonban én is főállásban dolgozom,így mindketten este 8 körül érünk haza. Sajnos ennek az a hátránya, hogy munka és ingázás után fáradtan kell nekiesni a főzésnek,mert ugyebár enni is kell valamit + csomagolni másnapra. Heti öt nap napi háromszor nem ehetünk szendvicset és felvágottakat... Hétvégén főzünk, de az a csomagolással együtt max kétnapi kaja. Így esténként marad a főzés, de mivel kevés az idő és éhesek vagyunk ezért mindig valami gyorsan összedobható mellett döntünk.


Ti ezt hogy oldjátok meg, ha egyikőtök sincs otthon? Úgy érzem, hogy hiába vesszük ki egyenlően a részünk a főzésből mégis csak amolyan összedobott dolog, csak hogy ne legyünk épp éhesek. Nektek van időtök főzni? Hogy osszátok le a feladatokat?


2014. okt. 27. 21:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hétvégén ha főzünk, akkor jó nagy adagot, pl. 1,5-2 kiló húst megsütünk vagy ugyanennyiből pörkölt, stb. A sült húsok, fasírtok azért is jók, mert akár kenyérrel, zsömlével is teljesen jó kaja. Hozzá ilyenkor rengeteg savanyúság.

Levest nem szoktunk főzni, csak zacskósat vagy bögrés levest, az tényleg 10 perc. Hétköznap pedig csak gyors ételeket, tésztát, főzeléket, ami mindennel együtt 20-30 perc. Persze sok fagyasztott, előkészített alapanyagot használunk, a főzelék is fagyasztott zöldségből készül, csak reggel kiveszem és beteszem a hűtőbe, hogy kiolvadjon. A tésztákhoz mindig van itthon üveges kész szósz, ha tényleg nincs időnk, akkor az megy rá. De egy paradicsomos vagy tejszínes ragut sem tart sokáig elkészíteni. Végső esetben meg ott a jó öreg túrós tészta :D

De ha mindketten dolgoztok, akkor ne egyetek mindig otthon. Ha a munkahelyeteken van menza, vegyétek igénybe (érdemes ilyenkor rendelni olyan ételeket, amik időigényesek). Én a munkahelyemen szoktam enni, és néha a páromnak hozok elvitelre - az utolsó félórában még olcsóbban is adják, olyankor megyek le érte, végül is mindegy, mikor veszem meg, úgyis csak vacsorára tudja megenni.

2014. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!