Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, feleségek, ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, feleségek, ti hogy mentettétek meg a házasságotokat? Hosszú lesz elnézést, de kellene pár jó tanács.

Figyelt kérdés

A történetünk röviden annyi, hogy majdnem 9 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok vagyunk. Én 29 vagyok, a férjem 35. Együtt élünk gyakorlatilag 7 éve. Nagyon szeretjük egymást, ő jobban engem, mint fordítva, de az életemet adnám érte, ez nem kérdés, őt választottam páromnak.

Nem gondoltam, hogy eljutunk erre a pontra, főleg, hogy nincsenek is nagy problémáink, de inkább sokszor jönnek elő apróságok. A legutóbbi vitánk óta alig beszélünk, ez pénteken volt. 4 éve leszokott a cigiről, most visszaszokott. Tudom, hogy ez nem nagy probléma, de bennem megtört valami. Nem csak ez miatt, régóta érzem, hogy valami nem stimmel velünk. Velem is vannak gondok, ezt elismerem, sőt, több vita van miattam, mint miatta. Nagyon makacs, akaratos és szókimondó vagyok. Ez tény. Próbáltam változtatni több-kevesebb sikerrel. Sajnos fogynom is kéne, akaraterő 0.

Ennek ellenére imád, elmondta, hogy ő nem tud élni nélkülem. DE már egy ideje érzem, hogy valahogy nem olyan a kapcsolatunk, mint az elején. Nem tudom, hogy mi miatt van. Ez nem csak megszokás, inkább közömbösség. Aggódom, féltem őt, de ha kimondom, mármint magamnak, hogy váljunk el, semmi nem mozdul meg bennem. Pedig tudom, hogy szeretem, mert egész nap rajta jár az agyam, bánt, hogy ha veszekszünk, igazán jó ember, becsületes. 1 hibája volt, bevallotta, hogy 3 éve majdnem megcsalt, de nem történt semmi. Hiszek neki, de a bizalmam megrendült. Próbálom nem felemlegetni, de a vita hevében néha kicsúszik egy ehhez kapcsolódó mondat, sértés. Nem szép dolog tudom :(

Amikor leszokott a cigiről, én voltam a világ legbüszkébb embere, mindig felnéztem rá. Mind a munkájában elismerték, mind emberileg nagyon szereti mindenki, főleg én, és jól esett egy olyan férfi mellett lenni, akire ennyire büszke lehetek és felnézhetek rá. Abban talán van némi igaza, hogy tényleg sok mindenbe belekötöttem.

De nem tudom az okát. Talán valóban rá vetítem ki a magam iránti undoromat, nem tudom.

A probléma annyi, hogy most, hogy megtudtam, hogy visszaszokott a cigire, most nem tudok rá úgy felnézni, mint eddig. És igaza van abban, hogy minek erőlködjön, ha úgy sem jó semmi. De így, hogy én meg nem tudok már rá úgy felnézni, olyan büszkén, nem akarok én sem tenni semmit, hogy változzunk. És ez a baj. Azt mondta, hogy ha nekem az kell, akit megismertem, akkor újra cigizni fog.

A tegnapi nap nagyon sokat sírtam, most is közel állok hozzá, mert tudom, hogy miattam van elsősorban, nem akarom elveszteni, de hogy hozzam vissza az érzéseket egymás iránt, ha egyáltalán nehezemre esik kezdeményezni ezek után :( Félek, hogy nem fogunk tudni már egymáshoz úgy viszonyulni, mint eddig :( Nagyon szeretem, de úgy érzem, hogy most egy olyan mélyponton vagyunk, hogy nem fogunk tudni belőle kivergődni.

Kérlek, itt most ne a cigin, vagy a majdnem megcsaláson legyen a hangsúly. Ez is benne van, de ezek csak rátettek egy lapáttal az amúgy is meglévő alapproblémára. Az érdekel, hogy ha már ellaposodott a kapcsolatotok, és mélyponton voltatok, hogy sikerült visszaevickélni a helyes útra?

Jelen pillanatban ott tartok, hogy péntek óta nem nevettem, kb. 4 mondatnál többet nem beszéltünk, max pár tőmondatot. Látom, hogy őt is bántja. És nem tudom, hogy ezen segít-e, ha ő lerakja a cigit, vagy én elmegyek edzeni. Szeretném megmenteni a házasságom, de ha ennyire érdektelennek érzem magam, hogy kezdeményezzek jópofizva? Átvitt értelemben természetesen. Haragszom rá, és haragszom magamra is. Most abban az állapotban vagyok, hogy egyedül jobb lenne, így hogyan legyek kedves, szerető feleség? A sírás kerülget.

Vele is megbeszéltük már, szóba került a válás is, de ő is majdnem elsírta magát erre a gondolatra. NEM akarunk válni, rendbe akarunk jönni, változni akarunk, főleg én. Csak kellene pár pozitív gondolat vagy példa :( Sajnos a családban nem túl sok pozitív példa van, az én szüleim elváltak, az övéi nem, de szinte nem is beszélnek, a testvéreink mind elváltak. Mi nem akarunk így járni. :( Köszönöm, hogy végig olvastátok.



2014. nov. 2. 10:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek van?
2014. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem depressziós vagy.

Én felkeresnék a helyedben egy pszichológust, mert ez a kapcsolat bőven menthető.

2014. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%

No mindegy. Ki környékezett meg téged? illetve ki adja a háttérben a lovat alád, hogy lépj a kapcsolatodból?


Inkább erről beszélj...

2014. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos mi is itt vagyunk, sokat veszekedünk, jó lenne tudni hogy mi van.

Egyet viszont tudok mondani: haraggal a szivetekben sose feküdjetek le aludni!

2014. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

nincs még gyerek, és ez is gond, hogy néha akarom, miatta elsősorban, de én is szeretnék gyereket, de néha, mint most is, simán nem érdekel, hogy lesz-e vagy sem.

2. Én is gondoltam arra, hogy ez lehet, de még nem mentem el. Amikor megemlítettem a férjemnek, azt mondta, hogy nem vagyok depressziós.

3. Látom, a szövegértelmezés megvan, de azért válaszolok. Senki nem adja alám a lovat, kívülről egy tökéletes pár vagyunk, tehát senki nem tudja, hogy gond van. Miért adnák alám a lovat. Engem senki nem környékezett meg, nem is érdekel, sehol nem írtam, hogy lenne 3. fél.

2014. nov. 2. 10:42
 6/26 A kérdező kommentje:
4. igyekszünk minden este nem haraggal lefeküdni, de sajnos volt már rá példa. De ha megyünk dolgozni, ő előbb megy, mindig ad puszit, úgy nem megyünk el, ennyi év alatt összesen 2szer történt ilyen. Nálatok mi a helyzet?
2014. nov. 2. 10:43
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez egy jó kapcsolat, ahol megvan a szeretet, ami a legfontosabb. Talán egy kicsit most az érdeklődés elveszett, de ezért dolgozni kell. Neki ott egy káros szenvedély a cigi, neked pedig a nasizás, amiért nem mennek le a kilók. Talán el kellene kezdenetek sportolni valamit, az egészséges életmód felé nyitni. A közös program, a közös cél összehozza az embereket.

Lehet megint le tudná tenni a cigi, neked meg beindulna a fogyás. Te is büszke lehetnél, és ő is büszke lehetne az új csinos kedvesére. Lehet egy férfi elfogad olyannak amilyen vagy, de szerinted nem örülne, ha egy kicsit formásabb vagy? Ez nem csak a külsőségekről szól, hanem a te személyiségedről. Ha csinosnak érzed magad, akkor belülről is helyre kerülsz, ami csak úgy sugárzik majd rólad, és ezt ő látni is fogja.

Dolgozzatok a kapcsolatotokon, mert én úgy látom, hogy megéri. Egy kapcsolatban lehetnek elgyengülések, de hozunk egy döntést és nem csaljuk meg a másikat, ebből is látszik, hogy ott van a tisztelet és a szeretet!

Elválni a legkönnyebb, újraépíteni valamit sokkal nehezebb, de ha vállaljátok a munkát, a gyümölcse fantasztikus lesz! Ha rendbe tudjátok hozni, akkor a gyerekek is jöhetnek.

Nálunk a gyerekek mindent megváltoztattak, teljesen másképp néztünk már egymásra. Újra egymásba szerettünk, és tudtuk, hogy örökre együtt van dolgunk.

Sok sikert nektek! :)

2014. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Örülök, hogy nálatok ez segített :) Mármint a pici, és gratulálok a családotokhoz :)

Igen, én is azt érzem, hogy csak egy pici erőfeszítés kellene, csak pont ez a baj, hogy amikor ő megtette, nem értékeltem, most, hogy már mindegy, így meg már engem sem érdekel, érdektelen lettem. Most is azért írtam le ezeket, mert azt gondolom, hogy menthető, és pont az ilyen pozitív sztorik segítenek mosolyogni :) Volt már egy mélypontunk pár éve, akkor más volt a gond, ott segített, hogy tudtam, hogy ott van még az az ember, akibe annó beleszerettem, és újra megláttam benne azokat a jókat, úgy már nagyon könnyű volt. Csak így most másképp látom őt is. Csalódtam benne, de nyilván ő is bennem.

És az a cél, hogy büszke legyen rám, külsőre is. Nagyon sokszor volt, hogy hívott a barátaihoz, de nem mentem, hogy ne cikizzék később a felesége miatt. Amikor elkezdtem edzeni, jártam pár hónapig, de utána feladtam megint :( Egyszerűen nem tudom, mi van velem, pedig sokszor mondom magamnak, hogy ez az ember megér ennyi küzdést, de mindig feladom :(

De nagyon szeretem, változtatni fogok, lehet, hogy szakemberhez is el fogok menni. De várom még a sztrikat, ötleteket, tanácsokat, mert igyekszem tanulni belőlük :) És mindenkinek megy a zöld pacsi :)

2014. nov. 2. 10:55
 9/26 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó, te egy nagyon intelligens ember vagyok, nekem is segítettél, köszönöm!
2014. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy 2-3 külön töltött nap is segítene magatokban tisztázni, hogy valóban szeretet, vagy csak megszokás-ragaszkodás köt össze benneteket.


Illetve a párterápia szerintem esetetekben segítene, ha jó szakembert találtok.

2014. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!