Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mikor jön el az a pont,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor jön el az a pont, amikor kimondjátok, hogy külön kéne folytatni?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, külföldön élünk, van egy 1 éves gyerekünk. Eléggé egymásra vagyunk itt kint utalva, nincsen semmilyen segítségünk, férjem dolgozik én otthon vagyok a kicsivel még. Egyre több a konfliktus közöttünk, fáradtak, feszültek vagyunk, de sok olyan dolog miatt is, ami a természetünkből fakad, egyszerűen sok mindenről egész másként gondolkodunk, elbeszélünk egymás mellett, nem értjük meg a másik nézőpontját. Sokszor érzem azt, hogy ha nem külföldön élénk, vagy nem lenne gyerekünk, már rég véget ért volna ez a kapcsolat. Érdemes így folytatni azért? Mi lenne a gyerekkel válás esetén? Én visszamennék Mo-ra a gyerekkel, és a férjem kint maradna, akkor mikor láthatná? Le lehet élni egy életet egy egész más vérmérsékletű emberrel? Amúgy szeret minket és mindent megtesz értünk, csak annyi a konfliktus, hogy már kezdünk belefáradni... :(

2014. nov. 2. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideje ismertétek egymást, amikor döntöttetek arról, hogy gyereket vállaltok?
2014. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Szeret titeket a pasi, ott a kisgyereked. Felnőttél, és tanulj meg alkalmazkodni a másik emberhez.És mivel a srác melózik, te pedig otthon vagy, teremts neki békés nyugodt otthont. 1 éves gyerekkel is simán lehet.


Ez a pont amikor már nem ugrálhatsz és felelős vagy önmagadon kivül két másik emberért is.


Nem visszarohanunk apuci/anyucihoz, mert ippeg derogál felnőttnek lenni, hanem megoldod a problémát-ott ahol a másik két ember él.


És előszőr te változz, utána várd a változást mástól.

2014. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
4,5 éve vagyunk együtt, kb 3,5 éve együtt éltünk külföldön, 1 éve született, tervezett volt.
2014. nov. 2. 13:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez nagyon nehéz. Egy biztos, a szerelem, szeretet nem elég összetartó erő egy hosszútávú kapcsolathoz. Ha ti ezt már ilyen rövid együttlét után így érzitek, akkor lehet, hogy halálra van ítélve a kapcsolatotok. Természetesen az ember próbálkozik megbeszélni a dolgokat, közös nevezőre jutni, kompromisszumokat kötni, de ha teljesen máshogy gondolkodtok, a lényeges dolgokról nagyban eltér a véleményetek, elbeszéltek egymás mellett, nem tudtok olyan megoldásokat találni, ami mindkettőtöknek megfelel, és jó, akkor nem nagyon van választás. Ez hosszútávon kikészít benneteket. Férjed mindenképpen maradna? Te nem is szeretnél maradni, ha külön mennétek, vagy nincs más választásod, mint hazajönni?
2014. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
A szüleid helyébe biztosan beintenék neked arra, hogy haza akarsz jönni élni. Családos felnőtt nő vagy viselkedj, és élj is úgy.
2014. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mióta vannak ilyen problémáitok? Már a baba előtt is így volt, vagy a születése után változott ez meg?
2014. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kivárnám azt az időt, amikor újra tudok dolgozni. Rengeteg mindent megváltoztat, ha nenm a gyerekkle kell már otthon ülni, az pedig nem tart örökké jó esetben.
2014. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk szerintem 2 éves kapcsolatban korai volt úgy dönteni, hogy gyereket vállaltok (mivel ha most vagytok 4 éve együtt és 1 éves a gyerek, kb. ekkor estél teherbe), mert mint látszik, még nem voltatok elég ideje együtt, nem ismertétek egymást elég jól.


Tulajdonképpen mi is a problémád egyáltalán? A gyermeked apja dolgozik, törődik a gyerekével is, mindent megtesz értetek... de neked nem jó. GOndoltál már arra, hogy az az igazi probléma, hogy nem szereted őt, nem bírod a személyiségét most, hogy kiábrándultál belőle? Mert nekem nagyon úgy tűnik.


Na ezért nem kell 1-2 éves kapcsolatokba gyereket tervezni, mert aztán 3-4 év körül leesik a tantusz, hogy ez az ember teljesen más személyiségű, "vérmérsékletű", mint gondoltad.


Tanulj a hibádból, és próbáld meg elfogadni őt egy kicsit, ha tényleg úgy van, ahogy írod és mindent megtesz értetek!

2014. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket, sok hasznos gondolat volt bennük, elgondolkozom pár dolgon. Lehet úgy tűnik, hogy csak én hisztizek itt 1-2 dolgon, mert jó dolgomban unatkozom. Hát nem így van, próbálok felnőttként mérlegelni és nem a magam érdekeit nézni, hanem elsősorban a gyerekemét, akiért mint írtátok ti is, felelősséget vállaltam/tunk. Viszont az a gyereknek sem jó szerintem, ha mi szülők veszekszünk a feje felett és feszült a légkör, ezt ő is megérzi sajnos. Tény, hogy több együtt töltött év alatt jobban megismertük volna egymást, de 30 felett az ember már hamarabb belemegy dolgokba, hiszen családra vágyik, és ha találkozik egy olyan társsal, akivel ezt megvalósíthatja, akkor talán szemet huny néhány dolog felett a kapcsolat lángolásakor, ami később a kihűlt hétköznapokban nagyobb problémaként jelentkezik.
2014. nov. 2. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!