Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van a házasságnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 03:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Házasodj, majd megtudod!
2014. nov. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Ezt a kérdést nagyon sokszor megvitattuk már itt.

Érdemesebb lesz visszakeresned, mert itt csak a vita lesz. A házassagpártiak, és ellenzők sosem fognak egyet érteni.. Ami nem is baj, csak nem mindig kulturáltan esik...



Száraz tények:


-Jogilag rendezett körülmény ( nem, Magyarországon jelenleg ellenkezőneműeknél nem opció az élettársi bejegyzés, ilyet nem sinálnak, erre van a házasság, azonos neműek nem házasodhatnak, nekik talalták ezt ki)


- nem kell minden papír az örökléshez ( szomorú, de egy hosszútávú kapcsolatot senki nem különböztet meg egy összedobtuk a bolminkat kapcsoattól, tehát amíg nincs gyerek addig amit közösen összeraktátok megy a levesbe, ha az örökös úgy akarja, nincs haszonélvezeti jog...stb


- ha gyerek születik, arról nyilatkozni kell


-jogilag nem vagy rokon.. Cak egy idegen, aki lakőtars, de ha nem vagy bejelentve oda, ahol laktok, még az sem.


A család jogilag, a hazadssággal kezdődik,( hagsúlyozom jogilag, fogalmilag : "A család emberek egy közössége, vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás."



Ezek tenyek..


Egyértelmű, higy aki házasodni akar az nem ezert teszi, hanem sokkal mélyebb okai vannak.

Szerintem a hazasok nyíltan el merték vallani, azt hogy ők össze akarnaktartozni, és tettek is ezért.legy gyek kvázi nagyobb kapcsolat, akkor miért ódzkodnak a házasságtől sokan úgy is, ogy gyereket akarnak.

En egyébként ezt nem értem.

A hazasság ingyen van Magyarországon. Tehát ez sem. Lehet kifogás, h valakinek számt érzelmileg, csak akkor akar nagy ünnepséget, esküvőt, aminek vannak anyagi conzatai.


Nekem a hazasság az elfogadott családi együttélesi formám. Itt nem csak én eldöntöm, hogy a masikról gondolakodok, hanem nyiltan felvállalom, úgymond aláírok egy "szerződést" hogy kötees vagyok így tenni. Messziről jött embe azt mond amit akar, hotegethet..stb, úgy, hgy bízom benne, mert feltetelezem, csak azkkor van az ember a párjával ha bízik benne, de a másik is vallalja ugyanaokat a dolgokat.

Gyereket csak házasságban szeretnek vállalni. Szerencsére a párom is hasonlőan gondolkodnik, házasok vagyunk.

Jh és nem vagyunk vallásosak, épp csak megkereszteltek, templomban más esküvőjén, és osztálykiránduláskor, kiranduláakor voltam csak.



A legfontosabb egyébként a


MIÉRT NE?????

MIÉRT NINCS ÉRTELME?

2014. nov. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2014. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A házasság megoldás azokra a problémákra, amelyek nélküle nem is léteznének...:)))
2014. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

#2 "akkor miért ódzkodnak a házasságtől sokan úgy is, ogy gyereket akarnak.

En egyébként ezt nem értem." - mint 17 éve nem házasodó, szívesen elmagyarázom, ha szeretnéd:))))

Szóval eleve tévút, aki úgy áll hozzá, hogy "megmondom a tutit", mert ahogy a házasodásnak millió oka van, úgy a nem házasodásnak is millió van, ki ezért, ki meg azért ellenzi a házasságot a saját életében.

Én csak a saját indokaim tudom elmondani, számomra a házasság intézményének ellenzése egyfajta garancia arra, hogy a másiknak sem "rendpárti-értékelvű-konzervatív" a világszemlélete.

(tudod, jobb ezt azelőtt letisztázni, mielőtt azon esünk egymás torkának, hogy a tizenéves gyerek felvarrathat-e egy tetkót ha akar, vagy alhat-e a pasijánál, ha akar, kitagadós őrjöngő rohamot kapunk-e egy füves cigitől, vagy nem.)

Meg egyébként is, az a tapasztalatom, hogy nőknél a házasság utáni vágy általában(!) meglehetős korrelanciát mutat az "anyatigrises-ősanyucis" mentalitással, amitől meg sikítófrászt kapok, olyan nőből untig elég az anyám... egy nem házasodós nőtől sokkal kisebb eséllyel kapom ki - saját tapasztalatom szerint - az "én már anyucika vagyok, nekem már a babuka az első"-t, sokkal kisebb eséllyel fog követelőzni, hogy "de a férj kötelessége az, hogy a babamamának..." címszóval.

(ez nem véletlen egyébként, mert már magának a polgári házasságnak az indokai között is a leggyakoribb a nőknél a "mert a baba érdeke az, hogy")


Szóval fogd fel a rendpártiak-anyatigrisek-ősanyucik elleni proaktív védelemnek:)))


Az egy másik történet, ha ez a házasság _a párnak_ kell valamihez, mondjuk egy állampolgársághoz... akkor akár holnap is egy kéttanúst...


Na, érthető? :)))

2014. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2. Vagyok..

Nem értek egyet a véleményeddel, de elfogadom. :)


Rossz, hogy ilyén rossz tapasztaltod van, pl anyukáddal kapcsokatban, az enyém nem ősanya típus.. Sőt :S minden vágyam, hogy olyan lehessek, mint ő..


Előttem a házasságnak csak jó példája van a közvetlen környezetemben, míga "csak" együttélesnek csak rossz..


Szeribtem a lényeg, hogy a kérdésben a pár együtt egyet értsen, hogy melyik oldalon, az mas kérdés.


Egyebként, hogy valaki ilyen vagy olyan lesz , nem a házassághoz, hanem a saját természethez van köze, az olyan típusú nő nem házasságban is oylan lesz, mint akikről írtál, a nem olyan, az hazasságban sem lesz olyan.. Hiszen jó esetben nem valtoztat az emeber természetén egy esküvő..


Látod egyébként neked vannak indokaid, a legtöbb házasságellenes csak rávagja, hogy felesleges, meg "csak"egy papír, akkor is, a a párja szeretné ( egyébkent pont olyan part ismerek, ahol a nő nem akar, a férfi igen) és ha csak egy papír, akkor miért faj..

Mrt az esetedbentök jogos az ellenérzés, iszen nincs jő példa előtted, és kialakult egy veleményed, tök mindegy, hgy más egyetért-e vele vagy sem, van ok..

2014. nov. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

A házasság valójában annak az érzésnek a kifejezése,hogy az adott pár abban az életszakaszban úgy érzi ,hogy egymással szeretnének megöregedni.

A nőknek ez nyilván fontosabb,mert a két nem közül az ő gondolkozásuk alapul érzelmeken és ennél nagyobb megerősítést nem tud a férfi adni.

2014. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves #7, tudod, ez egy tipikus "vallásháborús" téma itt a GYK-n, meg egyébként az életben is... nézd meg, már az én levezetésem mellett is ott virít a "0%", mint ahogy az eljegyzés-házasság témakörben mindenki mellett, aki mást gondol ezekről. Úgy tűnik sok a házasodni akaró, ám de nem tudó frusztrált ember, aki egy ellenvéleményt is a saját esélyei elleni támadásként tud csak megélni...

Érdekes, engem oly annyira nem zavar a más vélemény, hogy a saját fiam is simán megnősült - mert ő meg azt akart, és hát ez szabad döntés, vagy mifene...

Szóval érted, a "házasság-pártiak" egy része kvázi-inkvizitorkodik (már amennyire ma ezt lehet, a más vélemény leminősítésével) a saját "ügyéért" a "házasság-ellenesek" zöme meg a saját életére hoz egy döntést, de tök mindegy neki, hogy más házasodik-e vagy nem, senkit sem akar meggyőzni, hogy "eszedbe se jusson megházasodni", nem érinti érzelmileg, hogy a másiknak esküvője van, vagy nincs.

2014. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
(na jó, már nem "0%", úgy látszik, itt van esély értelmes párbeszédre végre:)))
2014. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén,amikor gyerek voltam "rossz" példa sose volt előttem,de házasodni sosem akartam.

Aztán anyámék 10-en akárhány év után elváltak. Gyerekkoromban ez a 10en év hosszúnak tűnt és ma már látom,hogy az semmi és nem is garancia. 8,5 éve vagyok kapcsolatban 4,5 -3 éves gyerekekkel.

Én talán még félek is a papírtól. Az én környezetemben talán azok vannak többségben,akik papír nélkül vannak együtt hosszú ideje. Sajnos akik összeházasodtak,azoknak a 98 %-a elvált. Olyan,mintha az esküvő egy elválasztó ok lenne. Talán mert akkor jön elő az igazi énük? Vagy nem tudom!

2014. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!