Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme a házasságnak ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a házasságnak ha egyszer el kell temetnünk szerettünket? :' (

Figyelt kérdés
Ma volt a nagymamám temetése. Apámat és nagyapámat nagyon sajnáltam amikor ott álltak és nézték a halottat (nagyapám feleségét). Akkor én is majdnem elsírtam magamat, de nem azért, mert meghalt a nagymamám, hanem azért, mert beleképzeltem magamat a nagyapám helyzetébe. Elképzeltem, hogy boldog párkapcsolatban, később esetleg házasságban élek az adott lánnyal (konkrét személyre gondoltam akit nagyon szeretek, bár távol van tőlem), és a boldog élet végén én is ott állok a sírja előtt ami még le sincs fedve, és nézem a halott szerelmemet aki már sosem fog átölelni, nem fogja mondani, hogy szeret és nem fog megvigasztalni ha szomorú vagyok. Én is át fogom ezt élni (még ha nem az adott lánnyal is ha netán úgy alakul a jövő, de mással biztosan), és előre rettegek. Kezdem azt hinni, hogy a fájdalom elkerülése érdekében nem kéne belekezdeni kapcsolatba. Ti hogy vagytok ezzel? 15/f

2013. jún. 28. 16:58
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ezt a kérdést a szerelem/szex kategóriába kellett volna írnom, de úgy veszem észre, hogy itt értelmesebb emberek vannak.
2013. jún. 28. 17:00
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Mi ertelme enni, hiszen ugyis ehes leszel, mi ertelme furodni, hisz ugyis koszos leszel, stb. Fiatal vagy meg, nem jo a hozzaallasod
2013. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Ez az élet rendje
2013. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ebbe nagyon rossz belegondolni, inkább ne is tedd!

Sajnos ez az élet rendje, ez mindig is így volt és így lesz.

De inkább éljek valakivel hosszú évekig boldogan, és temessem el a jóra emlékezve, minthogy az egész életemet magányosan töltsem el a fájdalomtól rettegve.

2013. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Én inkább a nagymamámat sirattam, amikor meghalt, de ez mellékes.

Már miért lenne fölösleges? Most óriási közhelyet fogok mondani, de a halál az élet része. Azért, mert meghalsz, nem lehet jó életed? Szerintem ez egy párkapcsolatnál is így működik, de hidd el, nagyon megbánnád, ha hetvenévesen magányos lennél, sokkal fájdalmasabb, mint boldogan élni valakivel, aztán elfelejteni, mert mondjuk előtte volt negyven csodálatos évetek együtt.

15/L

2013. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Dolgozni sincs értelme, mert egyszer a javaidat magad után hagyod, és vagy jó kezekbe kerül vagy felemészti az idő múlása.

Nagyapádék megalkottak egy családot, a gyereküknek a gyereke vagy, szóval ennyi értelme van hogy Te is élhetsz.


Az élet egy nagy hülyeség, de le kell húzni az a pár évtizedet és utána befeküdni a földbe pihenni, ugyanis csak ott lehet igazán.

21/F

2013. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%
Ez olyan érzéketlen dolog a szememben, hogy a temetésen nem a nagymamádra emlékeztél, hanem a jövőbeni feleségedről álmodoztál és annak a nemlétező halála miatt voltál a sírás szélén. Soha jobb hely egy jó kis érzelemdús fantáziálgatásra, mint a nagyi temetése..
2013. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%

Mi értelme enni,ha úgyi kiszarod?

Na nem vicces fel a fejjel nagyon aranyos hogy ilyen érzékeny vagy és komoly kapcsolatra gondolsz de bele kell törődnünk hogy ez az élet rendje és megértem a dolgot tényeg nagyon szomorú ez,de amíg tart addig nagyon jó minek ettől megfosztani magad? Enyhülni fog a szomorúságod elmúlni nem fog,de az idő nem áll meg és boldognak kell lenni..

2013. jún. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Ha láttad a Fel! című animációs filmet, akkor kb értheted miről beszélek. Nem szabad bevonulni egy csigaházba és onnét magányosan zsörtölődni a világra, hogy én nem szeretek senkit, mert nehogy megbántsanak. Nem veszek részt semmi jóban, nehogy valami bajom legyen. Élni kell az életet, ahogy van. A halált nem lehet elkerülni, anyukád, apukád, a családod minden tagja, a jelenlegi szerelmed és a jövőbeli összes szerelmed egyszer meg fog halni. Ez normális. Ne haljál meg a halál előtt azzal, hogy eltemeted magadat a saját félelmeid alá, hogy "jaj mi lesz ha", mert akkor úgy halsz meg, hogy nem is éltél. Hidd el, mire abba a korba jutsz, hogy már nagypapa vagy és a feleséged esetleg meghal, addigra már másként fogod szemlélni a dolgokat. Éld az életedet, és ne rágódj azon, mai ellen nem tehetsz semmit.
2013. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szakítani is rossz lesz egy lánnyal, főleg ha te fülig szerelmes vagy, de ő kidob. Ezeket bizony meg kell tapasztalni, ez az élet rendje. Hülyeség ilyeneken agyalni, ne ezzel törődj, nagyon fiatal vagy még.
2013. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!