Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A kedvesemben még nem élnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kedvesemben még nem élnek az anyai ösztönök, de én már nagyon szeretnék családot. Mikor érzik ezt a nők?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel 8 éve vagyunk együtt, ő 27 én 29. Körülbelül 4 évvel ezelőtt mondtam neki, hogy én már kész lennék az apaságra, és tudom, hogy ő az nő, akivel le szeretném élni az életem. Akkor azt mondta, ő ebben még egyáltalán nem tud gondolkodni, hiszen egyetemre jár, azután szeretne egy kicsit dolgozni. Meg is értettem a dolgot, de minden évben felhoztam neki a témát, mert érdekelt, hogy alakulnak benne az érzések.

Mindig az volt a tervem, hogy 30 előtt apa leszek, de már látom, ez nem fog sajnos megvalósulni... Tudom nem szép dolog, de ha látom facebookon, hogy valamelyik volt osztálytársamnak, korombéli srácnak kisbabája lesz (egyre több van...), akkor gyakorlatilag irigy vagyok. Persze minden jót kívánok nekik, csak rossz érzés, hogy én még ezt nem élhetem át.

Igazából minden feltétel adott, mert van egy szép lakásunk, van megtakarításunk, autónk, a barátnőmnek normálisan fizető, bombabiztos köztisztviselői munkája, én a versenyszférában dolgozom vezető beosztású mérnökként korrekt fizuval.

Esetleg ott van egy kis bibi a sztoriban, hogy kb. 2 havonta külföldre utazom külföldi partnerekkel tárgyalni akár 1 hétre is, illetve elég sokat dolgozom, a munkát is hazaviszem néha...

Lehet ezzel is gondja lehet, de azt állítja nem, pedig mindig elmondom, hogy maximálisan társa leszek a gyerekekkel járó munkában. Örömmel cserélném már a pelenkákat.


Jelenleg ott tartunk, hogy 2-3 éven belül szeretné az első gyermekünket, de nekem az még nagyon sok idő.... :(

Én nagyon szeretném már eljegyezni, azután jöhetne az esküvő, de bevallom elveszi a kedvemet az, hogy nem látom benne, hogy ő is azt szeretné, amit én. Igen, ez önzőség, de nem tudom leküzdeni.


Elnézést, ha egy kicsit hosszú lett, nem így terveztem. Az érdekelne, hogy a nők általában mikor kezdik el érezni, hogy gyermeket szeretnének? Mitől függ ez? Tudom ez nagyon komplex kérdés és többtényezős, de valami támpontra lenne szükség.

Köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 13. 20:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Elõször jegyezd el, vedd feleségül és utána akarjál gyereket.Mutasd meg neki, hogy komolyan gondolsz mindent.Mégis mit mond miért nem akar gyermeket még,ha már minden adott.Talán a munkája fontosabb neki.
2014. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Semmilyen szabály nincs erre, 35 éves vagyok, de még mindig a hátam közepére sem kívánok egy gyereket és szerintem ez már nem is változik, pedig semmi okom rá, hogy így érezzek.

Ha a barátnőd 2-3 éven belül szeretné a babát, nem szabad siettetned, szerintem. Elhiszem, hogy nehezen telik, de mégsem olyan borzasztó hosszú idő ez, ne siettesd.

Az a fontos, hogy mindketten egyetértetek abban, hogy szeretnétek babát, csak neki még kell egy kis idő.

2014. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%
erre nem lehet konkrét választ írni sajnos mert tényleg egyénfüggő ki mikor érzi úgy hogy érett rá.. én 25 évesen szültem, már akkor is későnek éreztem :) én csak annyit kérdeznék: biztos hogy akar a barátnőd gyereket? nem csak az időt húzza? de egyessel is egyet értek, jegyezd el... vedd feleségül.. utána jöhet a baba de bizonyosodj meg arról, hogy biztos mindketten ugyanúgy képzelitek el a jövőtöket gyermekkérdésben
2014. nov. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Az eljegyzés tervben van természetesen, de szeretném megadni a módját.

Beszélgettünk róla és ő is szeretne gyereket, csak még nem most, mert nem érzi magában a vágyat.

Biztos, hogy nem akarna átvágni, mert mindig is őszintén megbeszéltünk mindent.

Nem hiszem, hogy a karrierépítés lenne neki a cél, mert a közigazgatás nem erről szól. Amúgy alapjáraton egy nagyon családcentrikus ember, nagyon jó a kapcsolata a családjával, az én családommal is nagyon jól kijön. Nagyon házias nő, finomakat főz, az otthon hangulata is javarészt neki köszönhető.

2014. nov. 13. 21:03
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
akkor el tudom képzelni, hogy csak arra vár, hogy végre megkérd a kezét :P lehet ezért halogatja, mert nem akar házasságon kívül szülni és reménykedik, hogy addigra (2-3 éven belül) elveszed feleségül :) szóval ne halogasd már sokáig azt a lány kérést, mert lehet ez a kulcs a babához :)
2014. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem lehet előre megmondani! Oké, hogy Te azt mondod hogy mindenben támogatod meg ilyenek, de ha egy Nő babát vállal teljesen megváltozik az élete! Fizikailag is! Azt gyereket ki kell hordani, meg kell szülni...én pl félek a gondolattól, hogy hogy jönne ki belőlelem a baba! Aztán szoptatni kell, a testünk teljesen átváltozik nem beszélve a hormonokról! Ez mind mind nagyon ijesztő dolog lehet egy szerintem intelligensek gondolkodó, de még gyereket nem akaró nőnek. Aztán majd egyszer csak bekattan valami előjön az ösztön, ahogy Te is írtad és már nem lesznek meg a félelmek, mert nem ezt az oldalát nézi a dolgoknak.
2014. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, még annyi, hogy igazából az semmit nem jelent babaszempontból, hogy szereti a családját, otthonteremtő, házias, finomakat főz, stb. Én is pont ilyen vagyok, mégsem akarok babát.

Egyébként az is lehet, mert olyat is hallottam már nem egyszer nőktől, hogy nem is fogja az anyai ösztönt érezni, amíg meg nem születik a pici.


Nem vagyok benne biztos, hogy a barátnőd csak azért nem akar még anyuka lenni, mert még nem volt meg az eljegyzés, mert nekem úgy jön le, hogy tudja, hogy ez sem rajtad múlik.

Szerintem még nem látja itt az idejét. Nagyon elképzelhetőnek tartom, hogy mindenképpen ki fogja várni azt a 2-3 évet.

2014. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

"Ez mind mind nagyon ijesztő dolog lehet egy szerintem intelligensek gondolkodó, de még gyereket nem akaró nőnek"


már ne haragudj de ez a mondatod úgy jön le, hogy akkor intelligens egy nő, ha ezeken gondolkodik, hogy változik meg a teste, szoptatás, szülés -tehát mindenki akit baromira nem érdekelnek ezek a dolgok már buta...


bízom benne hogy csak rosszul fogalmaztál, vagy én értem félre mert ez elég sértő lenne sokunkra nézve...

2014. nov. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

Nem, nem tényleg nem úgy gondoltam, hogy akkor intelligens ha ezen gondolkozik! Csak nyílván ezek is megfordulnak a fejébe..hiszen ha jól olvastam Ők terveznék a babát, nemcsak megesik..aztán ott már felesleges ilyeneken agyalni :) Meg ez is mutathatja azt, hogy még nem áll készen, mert ilyenekre gondol többet! Itt magamból indultam ki...de ahogy írtam, eljön a pont amikor meg majd csak a babavárás szép pillanatai lesznek előtte és a szülésre sem valami vérfürdőként gondol.

De én tényleg csak azt tudtam leírni, ami miatt én nem akarok még gyereket, nem ismerem a kérdező párját ezer más ok lehet a dolog mögött!

2014. nov. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 piroska és a farkas ***** válasza:
59%
Szerintem ez elég bonyolult helyzet. Úgy értem, honnan tudja a párod, hogy 2-3 év múlva már érezni fogja a vágyat? És ha nem? Ami engem illet, emlékeim szerint az anyai ösztönök az öcsém születésekor indultak el bennem, és mivel sosem voltam kalandozos tipus, már a legelső kapcsolatomnál arra vágytam, h abbol majd egy család legyen. 27 évesen mégcsak azt sem mondhatjuk, hogy húdemilyen fiatal már. Egyébként mennyire fél ettől az egésztől? Ha véletlenül becsúszna baba, akkor azért számára is egyértelm lenne, h megtartjátok? Nem tudom, hogy az ilyesmi meddig húzhato, úgy értem, az, amikor a vágyak valahogy nem egy időben találkoznak, szerintem első körben kellene egy eljegyzés, de valoszínleg én a helyedben csak akkor tartanám meg az esküvőt - illetve kezdeném konkretizálni az időpontját, ha ő ki tudja mondani, h oké, akkor fél év múlva indulhat a " project". Mert az, h " évek..." az olyan időhúzás, 2-3 bol észrevétlenül lehet 3-4.... Talán valami kompromisszum kéne, pl kimondani, h 2 év múlva elkezdtek probálkozni, csak az a baj, h semmi garancia nincs arra, h ő mit mond majd 2 év múlva. nem szép, h ezt mondom, de akkor viszont mérlegelned kell majd...
2014. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!