Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan valtozott meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan valtozott meg az eletetek miutan gyereket vallaltatok? Mennyi idöt tudtok együtt tölteni a hazastarsotokkal? Miben valtozott a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

A ferjemmel a gyerekvallalast tervezzük. Milyen valtozasokkal jar egy gyerek? Mire erdemes odafigyelni egymassal kapcsolatban?


(Azzal tisztaban vagyunk, hogy a napirendünk teljesen at fog alakulni. A gyereknevelest meg fogjuk osztani, a ferjem fog otthon maradni, nekem pedig föleg otthonrol vegezhetö munkam van, tehat nem lesz az, hogy csak az egyikünkre harul minden.)


Köszönöm elöre is a valaszoat, tippeket.


2014. nov. 20. 14:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*valaszokat
2014. nov. 20. 14:42
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Főleg az változott meg, hogy már a gyerek az első, nem mi. Nincsenek spontán dolgok, mindenhez szervezés kell (nekem talán ez hiányzik legjobban a mai napig). Törődni kell a másikkal, de ez nem olyan egyszerű, főleg ha problémásabb babát fogtok ki (a miénk nem az, de így sem egyszerű).
2014. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Deákné Vászna ***** válasza:
58%
Nehéz lenne röviden összefoglalni. Sok minden változni fog. Csak majd az ide írt válaszokon gondolkodj el. Sokan fognak panaszkodni, hogy még 15 percük sincs, hogy megmossák a hajukat. De FÉL NAPOKAT GYAKORIZNAK!
2014. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon igényeltem (volna) a napi egyedüllétet, egy-két órát, amit csak magamra fordíthatok, ez szinte teljesen megszűnt. Az olvasás, a csendes kikapcsolódásra fordított idő a minimunra korlátozódott, vagy egyáltalán nem is volt rá lehetőségem. Az is gondot okozott, hogy csak kettesben a párommal néha kimozduljunk.
2014. nov. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nekem első körben az volt a 'változás', hogy 3 óránként keltem éjszaka, mert a picúr ugye kelt enni. Folyamatosan fáradt voltam, 3.hónap végére zombi, mert nem tudtam parancsszóra aludni, ha pl. Ő aludt. Nekem szükségem volt heti 1 du-ra, amikor csak magam voltam, kicsit kimozdulni, ekkor szoli, manikűr, fodrász (havi szinten), heti bevásárlás, konditerem, kardio edzés, vagy bármi, csak házon kívül legyek. Ezt összeegyeztettük a férjemmel, nem volt ellenvetése, élvezte a babázást ilyenkor :) Amikor elmúlt a lányunk fél éves, kezdtem magamhoz térni. Munka mellett elkezdtem anno egy egyetemet, azt, amikor már úgy éreztem, hogy menni fog, akkor folytattam, éjszaka tanultam, vagy amikor a lányunk aludt, 2,5 éves volt, amikor lediplomáztam, és munkahelyet váltottam. Most úgy alakul a napunk, hogy én viszem, és hozom a lányunkat az oviból, ha vidékre kell mennem, akkor ez a férjemre hárul, mire hazaérek, egy egyszerű vacsival várnak :) ha beteg a gyerkőc, akkor itthon tudok lenni vele pár napot, de anyuék sokat segítenek, pl. apu állandó éjszakás, így délelőtt és kora du. ő unokázik, aztán ha anyu hazaért, akkor átveszi, és este megyek érte.

Az eleje nekem piszok nehéz volt, mindenki lefestette egy rózsaszín cukormázas szirupnak a gyermekvállalást, és nekem az első időkben nem tűnt annak. Amivel mindenképp számolni kell, az a szabadidő, szóval hogy nem sok lesz, igénytől függ, hogy alakul. A másik, az az alvás. Én világ életemben 10 órát simán szerettem és tudtam aludni, azóta ez ugye változott, bár már eltelt 4 év a születése óta, már nem is tudok annyit aludni, ha akarnék se, beálltam a 6 óra alvásra. :) Anyagiakban is beáll egyfajta változás, mert ugye nem mindegy, hogy GYES vagy GYED. Nekem nem volt max GYED-em, de jól kijöttünk férjem fizetéséből, hálás vagyok neki a sok támogatásért, mind lelkileg, mind anyagilag, mert ugye tandíjat is fizettünk, persze, azóta én keresek jobban, de soha egy rossz szava nem volt. Volt eset, hogy nem éreztem elégnek a heti 1 szabad du-t (elfelejtettem kifejteni, hogy ez du.15-18-ig terjedt), akkor küldött, hogy de menjek nyugodtan.

Így a gyerkőc mellett havi 1x megyünk el vacsizni, moziba, csavarogni, (általában szombaton 17-19.-ig vagyunk oda) amikor csak kettesben vagyunk. Mi a lányunknak a mostani korszakát szeretjük, szeret velünk jönni-menni, ha nagyiéknál akar aludni, akkor persze több időnk van, akkor pótolni próbálunk mindent. :)

2014. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát én gyakorizhatok, a gyerekeim már mind nagyok. Egyébként ezt pl bármikor abba lehet hagyni, de a zuhany alól kiugrani a síró babához kellemetlenebb.


A kisbabák kb 20 órát alszanak naponta, viszont bármikor felébredhetnek és van amelyik azonnal sírni kezd mert anyut akarja. Szerintem ez benne a nehéz, a folyamatos készültség. Nem folyamatos elfoglaltság, csak készültség.


Később, 1-3 év között változó. Az én gyerekeimet FOLYAMATOSAN figyelni kellett, tényleg egy pillanatra nem lehetett őket egyedül hagyni mert felmásztak, lerántottak, törtek-zúztak. A húgom fiai teljesen mások, ők normálisan eljátszanak magukban anélkül hogy magukban vagy a lakásban kárt tennének. Szóval ezt nem lehet előre tudni, hogy mennyire lesz durva az a pár év.


Nekem már a legkisebb is 6 éves, esznek, öltöznek, vécére mennek egyedül, lehet szervezni bármilyen programot, rövid időre itthon is hagyhatom őket, szóval most már majdnem olyan a helyzet mint a gyerekek előtt.


Nekem személy szerint a párommal nem hiszem hogy óriásit változott volna a kapcsolatom. Beszélgetni bármikor lehet (szoptatás/pelenkázás/etetés/játszóterezés közben is), az intimitást meg akkorra kell időzíteni amikor alszanak. Nyilván benne van hogy esetleg felébred, hát ez van, lesz másik alkalom. Szerintem azt érdemes észben tartani hogy a partner legalább olyan fontos mint a gyerek, és akkor nem lesz gond.

2014. nov. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Apuka nekem is megígérte, hogy osztozunk a gyereknevelésben, ez így lesz, az úgy lesz, mert neki elvei vannak amiket megtanít majd a gyereknek. Egyet is értettünk mindenben. Mióta megszületett (11hó), nem foglalkozik vele, eröszakkal kell a kezébe nyomnom ha el akarok menni fürdeni, de így se törödik vele, hagyja hogy a cipök talpát nyalogassa, engedi hogy kitrappoljon a konyhába és csavargassa a tüzhely gombjait. A nagy elveiröl annyit, hogy közvetlenül ebéd elött tömi bele a kakaós nápolyit, amíg én a konyhában melegítem a gyerek kajáját.Ha nincs elmosogatva azt persze észreveszi.

Semmi hajlandóságot nem mutat a változásra. Ha te úgy gondolod, hogy a párod tényleg 100%-osan komolyan beszélt mikor megbeszêltétek a gyerekkel kapcsolatos terveiteket, akkor sok boldogságot kívánok nektek. Én csak azért írtam le az esetem, hogy tudd, nem mindig az történik amit megbeszéltetek.

2014. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, minden kerdesre adott valaszra ment a zöld kez:)


7-esnek: hat nalunk muszaj lesz neki, mert nekem dolgoznom kell, ö meg amugy is szivesebben marad otthon a gyerekkel, mert annyira nincs oda a munkajaert. Lehet, hogy erröl majd valtozik a velemenye, de akkor mar kesö lesz :D Mondjuk nalunk eddigis megosztottuk a hazi munkat is, es ö az, aki nem szereti a kupit, en sokkal jobban birom, ugyhogy nem engem fog zavarni. Azt meg, hogy csak ugy akarok gyereketvallalni, hogy mindketten kivesszük belöle a reszünket, sokszor elmondtam neki. Ettöl függetlenül igazad van, sosem lehet tudni, de eddig ugy ismertem, hogy betartja, amit iger, remelem, hogy ez kesöbb is igy lesz.

2014. nov. 20. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Készülj fel, hogy nagyon meg fog változni. Nem tudom otthonról, hogyan tudsz majd dolgozni. A mi másfél éves fiúnk nagyon keveset bír ki Anyuka nélkül. 2 hetente tud hajat most, szex is sajnos csak annyi van. Filmet nagyon ritkán tudunk nézni vagy elalszunk. Persze ennek ellenére megérte, de teljesen a gyermek lett az első. Én ezt mint férfi nehezebben viselem, mert hiányzik a közös tusolás a párommal, a szex is kevés de ilyen az élet...Persze hozzáteszem, nekünk semmi segítségünk nincsen, mindenki rokon nagyon messze lakik. Reggeli program, hogy tusolok,reggelizem, utána játszom a kicsivel, addig a párom is ezt teszi. Hétvégén én megyek le vele a játszótérre, hogy a párom addig tudjon főzni vagy amit szeretne. Este is persze játszok vele hétköznap ha időben hazaérek és nem kell túlórázni, de olyankor már hisztizik és mindig az Anyukáját keresi, ha ő kimegy vacsorázni vagy bármi van. De nagyon sok örömet és szép pillanatot ad, de nagyon fárasztó az első pár év.
2014. nov. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Sok anyukánál az a baj, hogy nem osztja be a munkát és a gyerekkel való foglalkozást. NEM kell midnen percet a gyerekkel tölteni, lehet egyedül is hagyni. Csak adni kell beki valamilyen elfoglaltságot. Nem kell azonnal felvenni, ha sír, csak akkor, ha valami baja van. Atz éjjeli evésről pedig 2-3 hónapos kora körül le kell szoktatni.

Akkor nem lóg állandóan az anyukán, és az anyának is jut ideje saját magára is.

2014. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!