Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg "nem divat" és régies...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg "nem divat" és régies már a -né használat? Többen választják mostanában a kötőjeles lehetőséget? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy függ a két vezetéknévtől is, de most tegyük fel, hogy két "átlagos" névről van szó, ami mindkét esetben jó.

Szóval pl:

Szabóné

vagy

Szabó-Kovács


2014. nov. 26. 21:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Mi maradtunk saját néven, a gyerek lett kötőjeles. Cserébe rövid keresztnevet kapott.
2014. nov. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%

Én most azt vettem észre, hogy egy ideig nagyon divatos volt a kötőjeles változat, most meg talán újra a "né" kezd visszajönni a divatba, de úgy, hogy pl. Kovácsné Szabó Mónika.

Akik a környezetemben mostanában mentek férjhez, mind ezt választották, egyébként nekem is ez tetszik a legjobban, bár a többivel sincs semmi bajom.

2014. nov. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
én is megtartottam a lánykori nevem, a fiúnk az apja nevét kapta de az a lényeg neked melyik tetszik jobban :) hisz te fogod viselni...
2014. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondoltam, hogy Szabóné Nagy Mónika.

Köszönöm első is, ment neked is zöld kéz, de én most konkrétan a fenti kettőre vagyok kíváncsi :)

2014. nov. 26. 21:23
 5/24 anonim ***** válasza:
73%
Ha választani kellene, akkor inkább a kötőjelest mondanám, de nekem az a legszimpatikusabb, ha valaki meghagyja a leánykori nevét.
2014. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy vettem fel a férjem nevét hogy pl (ez most egy kitalált név):


Kissné Nagy Sarolta


Szerintem nem lehet kijelenteni hogy melyik jó és rossz, mert nagyban függ a névtől.

2014. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
26%
Azért nem divat, mert azt hiszik, hogy a né végződéssel a férjük "szolgái" lesznek és elveszítik az egyéniségüket.
2014. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a kötőjeles a legszimpibb. A né nem tetszik, de nekem a vezetéknevem is marha hosszú, hülyén nézne ki,főleg ha az egész nevet ki kellene írni..
2014. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Én a né-s változatot akartam végig, amíg el nem jött az esküvő. Na akkor úgy döntöttem h maradok a lány nevemen. A kötőjelet alapjában elvetettem ( a mi két névünk összekapcsolva egy kötőjellel, nagyon fura lett volna)
2014. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%

Én is né akartam lnni vagyis picit jobban tetszett.. A férjemnek viszont nagyon nem, sőt ...nekem annyira nem számított, így lettem kötőjeles...

"Jánosné" sosem lettem volna, hisz akkor honnantudják a nevemet, ahogy szólítsanak...de vezetéknévben szerbtem nem baj..

Ma talalkoztam egy :" dr Fazekas lászlóné dr Varga Katalin Julianna " névvelm persze ez fiktív, csak a hossza, és a betűk száma stimmel

2014. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!