Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg "nem divat" és régies...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg "nem divat" és régies már a -né használat? Többen választják mostanában a kötőjeles lehetőséget? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy függ a két vezetéknévtől is, de most tegyük fel, hogy két "átlagos" névről van szó, ami mindkét esetben jó.

Szóval pl:

Szabóné

vagy

Szabó-Kovács


2014. nov. 26. 21:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Környezetemben elég vegyes a névviselés. Egyébként, ha jól emlékszem, tavalyi statisztika szerint a Szabóné Kovács Éva a legnépszerübb.

Èn Szabó Zoltánné Kovács Éva szeretnék majd lenni, mert nekem ez tetszik a legjobban.

2014. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha férjhez megyek, akkor biztos, hogy meg fogom hagyni a saját nevem. Nekem nagyon furcsa, hogy egy másik ember nevét, vagy nevének részletét kelljen viselnem (főleg úgy, hogy a dolog nem kölcsönös, ő meghagyhatja a sajátját). Egyszerűen nem értem, hogy mire jó. A nevünk egy elég meghatározó dolog, egy kicsit az identitás része is. És én attól még nem leszek más ember, hogy férjhez megyek. Sokan azt mondják, hogy az összetartozást jelző gesztus. De akkor miért csak a nőnek kell jelezni?



Egy esetben tudom elképzelni: ha valakinek a neve nagyon rosszul hangzik, vagy tucat, és a másiké jobban tetszik neki, akkor a saját vezetékneve helyett felveszi.

2014. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Tubarózsa ***** válasza:
56%

Én 21évesen mentem férjhez, és a mai napig meglepödnek a nevemen. Jó hosszu lett. Kovács Ferencné Tóth Barbara lettem(kitalált név, de hosszba ua.) Páromnak mind1 volt hogy veszem fel, ha felveszem, nekem a né-s verzió tetszik, kötöjeles soha nem akartam lenni, nem tetszik. De mindenki ugy veszi fel a nevét v nem veszi fel, ahogy ő szeretné, hisz jó esetbe életünk végéig az lesz ami. :)

Üdv 24N

2014. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én megtartottam a saját nevem. Amúgy is 2 hosszú keresztnevem van, hiába rövidek a vezetéknevek, rohadt hosszú lett volna -né-sen a nevem. Na meg nem is tetszik.
2014. nov. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Én utálok aláírni,úgyhogy nekem Szabó Zoltánné lesz.
2014. nov. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
66%
Mi jövőre házasodunk, a névválasztáskor nem azt néztem, hogy melyik idejemúlt vagy divatos. A "né" nekem nem tetszik, viszont kötőjelesen jól hangzik a vezetéknevünk együtt, így azt választottam. Gondolkodtam még, hogy megtartom a leánykori nevem, de a vőlegényem szeretné ha valamilyen formában a nevemen is "látszódna" hogy férjnél vagyok. Neki teljesen mindegy volt, kivéve azt nem akarta hogy Szabó Zoltánné legyek. (Ez a másik ami nem tetszik nekem sem.) A gyerekünk a párom vezetéknevét fogja kapni, tehát ő nem kötőjeles lesz.
2014. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

Én kötőjellel tervezem felvenni a párom nevét.


A gyerek meg természetesen az ő nevét kapja, nem akarunk kiszúrni vele, hogy dupla vezetéknév.

2014. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Az én környezetemben a kötőjeles a leggyakoribb. Sajnos van akinél melléfogás volt (szerintem), nagyon nem illenek össze a vezetéknevek, és marha hosszú is lett..mindegy, az ő dolga.


Én is kötőjeles lettem évekkel ezelőtt. Több okból is. Jól összepasszolnak a vezetékneveink így egymás mellett, a né verzió semmilyen formában nem tetszik, illetve nekem a vezetéknevem, és a keresztnevem is nagyon rövid, ami mindig zavart, valamint tucat vezetéknevem van...így együtt viszont különlegesebb:)

Ha a vezetékneveink nem illettek volna össze, akkor csak a férjem vezetéknevét vettem volna fel az enyém helyére.


De pl a sógornőm is kötőjelesen vette fel a nevét, aztán 1 éven belül visszacserélte a lánykori nevére, miután kiderült, hogy nem csak ő, de a férje is félremegy...(amúgy nem váltak el)

2014. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Szerintem ezt így nem lehet általánosítani. Függ névtől, illetve ízléstől. Pl az ismerőseim között, van egy társaság, ahol a férj vezetékneve+nő keresztneve a "divat". Egy másik társaságnál a kötőjeles változatot választották. Ha a férjemnek szép vezetékneve lenne, akkor lehet, hogy én úgy vettem volna fel, hogy férjem vezetékneve+én keresztnevem. De "né" lettem. :-)
2014. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%
Én sehogy nem venném fel. A nevem az enyém, eddig is kitűnően megfelelt, és nem akarok változtatni rajta.
2014. nov. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!