Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti ilyen esetben támogatnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti ilyen esetben támogatnátok a férjeteket?

Figyelt kérdés

13 éve házasok. A férfi tudta, hogy van egy gyermeke egy régebbi kapcsolatából, de még terhesen elhagyta a nőt, ezért a feleségének nem beszélt róla.

Nem rég felkereste a gyereke anyja a férfit, mert nyár elején daganatot találtak a mellében és mára már egészen biztos, hogy nem tudják meggyógyítani. A nő nagyon aggódik a 16 éves gyereke jövője miatt. Mindig is ketten voltak a lányával, neki nem sikerült új kapcsolatot kialakítani. Nem azért kereste meg az apát, mert azt akarja, hogy ő nevelje tovább.(A nő szüleivel laknak jelenleg, és ők vállalják az unokájuk nevelését.)

A lényeg, hogy a férfi szeretne valamilyen szinten törődni a lányával, de a felesége megtiltotta. Azt mondta, hogy elvál, ha anyagilag - vagy bárhogy támogatja a gyerekét. Nekik 2 közös gyermekük van.( 8 és 10 évesek. )

Meg lehet érteni a feleséget is, hisz ő eddig semmit se tudott erről a gyermekről.

Mi előtt valaki kételkedni kezdene, 100% hogy a gyerek a férjé.

A kérdésem az lenne, hogy Ti is így reagálnátok, ha a feleség helyében lennétek?


2014. dec. 4. 15:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
a gyerek nem tehet róla. Sajnálom a feleséget, neki kell erősnek lennie.
2014. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%

Ebben a helyzetben az anya nagyon önző és embertelen! Inkább a saját gyerekeit is elválasztaná az apjuktól, mert nincs benne semmi emberiesség.

Én is csalódnék a férjemben, ha eltitkolta volna a gyerek létezését, de legjobban azért, mert nem tartotta vele a kapcsolatot. Ha jó anyának tartanám magamat, akkor ragaszkodnék ahhoz, hogy tartsa legalább ezután a lányával a kapcsolatot, és a kislány akkor jöjjön hozzánk, amikor akar. Sőt! Igyekeznék amennyire tudom, pótolni az anyukáját, legalább baráti szinten.

Egy anyukáját elvesztett 14 éves kislánynak szüksége van nem csak az apjára, de egy megértő nőre is. ! A nagyszülők erre nem biztos, hogy alkalmasak.

Pedig nekem is van 3 gyerekem.

2014. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem a not kene hibaztatni utolso, hanem az apat. O hagyott el sunyin, egy terhes not, nem a feleseg.

En is merges lennek es zavart, hisz eleve gyerekes pasi szoba sem johetett volna nalam, mas reszt, ha van is,miert nem torodott vele? Szomoru dolog ez.

Lehet hasonloan reagalnak, kerdezo, nem tudom

, meg nem voltam ilyen helyzetben, mint a feleseg.

Bar en inkabb elvalnek. A lany is lehet duhot erezne a csalad irant, nem tudna beilleszkedni sem az uj kornyezetbe. Hisz 16 ev rengeteg ido...

2014. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elég nagy dolog ahhoz hogy házasság előtt illett volna elmondania a pasinak.... bakker. Én ezen lennék kiakadva. Másrészt csodálnám azt a nőt hogy egyedül vállalta ennek a gerinctelen embernek a gyerekét. Legalább gyerektartást fizetett? Bár mondjuk én is leszarnám a pénzét ha volt pofája terhesen elhagyni, még ha nem is terveztük (és persze anyagilag megtehetném hogy leszarom)
2014. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%

*A lényeg, hogy a férfi szeretne valamilyen szinten törődni a lányával, de a felesége megtiltotta


Úgy fenéken billenteném ezt az embernek-nem hogy nőnek-nem nevezhető förmedvényt, hogy az északi sarkig repülne a pasi helyébe:D és akár hogy zsarol, hisztizik, kicsinálnám a pasi helyébe.

2014. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
70%

Kíváncsi lennék, ha ő lenne a nő helyében, akkor is ekkora nagy képe lenne-e, és akkor is próbálná a másik embert zsarolni.


Emberileg nulla.

2014. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Nyilvan vegiggondolva az is lehet hogy ez az elso sokk nala.Azt tudom hogy engem a 16 eves lany helyeben nem erdekelne az apam,ezt nem bantasbol irom,de semmit nem ereznek iranta,nem is erdekelne.
2014. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szóval visszatérve az alapkérdésre: természetesen támogatnám. Ez a minimum emberileg amit egy ilyen helyzetben lehet tenni egy haldokló ember esetében és ott állnék a férjem mellett, támogatva őt.
2014. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%

Meg lehet érteni a feleséget ez igaz, hiszen sokkolta a hír, hogy a férjének a semmiből előkerült egy 16 éves gyereke, akiről ő nem tudott. Viszont tekintettel a helyzetre, hogy a gyerek anyja halálos beteg, azzal semmiképpen nem fenyegetném, hogy abban az esetben válok tőle, ha támogatni meri a lányát, kapcsolatot szeretne tartani vele.

Én amiatt lennék mélységesen csalódott, hogy évekig hazudott nekem, képes volt x évig eltitkolni a gyereke létezését, nem viselte gondját, nem vállalta a felelősséget érte. Én a férjem jellemében, emberségességében csalódnék nagyot, és ez adna okot rá, hogy válásra gondoljak.

Ha mégsem válnék, akkor pedig mindenképpen megpróbálnám támogatni a gyereket, biztosítani arról, hogy számíthat ránk, adnék esélyt rá, hogy jó kapcsolat alakulhasson ki vele.

2014. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
43%

Irtó dühös lennék hogy egy ilyet nem mondott el, és csalódnék. Őszintén nem hiszem , hogy egyáltalán a férjjel maradnék e egy ilyen hazugság után. Mert ha ezt eltitkolja, vajon miben hazudott még?


Megint más lenne a helyzet, ha a férj se tudott volna a gyerekről. Akkor támogatnám a férjemet és a gyereket is szeretettel fogadnám.


De a feleség undorító. Ha nem értettem félre, akkor a férj akar törődni a másik gyerekével, de a feleség megtiltja? Nos nem tilthatja meg...Ha nekem valaki azt mondja, hogy nem törődhetek a másik kapcsolatomból született gyerekemmel, azzal a lendülettel otthagyom.

2014. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!