Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válás a megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás a megoldás?

Figyelt kérdés
25 éve vagyunk házasok, nem mondom, hogy minden simán ment eddig, de megoldottuk. Most viszont pár éve elkezdtünk mindketten változni, a gyerekek már nagyok, és egy nagy krízisen vagyunk túl. vagyis azt hittem túl vagyunk, egy ideig minden ment szépen, de most oda jutottunk, hogy semmi konfliktust nem tudunk megbeszélni. Ha bármilyen apró nézeteltérés van, a férjem napokig nem szól hozzám. Könyörögtem, hogy beszéljük meg, de ő azt mondja, nem szeret vitatkozni. Most már ott tartok, hogy nem tudom, melyik pillanatban követek el valamit, hogy napokig megint ne szóljon hozzám. A legutóbb pl. az volt a baj, hogy mondtam valamit magamról, hogy én milyen vagyok, mire kijavított, hogy legyek pozitívabb. Én megjegyeztem, hogy megint kijavított (többször kértem, hadd legyek olyan amilyen, ha nem bántok vele senkit), erre bocsánatot kért, de megsértődött. Lassan egy éve, hogy már azt sem veszem észre, mikor bántom meg, csak jönnek a tőmondatos válaszok és elkerülések. Most ott tartok, hogy ezt a macska-egér játékot már nem bírom tovább. Lépnem kell...

2014. dec. 9. 13:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%
Akkor lépj! Csak azt nem látom a leírásodban, hogy a férjed miben lenne hibás!
2014. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 csabika1971 ***** válasza:
100%

Ezt amit most leírtál őszintén vele beszéld meg. És ketten döntsetek a házasságotok sorsáról, hisz ketten éltek benne.

Véleményem szerint jelen helyzetben ezt egy őszinte partner kapcsolatban, nem látom olyan súlyos helyzetnek amit ne lehetne megbeszélni, és megoldást találni rá.

2014. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem "hibás" senki, én nem bírom ezt a helyzetet. Napokig rosszkedvű vagyok, ha nem beszélünk. Úgy gondolom, ha boldogabb nem is, de nyugodtabb lennék.
2014. dec. 9. 13:34
 4/23 A kérdező kommentje:
Egy éve próbáljuk megoldani, nekem tényleg "csak" ezzel a konfliktuskezeléssel van bajom, de nagyon. Azt mondta, ő erre képes, menekül a konfliktustól. Így lassan eltávolodunk egymástól.
2014. dec. 9. 13:38
 5/23 anonim ***** válasza:
53%
Kérdezd meg tőle, hogy szeret e még téged. És mondd neki hogy te így boldogtalan vagy, és ha nem tudtok másképp együtt élni, akkor inkább elválsz. Meglátod mit lép rá, tojik rá magasról, vagy kicsit változik. Ha veszi afáradságot a változtatásra, akkor adj ennek az egésznek még egy utolsó esélyt. Ha meg kerek perec megmondja hogy már nem szeret és azért ilyen veled, akkor nem is kérdés, váljatok el.
2014. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Megvolt már ez is. Azt mondta, szeret, én is szeretem. összeszedi magát, aztán valami történik, és megint csinálja.
2014. dec. 9. 13:41
 7/23 anonim ***** válasza:
31%
Ebben a történetben neked kellene összeszedned magadat, nem pedig a férjednek. Ha az elvált asszonyok propagandájára hallgatsz te is az leszel!
2014. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

"A legutóbb pl. az volt a baj, hogy mondtam valamit magamról, hogy én milyen vagyok, mire kijavított, hogy legyek pozitívabb."

Hát tényleg egy VADÁLLAT:-)))))

2014. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

Az én férjem is ugyanígy "büntet" ha baja van. Persze mögöttünk még csak 13 év házasság van, de összesen 16 éve vagyunk együtt.

Én azzal tudtam kilendíteni ebből, hogy nem vettem számba. Persze engem is zavart, keserített, amikor napról napra arra értem haza a munkából, hogy rám sem néz, levegőnek vesz. Én persze szerettem volna a gyerekek miatt oldani a feszültséget: nevetgéltem velük, együtt játszottunk és hangosan énekeltem bármit is csináltam. Persze az egész egy közjáték volt - inkább a gyerekek érdekében. És aztán megszólalt a férjem is. Ő jött oda és önként. Azt kérdezte, hogy ő már nekem egy kicsit sem számít, hogy ilyen vidáman tudok élni mellette míg ő szenved...

Na azóta sem próbálkozott a hallgatással. Mostmár tudom, hogy engem akart vele kínozni (és ez sikerült többször is), de ez alkalommal ő jobban szenvedett tőle mint én.

Nem tudom, hogy otthon vannak-e a gyerekeid, hogy lenne-e kivel elüsd "vidáman" az időt (hisz az egész csak színjáték). Vagy hívj meg egy barátnőt, vagy még durvább barátot- menjetek el bulizni, vagy bármit, hogy lássa az életed nélküle is folytatódik. Hátha akkor magába száll és felhagy evvel a gyerekes morcival.

2014. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha te megkérted, hogy hadd ne változzál meg, akkor tőle miért várod el, hogy változtasson?


Ő meg ilyen akar lenni. Ne tőle várd a csodát. Vagy megváltoztok (visszaváltoztok) mindketten vagy nem. Utóbbi esetben a kérdésedre a válasz: igen. Egyéb esetben nem csak a válás a megoldás.


Elválhatsz egyébként, de sok jót a válás utánra sem jósolok. Elvált embernek lenni sem olyan nagy buli, főleg nem 40 éves kor után. Rengeteg korodbeli elvált boldogtalan embert látni, akin nem segített a válás, mert igazából a boldogtalanságuk forrása nem a házasságuk, hanem saját maguk.

Ha már lehúztatok 25 évet együtt, akkor az össze nem illés nem kifogás.

2014. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!