Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Néhány év itthonlét után pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Néhány év itthonlét után pár hónapja újra dolgozok. Azóta sokat veszekszünk a férjemmel, főleg a házimunkán. Mi a jó megoldás? Vagy majd kiforrja magát a helyzet?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a kicsi 2 éves korában visszamentem dolgozni, de a sok betegszabadság miatt hamar megvált tőlem a cég. Ezután a férjemmel abban egyeztünk meg, hogy pár évet még itthon leszek, közben tanulok aztán keresek munktá. Ennek lassan 3 éve. Év elején kezdtem el munkát kereseni, április óta dolgozok a mostani helyen. Nagyon élvezem, jó a csapat, érdekes a feladatom, használhatom a nyelvtudásom.


A férjemnek nagyon nem tetszik az új helyzet. Szeretné, ha délután csak a családé lenne, nem kellene ilyenkor főznöm, takarítanom, ruhákat pakolnom stb. De az sem megoldás, hogy mindent fektetés után vagy hajnalban csinálok.


Ti mit tennétek? Elgondolkoznátok azon, hogy felmondtok? Vagy ragaszkodnátok a munkához?


2014. szept. 18. 09:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Ezt te tudod csak eldönteni. En pl háztartásbeli vagyok, igy beszéltük meg. Enyem a házimunka, van idom a gyerekre, mellette hetente egyszer önkéntes munkát végzek par órában. Anyagilag megtehetjük. Ha csak takarítás-fozes-gyereknevelés lenne, valószínűleg meg örülnek benne, ezért is az önkéntesség.

De azt is megértem, aki hosszú éveket tanult, karrierre vágyik, vagy hatalmas siker élménye van a munkában, neki nyilvan nem valo a htbség.

Nekem ugy tűnik, rad az utóbbi igaz, igy nem kellene felmondani. Megoldás lehet a részmunkaidő, mar ha lehetséges.

2014. szept. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

mondjuk párod is felemeli a popsit és segít?!

főzni

mosni

takarítani

amit kell

2014. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Eszemben nem lenne felmondani.

A házimunkát megosztanánk.

2014. szept. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek. Nem mondanék fel, szó sem lehetne róla. Annyi a megoldás, hogy a férjed panaszkodás helyett megfogja mindennek a másik felét és akkor hamarabb végeztek. Ahogy a gyerekek is fel tudnak emelni egy seprűt meg egy lapátot, vagy ki tudják válogatni és elpakolni a megszáradt ruhákat. Egy család vagytok, és nem egy család és plusz te, aki szolgálja őket!
2014. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Pl. osszátok meg a házimunkát. Miért neked kéne mindent csinálni, mint eddig, ha már te is dolgozol?

Ne mondj fel, mert a mai világban nagyon nagy bátorság/felelőtlenség egy ekkora családnak egyetlen egy fizetésre támaszkodni. A férjeddel, munkahelyével is bármikor történhet bármi. Jó ha több lábon áll a család. Meg minek is lennék mindig otthon, ha már a gyerekek ovisak, iskolásak?

Nem lehet, hogy a férjed féltékeny? Fél, hogy a jó társaságban jól érzed magad más férfiakkal? Esetleg féltékeny a sikereidre?

2014. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

Ragaszkodj a munkadhoz! Irhattam volna ezer felkialtojelet is.


Ha nem vagy kifejezetten haziasszony tipus, akkor szimplan belecsavarodsz az otthonletbe. Raadasul barmi tortenhet, a ferjedet elutheti az auto, aztan ott allsz mondjuk 40 evesen nulla munkatapasztalattal 3 gyerekkel, a totalis elszegenyedes kapujaban. A gyerekek pikkpakk felnonek, nem kell oket patyolgatni kabe 10 ev mulva, te meg akkor fiatal leszel nyugdijasnak...


A ferjed segitsen a hazimunkaban, takaritasban, gyerekekkel kapcsolatos munkakban.


Nyugodtan fogadhattok takaritonot is, az sem ordogtol valo dolog.


Hugom is dolgozik, heti 1x jar hozzajuk a takesz, takarit, mos, vasal.


Felesegem is dolgozik, a mi takaritononk csak takarit, mosast vasalast asszony csinalja.


38F

2014. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez akkor nem volt egyértelmű: együtt csináljuk ezeket, csak ő jobban szeretné, ha inkább játszótereznénk, beszélgetnénk, olvasnánk, társasoznánk stb.
2014. szept. 18. 10:20
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

" ő jobban szeretné, ha inkább játszótereznénk, beszélgetnénk, olvasnánk, társasoznánk stb."


----> takaritono.

2014. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Leülsz vele, kezébe adsz egy listát a napi tennivalókról, és válassza ki magának a tennivalók felét, így feleannyi idő alatt elkészül minden, és lesz idő a családra délután.
2014. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát én is szívesen tölteném a szabadidőnket a párommal közösen valami romantikázással, de sajna a házimunka sem csinálódik meg magától. Meg kell szoknia, hogy nincs annyi időd már ezekre.
2014. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!