Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságunk barátság extrákk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságunk barátság extrákkal. Elváljunk?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk házasok. Ebből az utolsó egy évet kivéve én végig egy másik nő, egy ex után vágytam, akit nem kaphattam meg. A megismerkedésünk első pár hetében volt egy kis fellágolásunk, utána semmi. De hasonló a természetünk, egyetértünk minden lényegesben. Évente talán egyszer veszekszünk komolyabban. Van egy gyerekünk, a feleségemet nagyon jó anyának tartom. Nem valami jó háziasszony, de amit muszáj megcsinálja. Én se vagyok tökéletes. Nincs az életünkben semmi komoly problémánk. Külsőleg sincs vele semmi baj szerintem, most még talán jobban is tetszik mint fiatalabb korában. Csak épp biztosan nem az én esetem. Mindig zavart valami, hol ez, hol az, mostanában az, hogy nehezen tudunk beszélgetni. Én se vagyok valami bőbeszédű, de ő aztán végképp nem. Nagyon ritkán látom vonzó nőnek a feleségem, többnyire semleges, vagy még az sem, és most nem elsősorban a külsejéről beszélek.


Régóta gondolkozom rajta, hogy mit tegyek. Ha elválnánk, mind a kettőnknek lenne még esélye, hogy olyan párt találjunk, aki igazán szeret és akit igazán szeretünk. Ha együtt maradunk, akkor biztos próbálom majd továbbra is javítani a kapcsolatunkat (ő ebben nem olyan szorgalmas, de hát nem is vele van a baj), de ennyi idő után már kész csoda lenne ha sikerülne. A feleségem jól érzi magát így is, ahogy vagyunk, az egyetlen problémája éppen ez, hogy, hogy én nem kötelezem el magam mellette. Ő biztos nem akarna válni. Most olyanok vagyunk mint két összeszokott kolléga, akik egy szobában dolgoznak. Nem pedig olyanok mint egy összecsiszolódott, boldog házaspár. A válás ellen szól viszont, hogy még mind a ketten szeretnénk gyereket, de ha új kapcsolatba kezdenénk, akkor ez nem biztos, hogy egyikünknek vagy mindkettőnknek összejönne. De ha arra gondolok, hogy újabb 15 év múlva is így vagyunk ahogy most, azt nem könnyű elfogadnom.


Volt valaki már hasonló helyzetben? Hogy hosszú idő után rájött, hogy tulajdonképpen sosem volt a kapcsolata igazi párkapcsolat? Mit tett, ha tett valamit, mennyi idő után, és mit gondol így utólag, jól tette-e amit tett vagy nem?



2014. dec. 11. 09:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%

Komolyan eleritek a 30- 40evet es megbolondultok?

15 ev hazassag nem keves ido

Elvileg te sosem szereted a felesegedet a leirtak alapjan, miert vetted el felesegul? Mert masnak nem kelletel?

miert van gyerek?

Komolyan mondom erthetetlen !

2014. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem, azért ennyi önismerete mindenkinek kell, hogy legyen. Ha soha nem voltál szerelmes a feleégedbe és még csak vonzónak sem látod, akkor eszedbe se kellett volna, hogy jusson a házasság, a gyerekvállalás meg pláne nem. És ti még egy gyereket akartok? Szerinted ez tényleg normális dolog?
2014. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de ha tudnék, akkor sem akarnék megoldásokat írogatni, mert szerintem teljesen felesleges.


Aki eljut odáig, hogy elvesz egy nőt aki sosem volt az esete, csinál neki gyereket, majd leél vele még 15 évet is és egyszer csak rájön, hogy most már segítségre szorul... annak nem lehet segíteni.


Most akkor mit írhatnék, Hogy válj el mert lesz lehetőséged megtalálni a boldogságot utána? Hiszen x év alatt nem sikerült rálelned a boldogságra, miért pont a válás után sikerülne. A boldogtalanságod oka nem a házasságodban keresendő, hanem benned. Ha megszünteted a házasságodat, azzal még nem szünteted meg a boldogtalanságod okát, azt, hogy általában rossz döntéseket hozol. Válás után sem garantálja senki, hogy jó döntéseket fogsz hozni, ahogy lehet a válás sem jó döntés, főleg ha Te annak látod. Én kételkednék benne...

2014. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Tényleg hülyeség volt összeházasodnunk, csak ez most már mindegy, vissza most már nem mehetünk az időben. Akkor azért vettem feleségül, mert egyébként ideális volt, mint ember, kedves volt, hozzám akart jönni, eleget nyaggatott a házassággal, és én meg nem gondoltam, hogy valaha bárkit is jobban fogok szeretni, az exen kívül persze, akiről úgy gondoltam hogy sosem kaphatom meg. Ez így nagyon szemét módon hangzik a feleségemmel szemben, de akkor ebből semmit sem értettem, csak az utolsó pár évben raktam össze utólag a képkockákat, hogy mi is történt. 2-es, neked is igazad van, az önismeretem a nullával volt egyenlő.
2014. dec. 11. 10:14
 5/28 Andi80018 ***** válasza:
100%
Szerintem le kéne ülnötök megbeszélni a dolgokat. Én úgy érzem, te nem fogsz lépni, gyenge vagy ehhez, a nejed meg elvan így végül is, megszokta. Ha már beszélgetni sem tudtok, akkor sok értelme nincs a dolgoknak, egy-két év, és teljesen el fogtok idegenedni, már most is az a szitu. Próbáljátok meg külön, ha a gyerek kérdést meg tudjátok oldani, mert az sem mindegy, már hogy mennyire viselné meg őt a szétválás. Mondjuk azt nem értem, hogy minek kéne nektek még egy gyerek, ha szar az egész kapcsolat. 15 év múlva már egymásra se fogtok nézni kb. :-)
2014. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%

Nem válnék. Most mi hiányzik egy vérmes héja-nász az avaron? Barátságos, kedves légkör, nevelitek a gyereket - minek szétzúzni, összetörni? Egy barátnőm elvált 2 kicsi gyerekkel a kedves, békés és talán kicsit unalmas férjétől- 10 év múlva 2 balul végződő kapcsolat után elgyötörten, sírva mondta: "nem tudtam, hogy milyen boldog voltam". És valóban: közben "nem érünk rá" megfogalmazni - visszamenőleg tudjuk, ekkor boldog voltam, akkor boldogtalan.

40 körül lehettek. Legyen a gondolkodás, a munka, az alkotás a legfontosabb. A nevelés - ami művészet, olyan erőket kíván.

20 körül más még a legfontosabb. De a 40 éves ne akarjon 20 éves lenni, mert akkor borítékolható a boldogtalanság.

2014. dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Tegyük fel, hogy elváltok. Rendben, mindenki keresi a maga útját, párját, boldogságát. De mi van, ha újabb 10 év múlva megint a gyakori előtt üldögélve azon gondolkozol, hogy rossz döntés volt elválni? Hogy van párkapcsolatod, de utol sem éri a feleséged és azt a családi légkört amit ketten 15 év munkájával megteremtettetek? Mi lesz ha visszavágysz hozzá, és ahogyan fogalmozol, nem tudunk utazni az időben. Én nem hiszem el neked, hogy egy picit sem vonzódtál akkor a feleségedhez mielőtt elvetted, és nem éreztél többet mint barátság..mert szerintem nem vetted volna el. Vagy csak éppenséggel elfelejtetted már ezt, és kibúvót/önigazolást keresel, hogy régen sem volt így. Én nem dobnék el 15 évet, a bizonytalan jövő miatt. Lehet, hogy boldog leszel, talán boldogabb is lehetsz mint most, de mi van ha mégsem? Mi van ha más hiányzik a házasságotokból? 15 év alatt persze, hogy nem ugyanolyan fokon ég a szerelem mint az első években..mindenki átéli ezt. Nem érzed 40 évig ugyanúgy a szerelmet, és a boldogságot, és egy idő után átváltozik szeretetté. (szerencsés az, aki még mindig szerelmet érez 15-20 év után is, de ehhez is 2 ember kell!) Én azt mondom neked, hogy jól gondolkozz el a dolgokon, nehogy pár év múlva újabb kérdést írj, hogy hogyan kaphatnád vissza a családod, mert rossz döntést hoztál..
2014. dec. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
32%

Mivel most rohanok igy a valasz nagyon rovid lesz:


Igen, elvalnek leven a hazassagod csak latszathazassag, szerintem o is szenved tole ennek pedig semmi ertelme.Az elet azert van, hogy eljunk es boldogok legyunk.Ez ennyire egyszeru:-)

2014. dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
42%

"15 éve vagyunk házasok. Ebből az utolsó egy évet kivéve én végig egy másik nő, egy ex után vágytam, akit nem kaphattam meg."


Én már itt, az első két mondatnál elakadtam. Minek vettél feleségül egy nőt, ha már a házasságkötéskor is egy másik nőre vágytál?


Aztán erőt vettem magamon és tovább olvastam.

A gyerekvállalás 15 év házasság után merült fel???


Lebeszélnélek titeket a gyerekvállalásról! Nekem nagyon betegnek tűnik ez a kapcsolat és a benne levők is. Nem volna jó minta egy gyereknek, az biztos.

2014. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
39%

Ja bocs, látom, egy gyerek már van.

Hát akkor megválaszolható kérdés: maradjatok együtt, amíg a gyerek fel nem nő. De másikat ne vállaljatok, mert ez nem valami vonzó családi minta.

2014. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!