Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságunk barátság extrákk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságunk barátság extrákkal. Elváljunk?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk házasok. Ebből az utolsó egy évet kivéve én végig egy másik nő, egy ex után vágytam, akit nem kaphattam meg. A megismerkedésünk első pár hetében volt egy kis fellágolásunk, utána semmi. De hasonló a természetünk, egyetértünk minden lényegesben. Évente talán egyszer veszekszünk komolyabban. Van egy gyerekünk, a feleségemet nagyon jó anyának tartom. Nem valami jó háziasszony, de amit muszáj megcsinálja. Én se vagyok tökéletes. Nincs az életünkben semmi komoly problémánk. Külsőleg sincs vele semmi baj szerintem, most még talán jobban is tetszik mint fiatalabb korában. Csak épp biztosan nem az én esetem. Mindig zavart valami, hol ez, hol az, mostanában az, hogy nehezen tudunk beszélgetni. Én se vagyok valami bőbeszédű, de ő aztán végképp nem. Nagyon ritkán látom vonzó nőnek a feleségem, többnyire semleges, vagy még az sem, és most nem elsősorban a külsejéről beszélek.


Régóta gondolkozom rajta, hogy mit tegyek. Ha elválnánk, mind a kettőnknek lenne még esélye, hogy olyan párt találjunk, aki igazán szeret és akit igazán szeretünk. Ha együtt maradunk, akkor biztos próbálom majd továbbra is javítani a kapcsolatunkat (ő ebben nem olyan szorgalmas, de hát nem is vele van a baj), de ennyi idő után már kész csoda lenne ha sikerülne. A feleségem jól érzi magát így is, ahogy vagyunk, az egyetlen problémája éppen ez, hogy, hogy én nem kötelezem el magam mellette. Ő biztos nem akarna válni. Most olyanok vagyunk mint két összeszokott kolléga, akik egy szobában dolgoznak. Nem pedig olyanok mint egy összecsiszolódott, boldog házaspár. A válás ellen szól viszont, hogy még mind a ketten szeretnénk gyereket, de ha új kapcsolatba kezdenénk, akkor ez nem biztos, hogy egyikünknek vagy mindkettőnknek összejönne. De ha arra gondolok, hogy újabb 15 év múlva is így vagyunk ahogy most, azt nem könnyű elfogadnom.


Volt valaki már hasonló helyzetben? Hogy hosszú idő után rájött, hogy tulajdonképpen sosem volt a kapcsolata igazi párkapcsolat? Mit tett, ha tett valamit, mennyi idő után, és mit gondol így utólag, jól tette-e amit tett vagy nem?



2014. dec. 11. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

" Amikor az ex bejött az ajtón akkor örültem neki."

A beteljesületlen vágy így működik. Ha 5 év mindennapi gondokkal teletűzdelt együttélés lett volna vele, után már nem lenne ez. A vágy egy álom, a realitás meg más. És valóban egy kapuzárási pánik van a mélyén. Mert nem igaz, hogy azért vagyunk itt , hogy a vágyainkat betöltsük. Életközépválságnak hívják, amikor valaki ezt megérti és az ehhez tartozó dolgokat átgondolja magában. Nem könnyű, senkinek. Embernek lenni nehéz. Embernek maradni még nehezebb.

Küldök egy szép régi kínai verset, épülésedre.


Lu Csi / ford.: Weöres S. /


A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.

2014. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, most egy darabig nem tudok majd reagálni. Csak annyit röviden, mert tényleg picsogósnak tűnik a válaszom nekem is, de a kontextus az volt ugye, hogy egy kérdésre válaszoltam, hogy mi az ami hiányzik a mostani kapcsolatomból, ami az exnél megvolt. Az exel nem jöhetek össze, mégcsak nem is azért mert nem kellek neki. Ő is megváltozott, már kellenék neki, szerintem teljesen őszintén, csakhogy egy éve kiderült valami, ami miatt senki normális ember nem tudna vele együtt élni, és sajnos ezen saját magán kívül senki más nem is tud segíteni, ő pedig nem fog. Az exel azt hiszem lezártam a dolgokat, de ettől inkább csak még nyilvánvalóbb lett, hogy a házasságom se jó.
2014. dec. 11. 12:43
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit igazán szeretsz, akkor nincs olyan ok, ami miatt nem tudnál vele együtt lenni, tehát te egy olyan nő miatt szenvedsz hosszú ideje, akit igazából mégcsak nem is szeretsz. Csak a fiatalságodra emlékeztet, meg gondolom nem volt egy hosszú kapcsolat és arra könnyebb úgy emlékezni, hogy minden csodálatos volt, ha évekig tartott volna, akkor már felszállt volna a rózsaszín köd és nem csak a jóra emlékeznél vele kapcsolatban.
2014. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha a feleségeddel el is váltok és lesz új párod, az sem az exed lesz. Akkor őt is elhagyod, mert az exen gondolkozol naponta? Hogy mi lenne ha..., meg mi lett volna ha? Az a helyzet, hogy nem tudtad még lezárni teljesen a múltad. Ha ez sikerülne, akkor nem lenne problémád, de valamiért nem sikerül. Ő szakított veled anno, vagy te vele? Gyanítom, hogy ő veled és nem sikerült ezt legbelül még mindig feldolgoznod. Én biztosan nem rúgnék fel 15 évet egy akkori szerelem miatt, ami lehet, hogy közel sem lett volna olyan hű de jó, ha együtt is éltetek volna éveket, vagy ugyanígy lehúztok 10-15 évet. Nekem is volt az életemben olyan férfi akivel évekig nagyon jóban voltunk, többet éreztünk egymás iránt jóval mint barátság, úgy éreztem, hogy ő a lelki társam, de a távolság és egyéb dolgot miatt sosem volt közöttünk semmi több. Pár éve megszakítottuk a kapcsolatot, mert így szenvedés volt, hogy neki is volt párja, akkor nekem is volt párom, de valójában a szívünk mélyén egymásra vágytunk. 3 éve nem beszéltünk egy szót sem, de a mai napig eszembe jut olykor, mégsem rúgnám fel a jelenlegi kapcsolatom és mondanám le az esküvőt ami jövőre lesz. Tisztelem, és szeretem annyira a párom, hogy nem tenném ezt meg vele, és hagynám el valaki olyanért, akivel közel sem biztos, hogy boldog lennék, és milyen is lenne vele ténylegesen. Megtaláltam a boldogságom, a másik srác pedig csupán egy plátói érzelmi fellángolás volt, és amióta nem tartjuk a kapcsolatot nem is álmodozom arról, hogy mi lenne ha...?
2014. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Andi80018 ***** válasza:
100%

Jó, akkor két dolog van, amit tehetsz:


1: fullra elfelejted az exedet, és csak a nejedre koncentrálsz, kitalálni dolgokat, hogy jobb legyen a kapcsolatotok.

2: elváltok és lesz ami lesz, max egyedül maradsz, de legalább a nejed látni fogja, hogy már nem akarod őt, és így ez tiszta lesz a részedről.

2014. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
81%

Na jó, nem olvastam végig a válaszokat. Egy dolgot tudok csak megjegyezni: A kérdező az élő példa arra, hogy mekkora hülyeség kor alapján ítélni azt illetően, hogy ki számít felelősségteljes, felnőtt embernek és ki nem.


Szerintem feleslegesen adtok bármilyen tanácsot is. Ez olyan, mintha a másfél éves gyerekemnek próbálnám elmagyarázni.

2014. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Andi80018 jól összefoglalta 25-ben az eddig elhangzottakat. Vagy koncentrálok a feleségemre, vagy határozottan lépek és elköltözöm.


Az első jobban tetszene, de ehhez tudni kell, hogy már próbáltam, többször is. Volt egy időszak, amikor úgy tűnt sikerül is, teljesen máshogy néztem már a végén a feleségemre, odáig jutottam, hogy szinte rajongtam érte. Ő is benne volt a dologban. Figyelembe vette a külsejére vontakozó régi kéréseimet. Aztán kiderült, hogy ez neki erőszak, és ezzel el is múlt a varázs.


A második lehetőség meg... Vannak olyan napok amikor biztos vagyok benne, hogy elköltözöm. De eddig még egyszer sem tartott ki az elhatározásom két hétig. Vajon ne próbáljak még valami mást amivel javíthatok a kapcsolatunkon, milyen hatása lesz a fiamra, a feleségem miből fog megélni, ha nem tud, tartsak el két családot, hogyan fogom ezt az életszínvonalcsökkenést viselni, kellek-e majd így valakinek, egyáltalán van olyan nő, akivel valóban jól érezném magam?


Ezek most nem kérdések voltak, csak leírtam mi kavarog a fejemben. Azt hiszem, amit el lehet mondani a témáról már elmondtátok, és egyet is értek Andi80018 összefoglalójával. Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 14. 10:35
 28/28 Andi80018 ***** válasza:
Hát igazán nincsen mit, majd írd meg, hogy döntöttél, reméljük mindenkinek a legjobb lesz! :-)
2014. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!