Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságunk barátság extrákk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságunk barátság extrákkal. Elváljunk?

Figyelt kérdés

15 éve vagyunk házasok. Ebből az utolsó egy évet kivéve én végig egy másik nő, egy ex után vágytam, akit nem kaphattam meg. A megismerkedésünk első pár hetében volt egy kis fellágolásunk, utána semmi. De hasonló a természetünk, egyetértünk minden lényegesben. Évente talán egyszer veszekszünk komolyabban. Van egy gyerekünk, a feleségemet nagyon jó anyának tartom. Nem valami jó háziasszony, de amit muszáj megcsinálja. Én se vagyok tökéletes. Nincs az életünkben semmi komoly problémánk. Külsőleg sincs vele semmi baj szerintem, most még talán jobban is tetszik mint fiatalabb korában. Csak épp biztosan nem az én esetem. Mindig zavart valami, hol ez, hol az, mostanában az, hogy nehezen tudunk beszélgetni. Én se vagyok valami bőbeszédű, de ő aztán végképp nem. Nagyon ritkán látom vonzó nőnek a feleségem, többnyire semleges, vagy még az sem, és most nem elsősorban a külsejéről beszélek.


Régóta gondolkozom rajta, hogy mit tegyek. Ha elválnánk, mind a kettőnknek lenne még esélye, hogy olyan párt találjunk, aki igazán szeret és akit igazán szeretünk. Ha együtt maradunk, akkor biztos próbálom majd továbbra is javítani a kapcsolatunkat (ő ebben nem olyan szorgalmas, de hát nem is vele van a baj), de ennyi idő után már kész csoda lenne ha sikerülne. A feleségem jól érzi magát így is, ahogy vagyunk, az egyetlen problémája éppen ez, hogy, hogy én nem kötelezem el magam mellette. Ő biztos nem akarna válni. Most olyanok vagyunk mint két összeszokott kolléga, akik egy szobában dolgoznak. Nem pedig olyanok mint egy összecsiszolódott, boldog házaspár. A válás ellen szól viszont, hogy még mind a ketten szeretnénk gyereket, de ha új kapcsolatba kezdenénk, akkor ez nem biztos, hogy egyikünknek vagy mindkettőnknek összejönne. De ha arra gondolok, hogy újabb 15 év múlva is így vagyunk ahogy most, azt nem könnyű elfogadnom.


Volt valaki már hasonló helyzetben? Hogy hosszú idő után rájött, hogy tulajdonképpen sosem volt a kapcsolata igazi párkapcsolat? Mit tett, ha tett valamit, mennyi idő után, és mit gondol így utólag, jól tette-e amit tett vagy nem?



2014. dec. 11. 09:52
1 2 3
 11/28 Andi80018 ***** válasza:
37%
Egyébként a nejed tudja, hogy te másik nő után vágytál? Az a baj, hogy beszari alak voltál, vagy. Nem volt ahhoz merszed, meg eszed, hogy azt mondd az elején, nem veszlek el, mert mást szeretek. Biztonságira mentél, meg is lett az eredménye. Szerintem már csak azért is kéne külön mennetek, hogy ne legyen a feleséged továbbra is hazugságban. Legyen annyi vér benned, hogy oda állsz elé, és elmondasz mindent. Ezek után lehet a nejed nem mondana nemet a külön költözésre.
2014. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%

Szerintem sokat segítene neked, ha próbálnád konkrétan megfogalmazni mi a probléma. Azt írod, hogy jó ebben is, abban sem rossz, tehát nem is tudod mi a baj, csak úgy érzed van "valami" 15 év után plusz amíg csak udvaroltál neki, szóval ennyi idő után már semmi nem olyan mint rég. Minden nagyon rutinos. Szerintem nem kéne el válnod. Gondolkodj el azon, hogy az ex miben lenne jobb? Az első pár hónapban-évben biztos minden izgalmasabb lenne, és utánna? Kiderül hogy semmiben nem jobb mint a nejed.

Ha általánosítani akarnék, azt mondanám, ez csak "kapuzárasi pánik" És majd elmúlik. De addig?

Na amíg túl teszed magad a mély ponton, fedezzétek fel egymást újra. Menjetek el vacsizni valami szuper helyre kettesben, randizzatok újra, csináljatok izgalmas dolgokat, ami nem tartozik a napi rutinba, akár új szexuális izgalmakat is kereshettek..

Ami a legfontosabb, addig térj észhez, amíg a feleséged nem dönti el a helyzetet helyetted, mert akkor bizony már késő lesz.

2014. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
67%
Igazából csak te tudsz ebben dönteni. Van olyan, akinek megfelel egy látszatházasság is, van aki viszont az igazi szerelmet keresi. Nem hiszem, hogy az a baj, hogy az exed után áhítoztál, van olyan érzés, aminek nagyon nehéz parancsolni és feltehetően tudtad, hogy nincs esélye annak a kapcsolatnak. Ugyanakkor vagy nem igaz, vagy csak én nem értem, hogy egy olyan nőhöz mentél hozzá, akit egyáltalán nem szeretsz. Lehet, hogy rosszul emlékszel. Azt megértem, hogy egy vágyódás miatt nem akatál egyedül élni, de az csak vágy és azon a szinten is kell kezelni, emiatt nem tartom jó ötletnek, hogy fájdalmat okozz a feleségednek azzal, hogy elmondod neki ezt. A múlton nem lehet változtatni nyilván. De most ennyi idő után mégis miért akarsz elválni? Ha eddig jó volt, vagy legalábbis megfelelő neked ez a házasság, gyereket is vállaltatok. Akkor most mi változott meg benned?
2014. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

Ezt sem értem:

"feleségem jól érzi magát így is, ahogy vagyunk, az egyetlen problémája éppen ez, hogy, hogy én nem kötelezem el magam mellette"

Már elkötelezted magad mellette, házasok vagytok.

2014. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat. Igen, a feleségemmel ezeket a dolgokat megbeszéljük, pontosan tudja, hogy mi a helyzet. Ide nem írhattam le mindent persze, mert már így is hosszú lett, de ő ennél jóval többet tud. Körülbelül 5 éve kezdtünk el erről beszélni. Előtte nem mondhattam neki, mert magam se láttam át mi a helyzet. Az hogy eszembe jutott az ex minden héten legalább egyszer vagy talán minden nap is, különösen ha valami bajom volt, az nem tűnt olyan fontosnak, és azt is sok mindennel meg tudtam magyarázni magamnak, hogy miért van mindig rossz kedvem (és valóban, ez nemcsak a párkapcsolatomon múlott, mostanra már tudom). Persze nem erről beszélek a feleségemmel egyfolytában, csak párhavonta előkerül a téma. Ilyenkor mindig maga alatt van, aztán egy hét múlva rendbejön, és abban bízik, hogy megszűnik vagy már meg is szűnt a bizonytalanságom, hiszen nem beszélek róla. Aztán két hónap múlva jön megint a hidegzuhany. Egyszer kétszer eszébe jutott már, hogy menjek a francba, de fél óra múlva már sír, hogy nehogy elmenjek.
2014. dec. 11. 11:45
 16/28 anonim ***** válasza:
85%

Ritka nagy paraszt vagy.

Másik nőnek is meg akarnád keseríteni az életét?

Ennyi neked egy kapcsolat, egy házasság, hogy "ideális partner"?

2014. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Andi80018 ***** válasza:
100%
Na. Akkor itt az van, hogy a feleséged szeret téged, és mindenképpen szeretne veled lenni, és inkább elnézi ezt a dolgot, csak ne hagyd el. Itt neked kell döntened, de gyorsan, hogy egyedül leszel, vagy vele, de akkor mindent bele kell adni a kapcsolatba, és nem a másikra gondolni. A feleséged ne hagyd szenvedni, ha nem tudod szeretni. Vállald be az egyedüllétet, ha így döntesz. Ez egy télleg nagyon tré szitu sajnos!
2014. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Az ex sok szempontból rosszabb volt. De ha meg akarom fogalmazni, hogy mi volt vele jobb, mi az ami hiányzik, akkor azt mondom, hogy az öröm és a bizonyosság. Amikor az ex bejött az ajtón akkor örültem neki. Ha ránéztem akkor örültem neki. Ha mondott valamit érdekelt. Teljesen biztosan tudtam, hogy kitartottam volna mellette ha olyan beteg lett volna, hogy évekig ápolni kell, és ezt nem éreztem volna áldozatnak. Ez az öröm és bizonyosság hiányzik a kapcsolatomból a feleségemmel.


Én is gondoltam rá, hogy ez a kapuzárási pánik, de nem hiszem, hogy csak erről van szó, hiszen a probléma régóta fennált, ha nem is fogtam fel. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de sokszor eszembe jutott, hogy miért nem tudok most éppen ahogy itt vagyok ugyanúgy örülni a feleségemnek ahogy az exemnek örültem hasonló helyzetben. Az is a kapuzárási pánik ellen szól, hogy legalábbis így utólag minden családtagom azt mondja, hogy már amikor összeházasodtunk, akkor lehetett látni, hogy ez rossz ötlet.

2014. dec. 11. 12:18
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy jó volt az ex-szel, de már nem jöhetsz vele össze, ha jól értem, gondolom családja van, stb. Egyáltalán nem biztos, hogy ő is gondol még rád. Ráadásul valamiért szakítottatok, úgyhogy ott is volt valami gond a kapcsolattal. Ha most elhagyod a feleséged, lehet, hogy más nővel összejössz ugyan, de az sem az exed lesz.
2014. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Andi80018 ***** válasza:
58%
Viszont tök mindegy, mer te nem kellesz az exnek, nem? Most egész életeben ezen fogsz agyalni, hogy ó, de jó lett volna vele, milyen rossz nekem így.. ? Elég picsogós pali vagy te hallod! :-)
2014. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!