Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen érveid vannak a házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen érveid vannak a házasság mellett?

Figyelt kérdés
És ellene?
2014. dec. 30. 09:55
1 2
 2/19 anonim ***** válasza:
Előbb olvasnánk a Te nézőpontodat.
2014. dec. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

nincsen…

ahogy a szerelem mellett sincs a gyerek mellettsincs… és ellen sem..

ha már érvelni kell akkor felesleges..

2014. dec. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én nem rég szakítottam a vőlegényemmel, terveztük az esküvőt, elég sok mindent lefoglaltunk, nyáron lett volna. Az exem előtt én házasságban képzeltem el az életemet, de most, hogy egy kicsit megütött az előszele, már egyáltalán nem tartom fontosnak. Jogi, anyagi szempontból se.
2014. dec. 30. 10:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"egyáltalán nem tartom fontosnak. Jogi, anyagi szempontból se."


Ebböl is látszik, hogy igencsak éretlen vagy. A házasság jogilag is meg anyagilag is sokkal jobb, mert az egész jogilag szabályzva van. Az együttélés esetében egy haláeset vagy válás után jönnek rá az emberek, hogy mennyi mindent elvesztenek, mert nem voltak hivatalosan együtt.

2014. dec. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Haláleset esetén, ha lettek volna gyerekeink, ők örökölnek. Anyagilag meg most se veszítettem semmit, mert meg tudtuk beszélni a dolgokat. A megtakarításaink mindkettőnk nevén futottak.
2014. dec. 30. 10:16
 7/19 A kérdező kommentje:
Korábban a feleség se örökölt semmit, max haszonélvezet járt neki és kész.
2014. dec. 30. 10:17
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudod! A régi ptk. szerint MINDENT a házastárs örökölt, ha nem voltak gyerekek! Ez pont az új Ptk.-val változott negatív irányba!

Most a házastárs az elhunyt személy szüleivel közösen örököl, ha nincsenek gyerekek!

2014. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha mar ervek kellenek hozza, ne hazasodj.

10eve boldog hazassagban elek 2 gyerkocel.

2014. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mellékesen a feleség jogosult özvegyi nyugdijra, az élettárs nem, illetve a közös vagyon fele a feleségé, az élettársnak nem jár semmi.
2014. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!