Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Neki mindent, nekem semmit?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki mindent, nekem semmit? Vagy felfújom?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. Lassan 6 éve vagyunk együtt, 2 éve házasok is. Mindig is közös kasszán voltunk. Én anno a diákhitelemből (azóta vissza is fizettem, szall nem beszólni:) ) vettem neki egy telefont, amit azóta is használ (5 éve, iphone 4). Mind a ketten dolgozunk, most vettünk lakást (hitelre). Miután mindent kifizettünk, berendeztünk, fog maradni kb 4-500E ft-unk. Mindent én vettem (én jártam utána, hogy a legjobb áron vegyük), közös pénzből, meg megbeszélés után, de én ültem a gép előtt. Mindent én intéztem, neki csak alá kellett írnia. Karácsonyra 30e ft-ért vettem neki ajándékot, amit már szeretett volna egy pár hónapja, ő nekem nem vett semmit. Mondta is, hogy nagyon sajnálja (és tényleg látszott is rajta, h sajnálja), meg kaptam utána egy csizmát, de a fa alatt bontogatósdi kimaradt. De ez még annyira nem volt gáz, szóval nem is ez miatt írtam ki a kérdést.

Az én telóm (ugyan csak 1,5 éves) szoftveresen elég tré már, újkorában 50e ft-os teló volt, de hűségre meg részletre vettem, havi 2000ft még augusztusig. Visszavittem már többször, javították is, de pár nap és ugyan az a történet. Egy ott dolgozó meg is mondta, hogy nem fogják cserélni, gari lejártáig küldözgethetem, ők visszaküldik 'javítottként' és így aug-ig.

Szóval fos, röviden és tömören. Találtam egy telót, amilyet régóta szerettem volna, 35E-ért. És azt mondja, sok, ne vegyük meg, ráér...

Rohadt szarul esik, mert én tényleg mindig azt nézem előbb, hogy neki megvegyem azt, amit szeretne, és szerintem ekkora összeget az egész kapcsolat alatt még 1x se költöttem magamra...

Most csak felfújom, hogy rosszul esik?


2015. jan. 3. 21:59
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
az anno vett telefonra nagyon-nagyon régóta vágyott, de nem lett volna neki rá egy jódarabig
2015. jan. 3. 22:03
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Jajj,de nagy problémák, ti is csak a hitelből nagyzoltok.
2015. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

bocsánat, de a házasság nem azt jelenti, hogy rendelkezik fölötted meg a te kereseted fölött az illető a közös kassza címén.

közös kassza: étel, rezsi. a többi legyen már a te dolgod.

az meg, hogy nulla semmit vett neked karácsonyra, az nagyon tré.

2015. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen buta emberek tényleg vannak a világon?


A lakást, egyebeket nem te vetted, hanem KÖZÖSEN vettétek. Tökmindegy ki ült a gép előtt és nézett hitel után. A pénzt KÖZÖSEN kerestétek. Iszonyatos nagy egoizmus és vakság kell ahhoz, hogy ezután kijelentsd, hogy mindent te vettél.


Az egy másik kérdés, hogy nekem olyan partner nem kellene, akit ennyire nem érdekel a közös jövőnk, és arra sem képes, hogy egy tábla csokival meglepjen alkalmakkor.


Viszont hogy te mi után sírsz, azt nem igazán értem, mert te magad is elismered, hogy eddig is magasról szart a fejedre és sosem vette figyelembe a te igényeidet, akkor meg mi a lótúrónak mentél hozzá, ha eddig sem felelt meg?! Azt meg végképp nem értem, mi a búbánatos fenéért kellene az ő engedélye ahhoz, hogy új telefont vegyél a saját pénzedből...

2015. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Ovatosan,ezért a házasságért csak te teszel valamit.
2015. jan. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

igen, én nagyon sajnálom, hogy most vetted föl a hitelt, mert tisztán látszik, hogy ez egy egyoldalú kapcsolat, és valószínűleg mindig is az volt. a férjed beült a kényelmesbe, te intézkedsz helyette, aztán majd csak lesz valahogy. szerinte sem karácsonyi ajándékot, sem működő telefont nem érdemelsz.

gyereket még ne szüljél.

remélem, hogy sikerül nagyobb veszteség nélkül túladni a lakáson, ha egyszer észhez térsz.

2015. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

2-es, NEM hitelből nagyzolunk, Fundamenta után vettük, kis kiegészítéssel, és a bebútorozás után maradt a saját megtakarításunkból félmillió forint.


4es. Igenis nem mindegy, hogy bemegyünk a jyskbe, és megvesszük 60.000-ért a szekrényt, vagy túrok utána 3 hétig, és 25E-ért megveszem az OLXen. Ugyan ez az ággyal. Fekete pénteken is én ültem a gép előtt és vásároltam be. Lehet, hogy neked ez nem nagy dolog, szerintem meg igen is az, mert így kb. feleannyiba került berendezni a lakást, mint ha a kapásból legolcsóbb (nak hitt) cuccokat vettük volna meg.

2015. jan. 3. 22:23
 8/17 A kérdező kommentje:
ez volt az első ilyen kari, eddig mindig vett (tényleg tetsző) ajándékot, meg minden más ünnepre is. Csak azért írtam ezt a részt le, hogy ha már karira se kaptam, akk ezt most megvehette volna sztem.
2015. jan. 3. 22:25
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

"es. Igenis nem mindegy, hogy bemegyünk a jyskbe, és megvesszük 60.000-ért a szekrényt, vagy túrok utána 3 hétig, és 25E-ért megveszem az OLXen. "


Ez rohadtul nem egyenlő azzal, hogy te vetted. Kinéztétek együtt, te pedig megkerested a legkedvezőbb árat. Nem kell túlozni. Minden embernek más-máshoz van tehetsége, türelme vagy adottsága. Én szétverném a fejem a falon, ha a legjobb árajánlatokat kellene bújnom (ettől még nem veszek meg mindent vaktában, de az, hogy órákig keresgéljek azért, hogy valamit 3.000-el olcsóbban utánamvágnak...na azt nem), de a férjem pl. szívesen csinálja nálunk is. Ettől még nem ő "veszi" a dolgokat, hanem mi közösen.


Akkor vennéd te, ha csak a te pénzed lenne, csak te nézted volna ki magadnak. A pénzt itt ketten kerestétek és ha jól értem ketten néztétek ki a bútort is... akkor meg miről is van szó??

2015. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

ember, mit kötekszel??? szépen leírtam a kérdésben, hogy

"Mindent én vettem (én jártam utána, hogy a legjobb áron vegyük), közös pénzből"

érted?? KÖZÖS PÉNZBŐL!


Mi van, ha a helyesírásomba nem lehet belekötni, akkor belekötsz egy fél mondatba, amit szándékosan értettél félre??fuu..

2015. jan. 3. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!