Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiatal koru hazadodhat nagykor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal koru hazadodhat nagykoruval szulo beleegyezese nelkul? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

ossze szeretnenk hazasodni a baratommal ugy hogy az en szuleim ne tudjak.

ehhez kell szuloi beleegyezes mind ket fel szuleitol vagy sem?

vagy eleg ha a baratom szulei beleegyeznek?

17 eves vagyok a baratom 24.


2015. jan. 4. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorú csak a gyámhatóság előzetes engedélyével köthet házasságot.


A gyámhatóság a házasságkötésre indokolt esetben és csak akkor adhat engedélyt, ha a házasuló a tizenhatodik életévét betöltötte.


Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő (törvényes képviselő) meghallgatása után határoz.


A 16. évét betöltött házasuló a házasságkötés engedélyezése iránti kérelmet a gyámhivatalnál vagy az anyakönyvvezetőnél személyesen terjesztheti elő.


Szükséges dokumentumok:


- kitöltött kérelem,


- ügyfél személyazonosságát igazoló okirat,


- a háziorvos arra vonatkozó igazolása, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,


- a házasulandó felek jövedelemigazolása, amelyből megállapítható, hogy a 16. életévet betöltött házasuló, illetve a meglévő vagy a 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van,


- a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolás.

2015. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leirt az első.várd meg a 18at,s utána engedély nélkül hazasodhattok.
2015. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És miért olyan sürgős, hogy egy évet nem tudnátok várni? Miért akarsz összeházasodni vele, ha még nem költöztök össze utána? Miért nem akarod, hogy a szüleid tudjanak róla?
2015. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

a barátod nagykorú, az ő szüleinek az engedélye semmit nem változtatna.

leírta az első, hogy mi lenne a teendő.

szerintem is várd meg a 18-at minimum. a szüleid úgy is megtudnák, ha most összeházasodnátok.arra nem gondoltál?

2015. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kismama vagyok anyukammal nem jo a kapcsolatom.

nem szeretnem elvetetni a kisbabat.

de anyu azt mondta ha terhes leszek azzonal el kell vetesemm vagy ki.......:'(

es a baratommal amugy is akartunk eskuvot jovore csak most elorebb szeretnenk hozni es akkor nagykorusitananak es akkor nem tudna anyukam elvetetni tolem a kisbabat!! :(

es akkor el is tudnak menni itholrol.

a baratom az dolgozik.

a testverehez tudnank menni es utana igenyelne egy lakast es oda mennenk kulon.

2015. jan. 4. 13:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha annyi eszed volt, hogy teherbe estél, annak ellenére, hogy még figyelmeztetett is anyád, akkor igenis mondd el neki (mondom ezt úgy, hogy szintén 17L vagyok)! Akár tetszik, akár nem, nem hozhatsz meg egy ilyen döntést egyedül. Én nagyon abortuszellenes vagyok, de a te helyzetedben nem hiszem, hogy meg kellene tartanod a babát. Vagy vetesd el, vagy add örökbe. Arra nem gondoltál, hogy miből élnétek meg, miután összeköltöztök a barátoddal? Ha először a testvéréhez tudnátok csak menni, akkor valószínűleg nem elég a fizetése ahhoz, hogy hármótokat eltartson. Vagy erre nem gondoltál?
2015. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor menjetek be a gyámhivatalba,meg anyakönyvvezetőhoz hogy mit javasol.😊
2015. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6.

igen is eltudna minket tartani en sem vagyok hulye!!!

a semmire en sem szulnek!!!

orokbe adni nem fogom a sajat gyerekemet.

es elvetetni sem.

azert megyunk a testverehez mert nem talaltunk meg arberletet erre nem gondoltal??

meg van hatter van mibol eltartani es nem anyamekra gondolok meg az o szuleire.

hanem o dolgozik es jol kap es meg az mellet is megvan a penz.!!

ugy hogy ezzt az anyagi hattert haggyuk.

ez a gyerek sem egy vetelenem vsgy becsuszott.

hanem akartuk!

mert tudjuk hogy meglenne mindene es fel vagyunk mindenre keszulve.!

2015. jan. 4. 22:20
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Már ne is haragudj, de k.urvára nem vagytok felkészülve!!!

1. Eltartana, ok. De mi lesz később? Egész életedben eltartson? Mert az fix, hogy kisgyerekkel, érettségivel (vagy anélkül), pályakezdőként, nulla tapasztalattal sehol nem fogsz munkát kapni.

2. Neked az felkészültség, hogy még azt sem tudod, hol fogtok lakni? Oké, nem találtatok még albérletet. De az minden, csak nem felkészültség, hogy addig a testvérénél csöveztek.

3. Ha tényleg fel lennél rá készülve, akkor nem tennél ki ide kérdést amikor már terhes vagy, hanem előre gondoltál volna arra, hogy mi lesz, ha a szüleid megtudják.

4. Mi lesz a te jövőddel? Oké, lesz egy gyereked. És utána? Szülni később is ráértél volna, de egyetemre menni gyerek mellett százszor olyan nehéz, mint nélküle. Főleg ha még a szüleid támogatását is elveszíted.

Gratulálok a "felkészültségedhez"! -.-"

2015. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát ez klassz. Lepontoztak, amiért nem mondtam azt egy 17 éves lánynak, hogy felkészült a gyerekvállalásra :O Komolyan nem értem ezt az oldalt. :/

Előző voltam.

2015. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!