Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem 40 éves férfi létére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem 40 éves férfi létére hihetetlenül naiv. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Az a mániája, hogy mindenkinek mindenféle pénzeket kölcsön ad. Már százszor megszívta ezzel, vannak, akik évek óta tartoznak neki (nekünk), de sosem tanul belőle, sőt, mindenkiről elhiszi, hogy majd vissza fogja adni. Egyébként sem vagyunk annyira gazdagok, jó, ideig-óráig tudjuk nélkülözni a fizetése egy részét, de annyira fárasztó, hogy mindig azt hallgatom, hogy na holnap ez hozza a pénzt, a jövőhéten az, aztán persze sosem hoz egyik se semmit. Csak jönnek a kifogásokkal, amik annyira kamuk, hogy egy 5 éves gyerek is átlátna rajtuk, és hiába mondom neki, neeem, nem úgy van az, nem tehetnek róla, megígérték, hogy hozzák most már a jövőhétre tényleg. Hogy hány jövőhét telt el már így, azt meg sem tudnám számolni. Mindig megfogadja, hogy ő többet soha senkinek nem ad kölcsön egy forintot se, aztán mégis újra és újra. És hogyha mondom neki, hogy nyissa már ki a szemét, azt a pénzt nem fogjuk látni többet, akkor én vagyok a hülye, mert megígérték, hogy hozzák. Egyszerűen nem hiszem el, hogy 40 éves férfi létére hogy lehet ennyire naiv valaki még mindig. Van ebből valami kiút?
2015. jan. 20. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mióta csinálja ezt? Eddig mit tettél ellene?
2015. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy már meg fog változni.

Annyit tudsz tenni, hogy a pénzeitekre jobban odafigyelsz, jobban ellenőrzöd. Én nem engedném, hogy így kölcsönözzön.

Gondolom, eleve azért járnak a nyakára, mert tudják, hogy milyen naiv és hogy ő le lehet húzni és még vissza se kell adni. A férjed meg gondoljon arra, hogy azokból a pénzekből magatokra, a gyereketeknek miket vehettetek volna.

2015. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Biztos, hogy tartoznak neki? Biztos, hogy kolcson adja a penzt? Meggyozodtel mar rola? Vagy esetleg elszerencsejatekozza, vagy mashova megy el?
2015. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt lehetséges variáció, hogy tényleg ő szórja el a pénzt, aztán másra fogja. Másrészt, ha ilyen cipőben lennék, átvenném a közös kassza felügyeletét. Ha ő nem tud nemet mondani, akkor kenjen mindent rám, nem érdekel. Majd én leépítem a kéregetőket.
2015. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már viszonylag régóta. Eddig az életszínvonalunkon nem éreztük nagyobb hiányát, nem olyan nagy összegekről van szó (10-30 ezer általában), meg voltak, akik apránként (egy 20 ezer ft-os összeget is fél év alatt) visszaadtak. Régebbről, még amikor nem ismertük egymást (3 éve ismerkedtünk meg, 1 éve vagyunk házasok), voltak 200-300 ezer forintok is, azok egy részével még többen lógnak. Amég nem volt közös kassza, azt hittem, majd tényleg rájön, hogy nem kell senkinek kölcsönadni, de nem. Ilyenkor azért már sok kicsi is összeadódik, amit megspórolhatnánk. Mert így is elvagyunk most, de egy váratlan kiadásnál nem fogunk tudni mihez nyúlni.
2015. jan. 20. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Hàt lehet te se vagy jobb nála mivel öt választotad..

ez is egy "hitel" és "meg adja"??

2015. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a következőt javaslom, ha közös kassza van akkor is (akkor főleg): minden hónapban üljetek le, és előre számoljátok ki (az előző havi kiadások alapján), hogy mennyi pénzetek megy el. Lakbér, rezsi, számlák, étkezés, takarék. Ami ezen felül marad, az megy a szórakozásra. Ebből X ezret ketten szórtok el (étterem, nyaralás stb), marad y összeg. Ezt felezitek, hogy 50 fabatka neked, 50 neki. Na, azzal az 50 fabatkával azt csinál, amit óhajt, de ne sírjon, ha nem tud magának cipőt venni, mert kölcsönadta, és nem adják vissza.



Nálunk ez van, és működik. Én most a s*ggére vertem az én fabatkáimnak, de juszt se fogok kérni a páromtól az övéből, vagy leemelni a közösből- amihez természetesen mindkettőnknek hozzáférése van.


Anyukámat meg úgy átpalizta apukám, hogy csak na. Sorra vette fel a hiteleket titokban, aztán anyu szegény csak nézett, hogy mi ez az értesítő. (Igen, apunak annyi esze se volt, hogy ne otthonra kérje a leveleit.) Ő az ellentéte a férjednek (apu), mindenkitől kölcsönkéregetett. :/

2015. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!