Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjek, de feleségek is!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjek, de feleségek is! Szerintetek egy házasságban helyénvaló fenyegetni egymást?

Figyelt kérdés

Tegnap valaki vette a fáradtságot hogy felvilágosítson a nézeteiről.

Miszerint egy házasságban időnként "válással kell fenyegetni" a férjet és akkor ezzel a férjjel úgymond semmi gond nem lesz, "meghúzza magát".

Engem BÁRKI csak egyszer tudna válással fenyegetni, több alkalma nem lenne!

Ti hogy állnátok egy ilyen akcióhoz?



2015. jan. 25. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Az ilyen "tippek" éretlen emberek ötletei (még akkor is éretlen, ha netán 6ß éves lenne az illetö).


Sokak szerint a házasság szülö-gyerek kapcsolat, ahol az egyik kitalál valamit, a másik meg csinálja, ha nem, akkor büntetést kap (válással fenyegetözés, szexmegvonás, duzzogás, hiszti). Ezek azok az emberek, akikéetük végéig kisgyerekek maradnak.


Egy normális házasságban két egyenrangú és egyenjogú (NEM egyforma!!!) ember él együtt, akik a problémákat öszintén megbeszélik és nem játszmáznak egymással.


A válással fenyegetésnek nagy hátulütöje, hogy adott eetben a másik azt mondja rá, hogy OK. Én is ezt tenném. Mert ha nem tudunk közös megoldást találni valamire, akkor nincs értelme együttélni.


25 éve vagyok házasságban, tehát nem csak elméletben van véleményem.

2015. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de sokan lennének, akik kapva kapnának az alkalmon!
2015. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan "mondás" hogy soha nem szabad lefeküdni haraggal. Ha valakinek fenyegetőznie kell, akkor az már azt jelenti hogy a probléma hosszú ideje fennáll és nem sikerült érdemi kommunikációban megoldani. Ennek oka lehet a kompromisszumképtelenség, a másik érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, nemtörődömség, vagy indokolatlan hiszti.

Amikor pedig a fenyegetőzéshez jut a dolog akkor nem az jut az ember eszébe hogy most akkor jól megváltozik, hanem támadó módba áll át, és inkább dacosan visszavág. Véleményem szerint ilyen esetekben a házasság nem nagyon menthető.

2015. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem.egyáltalán nem normális. Mi nálunk poénból.szokott elhangozni, hogy hoz a férjem.papírokat a váláshoz, ha összeveszünk, és másnap mennie kell bíróságra (munkájából adódóan elég sokszor). De soha nem gindokjuk komolyan, az se biztos, hogy kell hozzá nyomtatvány. Meg lefekvés előtt mindig letisztázunk minden gondot. Én nem tudnék olyan kapcsolatban élni, ahol femyegetjük, zsaroljuk egymást. Nekem ez nem fér bele. Az ilyen jótanácsokat meg elengedem a fülem mellett. Éljen az lélekromboló kapcsolatban, aki szerint így kell élni. Én nem egy idomítani való kutyához mentem hozzá, hanem egy férfihoz, akivel szeretjük, tiszteljük és segítjük egymást.
2015. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyet maximum poénból mondunk. Egyszer volt, hogy feljött komolyan a téma, amikor nagyon közel voltam hozzá, hogy megtegyem, de az sem fenyegetés volt.

egy házasság fenntartásának egészen más módozatai vannak.

2015. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Így is, közel vagyok hozzá, úgyhogy elég lenne, ha egyszer mondaná. Hamar rájönne, hogy egyedülálló anyuka lett. De nem mond ilyet, inkább engem kerget bele...
2015. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

1.

Tökéletesen igazad van.

Heti szinten megkapom ezeket a fenyegetéseket, de semmi értelme, csak elmérgesíti az amúgy sem rózsás helyzetet.

2015. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sokak számára ez nem fenyegetés hanem ígéret! Lásd az egyetlen férfi hozzászólót rögtön lepontozták a nők!
2015. jan. 25. 09:41
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

EGy hazassagot az erzelmek kotik ossze, de nem jelenti azt, hogy egymast birtokoljuk, iranyithatjuk, itt elfogadasrol van szo!

A tudatlanok fogjak egymast lelkileg zsarolni vagy fenyegetni, mivel aki ily modon fenyegetozik, az megalazza a tarsat, aminek komoly kovetkezmenyei is lehetnek, tehat az erzelmekkel jatszadozni nem lehet!

2015. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Veled ertek egyet...

A zsarolasnak nincs alapja..

Soha, nehogy parkapcsolatbn..l


Azt el tudom fogadni,mha nem fenyegeteskent, hanem tényként állítja a masik, hogyha ezt nem tudjuk emgoldani, akkor ő ezt nem tudja vallani, jobb a valaas..ez teny és nem fenyegetés,més még jogos is..


Ha komolyan ezzel fenyegetne, akkor meglenen az akarata.. Nem kegy, hogy mi házasok vagyunk, hanem 2-nk akarata, ha neki ennyit ér, akkor felesleges a hazasság, a kapcsolatunk

2015. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!