Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondjam el páromnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el páromnak a problémáimat? Egyértelműen megkérdezte, hogy mi a gond köztünk mostanság. Azt kérte, hogy úgy mondjam el, hogy nem sértem meg. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt 3 éve házasok. Hozzá tenném, hogy nagyon sértődős és attól félek, hogy ha tényleg mindent elmondanék akkor tönkretenném teljesen a kapcsolatunkat.

Ilyen típusú emberekkel mit lehet kezdeni?


2015. febr. 4. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

"Azt kérte, hogy úgy mondjam el, hogy nem sértem meg."


Miért? Mi vonzott ebben az emberben? Sértődjön meg, ha ennyire kis mimóza.

2015. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem mondod el, akkor meg esélyt sem adsz a javulásra.
2015. febr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na és konkrétan mi a gond?
2015. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadról beszélj, hogy Te mit érzel, Te hogy látod, Te mit szeretnél, Te hogyan szeretnéd, Neked hogy esik ez-meg az, stb.


Nagyon egyszerű példa: nem szoktál virágot kapni, de igényelnéd az e fajta figyelmességet.

Megsértődésre adhat okot, ha direkt rontasz neki a párodnak: "Miért nem vagy képes nekem virágot hozni??!"

Viszont elgondolkodásra késztetheti: "Olyan jól esne nekem egy kis figyelmesség, egy-egy szál virág néha. Ez olyan sokat jelentene nekem, amitől úgy érezném fontos vagyok számodra." stb.


Ezt nevezik asszertív kommunikációnak a szakirodalomban. Esetleg olvass utána, mielőtt beszélsz vele.

2015. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem alaptalan a félelmed sajnos,nem riogatni akarlak,de nálunk hasolnló volt a szitu,majd miután elmondtam mi a problémám,az volt a válasz,hogy ha nem tetszik,akkor nem kötelező a feleségemnek lenni.Hát ezért kár volt megkérdeznie...
2015. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jutottatok valamire kérdező?
2015. márc. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!