Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én vagyok túlságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok túlságosan érzékeny, amiért nem tudok megbocsátani a férjemnek? (nem tervezett baba miatti veszekedések sora)

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van, 6,4 és 1,5 évesek. Védekezés mellett terhes lettem, később kiderült, hogy ő látta, hogy baj van az óvszerrel, de nem tartotta fontosnak elmondani, hogy ne aggódjak...

Nem akarta megtartani a babát, meg sem fontolta, csak engem hajtott, hogy mikor vetetem már el. A viták során azt sem vette figyelembe, hogy a gyerekek is ott vannak és mondott olyan dolgokat is, amivel nem csak engem, de őket is mélyen megbántotta. A nagyok is kicsik még, de sajnos az elhangzottakból és a viselkedéséből elég jól leszűrték az apjuk érzéseit. Most ők sem keresik vele a kapcsolatot, amit mindenki az én hibámnak tart.

Én úgy döntöttem, hogy megtartom a kicsit, de sajnos a 15. héten elvetéltem.

A férjem azt hiszi, hogy minden mehet tovább úgy mint régen és sem ő, sem a közelebbi család nem érti, hogy mi bajom van, miért nem tudok neki megbocsátani.


Szerintetek mégis hogyan lehetne egy ilyen dolgot megbocsátani? Hogyan tudnám túltenni magam ezeken, miközben úgy érzem, hogy eddig nem is ismertem igazán a férjemet? Hogyan tudnék segíteni a gyerekeknek feldolgozni az elmúlt néhány hónapot?


2015. febr. 11. 06:28
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/111 anonim ***** válasza:

Kedves #98 "De ezek valójában lényegtelen kérdések ahhoz képest, hogy egy ilyen közegben hogyan érzi magát 3 kisgyerek, mennyire hagynak bennük a történtek maradandó nyomot." - valóban, csak tudod - abszolút saját tapasztalatból is mondom - az meg a MEGOLDHATATLAN kérdés, mert nem egy önálló kérdés, hanem a kettejük közötti megoldhatatlan konfliktus törvényszerű következménye, kivetülése... (ugye ritka az olyan szerencsés család, ahol pár hétre el tudják vinni a gyerekeket mondjuk a nagyszülők, testvérek, hogy ki tudjanak maradni a konfliktusból - meg nem is biztos, hogy ez egy 1,5 évesnél működne... a nagyobbaknál már igen, ha van rá mód)

És de, nagyon is pontosan emlékszem, nálunk is nagyon szépen lekövették a lányom "kruppos köhögései" a köztem és az exem közötti vihart - pedig nem hangzott el semmi konkrét szöveg a gyerek előtt, a puskaporos hangulat,a gyűlölet légköre hatott ... de mondok még egyértelműbbet, ugye egy macska - néhány szón túl, amit megtanul - biztosan nem érti a beszédet, csak a hangulati ingadozást érzékeli... mégis, amikor a jelenlegi párommal jó régen, még a kapcsolat elején fasirtban voltunk pár hónapnyit, a macska olyan szinten levette, hogy utána vagy egy évig távolságot tartott tőle... pedig nem lett bántva, nem lett ráordítva, semmi... csak levette a köztünk lévő feszkót... (és a macska ösztönösen a helyes oldalra állt:))) - ez utóbbit komolyan ne vedd...)

2015. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/111 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet?
2015. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/111 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 62%-os! Kezdünk egyetérteni:-)

Annyit még hozzáfűznék, hogy persze, nem lehet hetekre lepattintani a gyereket. Én inkább arra gondoltam, ha már az alapfeszkótól nem lehet megkímélni őket, apunak lehetett volna annyi tartása, hogy nem megy a neje után papolni, amikor az a gyerekeket fürdeti például, és legalább direktben nem beszél hülyeségeket a gyerekek előtt.


A normális az lett volna, ha akkor szedi elő (akár minden nap) a témát, amikor a gyerkőcök alszanak). Így is nehéz lett volna nekik, de közel sem annyira, mint most.


A kruppos példád meg jó, a volt férjemmel való válásunk idején (pedig nem volt zajos), az akkor kisiskolás fiam verekedős lett, és hisztis. A macska meg...az enyém direktben a férjemet szereti jobban:-)

2015. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/111 anonim ***** válasza:
A 62%-os kolléga annyit írt az apai szerepről, hogy "finanszírozza is nagyrészt anyuka babázhatnékját"
2015. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/111 anonim ***** válasza:
Kedves #103, persze, szerintem ebben elméletben mindenki tökéletesen egyetért, sőt, amikor csak gondolkodik a dolgokról, akkor is evidensnek veszi azokat a dolgokat, amiket mondtál... csak az a baj tudod, hogy a gyakorlatban ezek a viták törvényszerűen elfajulnak, és az ész szerepét átveszi az indulat... hiába gondolja így előzőleg (meg utólag) mindkét fél, ha egyszer nem rendelkeznek egy buddhista guru higgadtságával, valamelyik valamiért úgyis belekezd a témába, amikor nem kellene, és onnantól nincs megállás, pörög a spirál... nekem is sűvített már el egy szekerce a fejem mellett akkoriban (szó szerint)... a vita ott is az itt ontopic témán, egy terhességen tört ki... ez ugye egy ilyen tipikusan horror indulatokat generálni képes téma, mert ugye egy nő 2 dologért képes mindenre...
2015. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/111 anonim ***** válasza:
62%-os,akkor ha nem irtal,bocsi,valamit biztos felreolvastam,majd atnezem ujra!
2015. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/111 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 62%-os! Ti a gyerekek előtt vokáloztatok?

Nem vagyok egy halvérű nőci, de még a válás idején is odafigyeltem arra, hogy NE a gyerekek előtt menjen a balhé. Volt olyan, hogy az exem több nap után hazajött, tudtam, hogy balhé lesz, na akkor 1 napra lepattintottam a népeimet, hogy nyugodtan kiüvölthessem magam.


Szép dolog az, hogy ne fojtsuk magunkba a dolgokat, de megvan a véleményem azokról a szülőkről, akik annyira nem képesek kontollálni magukat, hogy legalább ne élesben menjen az ereszdelahajam a gyerekek előtt.

Ez azért apaként és anyaként alap kellene, hogy legyen.


Amúgy meg tényleg bántó az a megjegyzésed, hogy (nem emlékszem a pontos kifejezésre) apa finanszírozza az anya babázhatnékját. Ezt olyan felhanggal, mintha valami szuper dolog lenne, hogy legalább ennyit megtett.


Egyrészt ők együtt alapítottak családot. Gondolom a pasi nem lett lekötözve és megerőszakolva a fogantatásuknál. Ha meg nem akarta, szólnia kellett volna, vagy akár lépni a kapcsolatból. A gyerek meg már csak olyan, hogy utólagos reklamációnak helye nincs. A feleséget lehet pattintani, a gyereket nem. Vagyis lehetni lehet, de az se normális dolog.


A másik az, hogy elég gáz lehet az a pasi, aki csupán a felesége babázhatnékja miatt vállal gyereket, de csak eltartja, érzelmi kapcsolatba nem kerül vele. Akkor inkább ne legyen gyerekük. De nem ilyennek gondolom a kérdező férjét, ő egyszerűen beparázott.

2015. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/111 anonim ***** válasza:
41%

Kedves #107, természetesen nem, a "repülő szekercék idején" nem volt jelen az ifjúság... de ennél diszkrétebb ordibálások természetesen megestek úgy, hogy mi a konyhában, ők meg a szobában... mondjuk...

Szóval, mint említettem, én meg a férfi oldalát ismerem valamennyire, és egy ilyen a kérdésben szereplő jelenetet úgy tudok elképzelni, hogy persze mindkettő megfogadja erősen, hogy a gyerekek előtt nem vitáznak... aztán anyuka mondjuk elejt egy más összefüggésben tök természetes (és épp ezért neki fel sem tűnő) megjegyzést mondjuk "ha majd ez a gyerek megszületik, akkor..." kezdettel, amit apuka úgy él meg, hogy végigvágtak rajta egy korbáccsal, és felrobban... és rögvest a magas C-nél tartanak mindketten... hiába fogadják meg ezerszer egymásnak, hogy "a gyerekek előtt nem", a terhes nő nem tudja megállni, hogy ne hozza szóba a terhességét, a férfi meg nem tudja megállni, hogy ettől ebben az élethelyzetben fel ne robbanjon.


A "finanszírozza is nagyrészt anyuka babázhatnékját" meg úgy tűnik nagyon népszerű lett, ott idézték feletted kettővel - a baj csak az, hogy fordítva értelmezitek, ez a "vállaljon felelősséget a családjáért, de az igazán fontos döntésekbe ne akarjon beleszólni" női attitűdre utalt.


Tudod, én nagyon jól elvagyok azokkal a nőkkel is, akik a hagyományos szerepekben gondolkodnak (mondjuk párkapcsolatként nem, mert magam nem vagyok konzi, de emberileg igen) mert az egy olyan módon igazságos rendszer, hogy leosztja, miben kié a döntő szó.

Nagyon jól elvagyok az igazi femikkel is, akik tényleg egyenjogúságot akarnak, és ahogy kiállnak a nőket sújtó egyenlőtlenségek ellen, ugyanúgy számítani lehet rájuk akkor is, ha az egyenlőtlenség épp a férfiakat sújtja, mondjuk a gyermekelhelyezés anomáliáinál... Ez meg ilyen módon igazságos.

Azokat a nőket viszont képtelen vagyok tisztelni, akik úgy gondolják, hogy abban, ahol a férfiak vannak előnyben, ott igenis legyen egyenlőség, de ugyanakkor a saját "női előjogaikhoz" meg mereven ragaszkodnának... tudod, "a nő azonos melóért kapjon azonos bért", meg "a férfi is azonos mértékben vegye ki a részét a házimunkában meg a gyereknevelésben" ÉS ugyanakkor "a férfi teremtse meg az anyagi biztonságot", "a nőé legyen a döntő szó a gyerekvállalásban", "anyucika csak egy van, a gyereknek az anyja kell első sorban", és hasonlók... nem vagyok a patriarchátus híve... de a matriarchátusé se... nagyon nem.

Ahol a nő egy személyben dönt a terhességéről, ott a férfi szerepe a "finanszírozza is nagyrészt anyuka babázhatnékját" - ennyi. (szoktam "eltartóbalek"-ként is emlegetni rövidebben ezt a fajta szerepet)

2015. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/111 anonim ***** válasza:
100%

Kedves vitázók!

A kérdező már rég kivonult a topikból, mivel ez már nem az ő problémájáról szól.


Pedig engem mondjuk érdekelne, mi van vele.

Habár a ti írásaitok sem érdektelenek.

2015. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/111 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 62%-os!

A gyerek előtti vokálozással kapcsolatban: nyilván van, amikor gurul a gyógyszer, de normálisan gondolkodó ember azért csak megálljt tud parancsolni magának, ha a gyerekei a közelében vannak, és nem megy direktben anyuka után, amikor az a gyereket fürdeti, mint ahogyan a Kérdező leírta.

És főleg nem ejt ki olyan dolgokat a száján, amiket valószínűleg nem is gondol komolyan.


Eltartóbalek: klassz szó, biztosan van ilyen pasi is, nem szeretnék a párja lenni. Nekem ezzel a megjegyzéseddel az volt a gondom, hogy a meglevő gyerekekkel kapcsolatban használtad, akiket viszont még közösen vállaltak (lehet, hogy a nő akarta jobban, de mint írtam, nyilván nem erőszakolta meg a pasit). Te úgy fogalmaztál, hogy eddig finanszírozta anyuka babázhatnékját. Hát még mindig úgy gondolom, finanszírozni kevés.

Tényleg balek az a pasi, aki csak anyagilag száll be, de én úgy látom, sok családnál nem a nő miatt alakul így, hanem a pasi nem foglalkozik a kisebb-nagyobb helyzetek megoldásával. "Döntsd el te, Anya, úgyis te vagy többet a gyerekkel". Anya meg dönt, mert valakinek azt is kell. Aztán megszokja, és előbb-utóbb nem is kérdez. Na akkor lesz a pasiból eltartóbalek.

Nőként úgy gondolom, hogy megvan bennünk az igény arra, hogy átbeszéljük a dolgokat, mielőtt cselekszünk. Csak a folyamatos elutasítás sokunkból kiöli ezt.

Írok példát: várandós anyuka próbálja elcipelni apát babakocsit választani. Általában nem megy, ahogy nem érdekli, milyen legyen a kiságy, a babahordozó sem.

Bölcsiválasztásnál anyuka vacillál, érveket sorakoztat egyik mellett, másik mellett, apuka nem szól bele, mert nem ő fogja hordani a gyereket. És így tovább...

Nos,ez az anyuka előbb utóbb nem kérdez, apuka meg nem szól bele, és kész az eltartóbalek. Mindketten buknak a helyzettel. Az persze megint más dolog, hogy egy terhesség megtartásáról akkor is együtt kell dönteni, ha apuka amúgy tesz mindenre.


Az én második férjem is próbált kimaradni dolgokból, mert sok a munkája, fáradt, hadd ne foglalkozzon ezzel. Megoldok kérdezősködés nélkül sok mindent, azaz egyedül döntök a kevéssé lényeges dolgokban, ha azt látom, nem nagyon izgatja fel. De ha nagyobb horderejű kérdésről van szó, kiakadok a "Rád bízom" szövegtől. Ne bízza rám! Nem csak én vagyok a gyerekek szülője, hanem ő is. Szóval nálunk noszogatni kell időnként, de nem hagyom kimaradni a fontos kérdésekből. Nem akarok eltartóbalek mellett élni.


Nem tudom, hogy keveredett ide a feminizmus, de már magát a szót is utálom, annyira pejoratív a felhangja.

Így nem is vagyok feminista,ember vagyok, aki nem másodrangú, és ez az élet minden területére érvényes. Max. a munkaerőpiacon bosszant a hátrányos megkülönböztetés.

Nem azt várom el a férjemtől, hogy mindenből vegye ki a részét fele részben, amit én csinálok, hanem azt, hogy a terheken osztozzunk nagyjából egyenlő arányban.

Tehát ha meló után hazaesik, és dög fáradt, közben én otthon voltam, ne álljon neki takarítani, lazuljon inkább, hogy este legyen energiája a gyerekeire is egy kicsit. Viszont ha én is dolgozom, és együtt érünk haza, akkor fogjunk össze, és kapjuk rendbe a háztartást, ne a tévé előtt sörözzön, mint kenyérkereső.

Szerintem legjobban az öli meg a szerelmet, de még a tiszteletet is, ha az egyik fél kihasználja a másikat, mindegy, melyik teszi. És az sem túl egészséges, ha nagyon kőbe vannak vésve a feladatok, kompetenciák.


Jó hosszú lett:-)

2015. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!