Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy tudnátok kezelni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnátok kezelni, ha a párotok hozzáállása a gyerekekhez így váltakozna?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, 1 éve beszélgetünk komolyabban a gyerekvállalásról. Még mindketten elég fiatalok vagyunk, én 22/L, ő 23/F, 2 éve élünk együtt, nem támaszkodunk a szülőkre.

Nem akarom siettetni a dolgot, bár én már úgy érzem, készen lennék az anyaságra, de mindenképp akkor vállalunk gyereket, ha a párom is vágyik rá.

A lényeg: 1 éve azt mondta, hogy szerinte még 4 évet kéne kb várnunk, de aztán elkezdte beleélni magát a dologba (mindketten elolvadunk, ha kisbabát látunk, nézegeti a btorokat, stb..), ezért kb két hónapja teljesen magától kijelentette egyszercsak, hogy talán 1,5-2 év múlva elkezdhetnénk próbálkozni, én ennek nagyon örültem, eléggé beleéltem magam.

Azonban a héten a vérszerinti apukájával beszélgetett, aki a 3. feleségétől válik épp, 5 gyereket "hagyott el". Nem tudom, mit mondott neki pontosan, de nekem meg pont most jutott eszembe, hogy akkor beszélgessünk a témáról egy kicsit, erre közölte, hogy neki még minimum 10 év, mire készen áll az apaságra. Ez engem nagyon mellbevágott. Később mondta, hogy azért, amit apukájával beszélt.

Nem akarom őt zsarolni, se magamhoz kötni a babával, meg látom, hogy ez nála nagyon képékeny, de nem tudom kezelni, hogy így változik a hangulata. Adjatok tanácsot, kérlek, hogy dolgozzam ezt fel.


2015. febr. 13. 12:04
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Főleg azért bánt a 10 év, mert mindig gy tervezte, hogy 30 éves koromra már anyuka leszek (ő is tudjja). Ez azért még elég messze van hogy ne érezze erőszaknak...

De már az is segített, hogy kiírtam magamból.

2015. febr. 13. 12:11
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Még nem tudja mit akar. Fiatal. Ne rágódj ezen. :)
2015. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
41%
Szakadj már le a témáról!
2015. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, nem akarásnak nyögés a vége. Ez erre a helyzetre is igaz.
2015. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Talán még nem nőtt fel a feladathoz, ha ennyire labilis. 23 évesen azért még egy kissé korai.

3-4 évetr még nyugodtan várhattok. Abba gondoljatok bele mindketten, hogy a gyerek jó dolog és a legnagyobb érték az életben, azonban óriási felelősség. Nem lehet visszacsinálni.

A párodra visszatérve, lehet, hogy elhamarkodottan mondta ezt a 10 évet, várj egy-két napot, utána térjetek vissza a témára. Azt is kalkuláljátok bele, hogy nagyon sok pár több hónapig, évig próbálja összehozni a gyereket, mire összejön a terhesség.

Anyagi szempontból pedig jó, ha van munkaviszonyod és nem csak Gyest, hanem Gyedet kapsz előbb, ami jóval nagyobb összeg.

2015. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy szakadjak le a témáról?

Mintha annyira raja lennék! Tegnap törtét az eset, nagyon bánt. Amúgy nem ugrálok ezen. És mondom, nem erőszakoskodni akarok, hanem feldolgozni!

2015. febr. 13. 12:17
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Fogadd el azt amit mondott. A szülőknek több élettapasztalatuk van, és ha még hatni is tud a gyerekére ráadásul a felnőtt gyerekére akkor jó kapcsolatot ápolnak. Te 22 éves vagy ő pedig 23, így kívülállóként is korainak tartom a gyereket. Inkább éljetek még, hidd el, nem azt mondom hogy megbánnád mert az ember a gyerekét sose bánja meg, hanem csak bántana kicsit hogy ráért volna 3-4 év múlva is. Neki is meg fog változni a véleménye majd idővel mikor megért teljesen az agya, még fiatal ő is.
2015. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
21%
Már akkor sejtened kellett volna, amikor megismerted a családi hátterét. Tudhatod, hogy a hozott családi "minta" meghatározó jelentőségű. Nem tudni, hogy volt-e nevelőapja, de mégha volt is, akkor sem hagyhatott benne mély nyomokat annak a családi élethez való esetleges eltérő hozzáállása.
2015. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg jó, hogy ezt előre tisztázzátok. Szerintem fontos, hogy egy kapcsolatban mindent normálisan beszéljünk meg.

10 évet biztosan nem várnék. Nem biztos, hogy szerencsés 32 évesen elkezdeni próbálkozni. Na meg fura is, hogy 13 év kelljen neki együtt, mire vágyik már a gyerekre.

Azt nem mondom, hogy most rögtön kell, mert még fiatalok vagytok. Bár én semmi rosszat nem látok abban, ha valakik fiatalon vállalnak gyereket. Persze ha van mire.

Szóval beszélj vele, hogy ez a 10 év mennyire komoly, mert akkor neked is aszerint kell majd döntened, hogy mit akarsz.

2015. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egyszerűen csak fiatal. Huszas évek elején a 30 éves olyan felnőttesen hangzik, pedig nem ezen múlik. Rá fog jönni, ha megérett rá. Ezt nem lehet előre megjósolni, ezért is van betojva. Az én párom 27 volt, mikor elbeszélgettünk a gyerekről. Félt tőle. Majd egy év gondolkodás után azt mondta, hogy még mindig fél, de vágjunk bele, mert akarja, csak fél tőle. Miután megszületett a kisfiúnk azt mondta, hogy ha tudta volna előre, hogy ilyen érzés apának lenni, már előbb belevágott volna, és hogy nem is érti, mitől félt :) :) Adj neki időt, megemészti a dolgokat, és egyszer belevág, de ezt most nem tudja megmondani, hogy 2vagy 5 év, lehet, hogy már jövőre megérik rá lelkileg, de az is lehet, hogy még jó pár év. Ha boldogok vagytok együtt, akkor érdemes várni! De egy jótanács: SENKINEK ne engedjetek beleszólást a magánéletetekbe! Ezen már most elkezdhettek dolgozni. Egyikőtök szülőjének sincs beleszólása abba, hogy hogyan élitek az életeteket, és mikor-mit tesztek! N31
2015. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!