Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy tudnátok kezelni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnátok kezelni, ha a párotok hozzáállása a gyerekekhez így váltakozna?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, 1 éve beszélgetünk komolyabban a gyerekvállalásról. Még mindketten elég fiatalok vagyunk, én 22/L, ő 23/F, 2 éve élünk együtt, nem támaszkodunk a szülőkre.

Nem akarom siettetni a dolgot, bár én már úgy érzem, készen lennék az anyaságra, de mindenképp akkor vállalunk gyereket, ha a párom is vágyik rá.

A lényeg: 1 éve azt mondta, hogy szerinte még 4 évet kéne kb várnunk, de aztán elkezdte beleélni magát a dologba (mindketten elolvadunk, ha kisbabát látunk, nézegeti a btorokat, stb..), ezért kb két hónapja teljesen magától kijelentette egyszercsak, hogy talán 1,5-2 év múlva elkezdhetnénk próbálkozni, én ennek nagyon örültem, eléggé beleéltem magam.

Azonban a héten a vérszerinti apukájával beszélgetett, aki a 3. feleségétől válik épp, 5 gyereket "hagyott el". Nem tudom, mit mondott neki pontosan, de nekem meg pont most jutott eszembe, hogy akkor beszélgessünk a témáról egy kicsit, erre közölte, hogy neki még minimum 10 év, mire készen áll az apaságra. Ez engem nagyon mellbevágott. Később mondta, hogy azért, amit apukájával beszélt.

Nem akarom őt zsarolni, se magamhoz kötni a babával, meg látom, hogy ez nála nagyon képékeny, de nem tudom kezelni, hogy így változik a hangulata. Adjatok tanácsot, kérlek, hogy dolgozzam ezt fel.


2015. febr. 13. 12:04
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nem az a gondom, hogy most nem akar, most még én sem vállalnám, csak ezzel 10 évvel majdnem azt mondta hogy tervezni sem szeretne. Ha 3-4 év múlváról lenne szó, teljesen el tudnám fogadni.

Kései Sirató válaszát köszönöm, nagyon hasznos volt.

8-as! Eddig úgy tűnt, hogy nagyjából egyetértünk. Ezért lepett ez most ennyire meg.

2015. febr. 13. 12:28
 12/27 anonim ***** válasza:
31%

Idézet a kérdezőtől:

"Azonban a héten a vérszerinti apukájával beszélgetett, aki a 3. feleségétől válik épp, 5 gyereket "hagyott el". Nem tudom, mit mondott neki pontosan, de nekem meg pont most jutott eszembe, hogy akkor beszélgessünk a témáról egy kicsit, erre közölte, hogy neki még minimum 10 év, mire készen áll az apaságra. Ez engem nagyon mellbevágott. Később mondta, hogy azért, amit apukájával beszélt."

...

Na hiszen, ha a férjed a *megkeseredett* apukájára hallgat, akkor 99 éves korára sem fog felkészülni a gyermekvállalásra.

...

Több okból kell a 20-as éveitekben gyereket vállalni.

1) Nem csontosodnak még meg a szokásaitok, bogaraitok annyira, hogy a gyereket nyűgnek érezzétek.

2) A petefészekben és a herében lévő éretlen petesejtek és hímivarsejtek is öregednek.

3) A szülés és a terhesség is könnyebb a 20-as években, mint később.

4) Mi minden történhet tíz év alatt, amitől apuci impotens, anyuci meddő lesz?

5) Ha egyáltalán túlélik azt a íz évet.

6) Harmincöt éves szülők gyereke követi a példájukat. Hetven fölött lesztek nagyszülők, amikor már a hamut is mamunak mondjátok, és képtelenek lesztek az unokáitokkal foglalkozni.

2015. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Az ő anyukája 23 volt, mikor szült (apuka is akörül), az én szüleim még nem voltak 20 évesek, mikor anya terhes lett velem. Nem azt láttam a családban, hogy egy gyerek nyűg lenne, sokan végeztek újabb iskolát, míg a gyerekeik picik voltak. Azt hittem, ő is így látja, de egyre inkább úgy tűnik, hogy egy gyerek szerinte nagyon sok gond (persze nem azt mondom, hogy egyszerűbbé teszi az életet)
2015. febr. 13. 12:37
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

"mindketten elolvadunk, ha kisbabát látunk, nézegeti a btorokat"


Aha, el tudom képzelni. :D Vagyis te áradozol, ő meg megnézi veled őket, és ennyi.

1,5-2 év elég merész kijelentés volt tőle, nyilván teljesen meggondolatlan volt. Nem fog 24-25 évesen gyereket vállalni, ez teljesen nyilvánvaló, és jól is van ez így, hát hova siessen?


Hol laktok egyébként? Saját lakásban vagy házban?

2015. febr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%

"Az ő anyukája 23 volt, mikor szült (apuka is akörül), az én szüleim még nem voltak 20 évesek, mikor anya terhes lett velem. Nem azt láttam a családban, hogy egy gyerek nyűg lenne, sokan végeztek újabb iskolát, míg a gyerekeik picik voltak. Azt hittem, ő is így látja, de egyre inkább úgy tűnik, hogy egy gyerek szerinte nagyon sok gond (persze nem azt mondom, hogy egyszerűbbé teszi az életet)"


Egyszerűen ezt nem lehet alapul venni. Régen persze, hogy előbb szültek, aki 25 felett szülte az elsőt, már késeinek számított. Nem lehet ezzel példálózni.

Régen egyszerűbben megteremtették a feltételeket is, mint most. Manapság kitolódik a gyermekvállalás.

Nem lehet ész nélkül szülni, mert mire? Én sem azt veszem alapul, hogy anyám 23 évesen már terhes volt.

Anyagilag készen álltok-e rá? Van több százezer megtakarításotok a babára, saját lakás/ház? Biztos munkahely? Honnan mész szülni, hány év munkaviszony után?

2015. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
29%
Azért mert éppen hatott rá egy beszélgetés, az nem azt jelenti, hogy valóban 10 évet akar várni a gyerekvállalással. Kérdezz rá nála egy hét múlva és mondd el neki, hogy te nem fogsz 10 évig várni ezzel. Jobb ha ő is tisztában van a dolgokkal. De azért nem hiszem, hogy szakításra kerülne a sor emiatt, vagy legalábbis remélem. Nyilván ha komolyan gondolja, akkor más partner után kell nézned, se szerintem ennek max. 1% esélye van.
2015. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de én a barátoddal értek egyet. Huszonpár évesen? Bpven van még 10 évetek is akár, addig meg élvezzétek egymást, azt sem biztos hogy együtt maradtok. Szerintem meg hagyd őt békén most, mert még el is menekül. Te is ezt tennég fordított helyzetben.
2015. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem, ha ilyen gyakran változik a véleménye, akkor hagyd rá. Térj vissza a témára 3 év múlva, addig meg mondjon amit akar. Közben nála is ki fog alakulni egy vágyódás a gyerek iránt. Ha meg nem, hát ráérsz majd 25 évesen leboxolni vele, mert akkor ha még mindig gyerekesen gondolkozik a témáról, te is elgondolkozhatsz komolyabban hogy tényleg tudnátok-e közösen tervezni valamit is. Ha nem, még mindig lesz időd váltani, és 30 éves korodra találni valakit, aki családot szeretne alapítani. De most ilyen felesleges vitákkal ne rontsátok el a kapcsolatotokat.

Tapasztalatból mondom, mert az én párom is ilyen (volt), de ráhagytam, és mostanában meg már többször felhozza a gyerektémát mint én. Mi is 30 körülre tervezzük.


28N

2015. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
58%
Még mindketten nagyon fiatalok vagytok. Álmodozni lehet, de nálatok a 4 év vagy a 10 év is mindegy, elég ritka, hogy az ilyen korú párok végül tényleg közösen alapítanak családot. Nem aggódnék a helyedben.
2015. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak szimplán fiatal, hülyeségnek is tartom amúgy, hogy 22 évesen 4-5-10 évre letervezni, hogy mikor lesz gyerek.


Majd ha már biztos lesz a dolgában, akkor úgyis mondani fogja, neked sem gondolom, hogy 22 évesen ez most elsődleges prioritás.

2015. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!