Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolati játszmák....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Párkapcsolati játszmák. Hogyan lehet korrekten kikerülni ebből a játszmából?

Figyelt kérdés

A helyet dióhéjban a következő: kisgyermekes anyuka külföldön él férjével. Megromlik a házasságuk, belép a képbe egy új férfi, akivel anyuka folytatni szeretné az életét. Anyuka le akarja zárni a házasságát. A férj ezt nem fogadja el, hazaköltözteti a családot, kiiktatja a képből a vetélytársat. Nem érdekli anyuka mit szeretne. Magyarországon anyuka anyagilag kiszolgáltatott, tudja, hogy külföldön egyedül is jobban megélne, mint itthon. Férj rájön, hogy Magyarországon nemcsak anyukának rossz anyagilag, hanem neki is, újra vissza akar menni külföldre, de retteg, hogy anyuka csak érdekből megy vele és majd ha külföldön lesz otthagyja, ezért figyelmezteti anyukát, ha eszébe jutna őt otthagyni külföldön, úgy elintézi a tartózkodási engedélyét, hogy soha nem teheti vissza a lábát abba az országba. Anyuka nem tudja mit tartogat a jövő és fél, hogyha mégis úgy érezné éppen külföldön, hogy a házasságnak lőttek, kicsúszik alóla a talaj, mert a férje "hazaküldi".


Anyuka úgy gondolja, ha nem működik a kapcsolat, apukának ezt meg kellene értenie és biztosítani a legjobbat a családjának. Ergo, ha anyuka képes egyedül megállni a lábán külföldön, nem kellene apukának "tönkretennie" őt és hazaküldeni, hogy itthon nyomorogjon.


Anyuka nem tudja mit csináljon, nem akarja kihasználni a férjét, de nem biztos benne, hogy boldog lesz ebben a kapcsolatban.


Mit csinálnátok anyuka helyében?

Apuka korrektül viselkedik?

Hogyan lehet ezt értelmesen megoldani?



#külföld #érdek #házassági játszma
2015. febr. 16. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Hát én válnék... A tartózkodási engedélyhez én nem értek, de nehezen hiszem el,hogy nem mehetne többet abba az országba,bár mint írtam nem értek hozzá! A másik.. Drága férjnek az nem jutott eszébe, hogy van egy közös gyermekük? Ha így ki akar cs... ni a feleségével, arra nem gondol, hogy a gyerekével is ki fog? Anyuka lehetne kicsit határozottabb! Biztos nem maradnék vele, kérjen gyerektartast / mondjuk azt nem írtad mennyi idős / Aztán van még pár másik ország ahova el lehet menni dolgozni, ha itthon nem akar, lehet félre állna Apuka szája egy kicsit.
2015. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

" újra vissza akar menni külföldre, de retteg, hogy anyuka csak érdekből megy vele"

Lássuk be, hogy jogos az apuka aggodalma, hiszen anyuka már odakint félrekufircolt legutóbb is!!


"Mit csinálnátok anyuka helyében? "

Először elválnék, és csak utána keresnék újabb pasast, nem pedig az alatt, amíg még a férje tartja el!

2015. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%
Második!Valóban jogos az Apuka aggodalma,na de akkor miért is ragaszkodik hozzá?Azért az mát kicsit duva,hogy így áll hozzá a dolgokhoz,és ezzel nem védem a feleséget sem,hiszen megcsalta,bár ki tudja miért...Az biztos,hogy én nem engedném,hogy valaki úgy rángasson ahogy kedve tartja,de Anyuka sem ép határozott jellem,ha ennyire nem tudja eldönteni mit akar!Valószínűleg nem akarja már a férjét,max tényleg csak az anyagiak,és ha ez miatt vele marad,akkor meg is érdemli!
2015. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem hagynám, hogy ide-oda rángasson, de sajnos hatalma van fölöttem, több joggal rendelkezik, mint én. Pont ez a szar az egészben. Nem arról van szó, hogy határozatlan vagyok, hanem vannak dolgokat, amelyeket nem tudok irányítani. Pl. jogszabályokat. (Pl. adott országban addig van jogosultságom maradni, míg házastársak vagyunk, nem az én hibám ha minden igyekezetem ellenére nem találok határozatlan idejű munkaszerződést, hogy maradhassak!) Adott időszakban pont ez történt. Később persze lehetek szerencsésebb...
2015. febr. 16. 11:52
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

"Mit csinálnátok anyuka helyében?"


Amíg házas vagyok, addig hűséges lennék hozzá. Ha végképp nem működik a házasság, akkor a sokadik tisztázó beszélgetés után azt mondanám, hogy kész, vége, elválok, majd UTÁNA (!!!) keresnék magamnak másik párt.


"Apuka korrektül viselkedik?"


Visszakérdezek: És anyuka??? Tipikus példa arra, amikor valaki más szemében a szálkát megleli, míg a sajátjában a gerendát feledi.


Amúgy szerintem menthető az a házasság, amire azt mondja a feleség, hogy "nem biztos benne, hogy boldog lesz ebben a kapcsolatban". Menthetetlen az a házasság, ahol BIZTOS benne, hogy boldogtalan. És ezt folyamatosan hónapokon keresztül érzi, nemcsak egy rossz napján.


Amin még kiakadtam, az ez a mondat: "ha nem működik a kapcsolat, apukának ezt meg kellene értenie és biztosítani a legjobbat a családjának". Ha anyuka el akarja hagyni apukát, akkor ők már nem család. A gyerekei felé van apukának kötelezettsége, a tőle válni akaró felsége felé nincs.


A nőnek el kéne döntenie, hogy válni akar vagy sem. Megérne ez néhány őszinte beszélgetést a férjjel, hogy helyrehozhatók-e azok a dolgok, amik miatt megromlott a házasságuk. Ha válnak, akkor viszont a tartásdíjon kívül egy fillért sem várhat a férjétől, és azt is a gyerekeire kell költenie, nem magára.

2015. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jól hangzik, hogy először elválok és utána keresek magamnak párt, gyakorlatilag viszont rengetegen bennerekednek egy rossz házasságban, mert egyedül bizony nem nem minden anyuka tudja megteremteni a gyermekének azt a körülményt, amit megérdemel. Hányad, de hányan szánják rá magukat a végső lépésre, mikor van új társuk? Nem véletlenül!


"az apukának biztosítani kell a legjobbakat" a családjának alatt azt értettem, mint ahogy le is írtam világosan, hogy bár az anyukát nem kötelessége támogatnia csak a gyereket, mégis azért ne rontson már szándékosan az anyuka helyzetén (mint amire az én férjem figyelmeztett engem). Attól még, hogy egy pár nem alkot többé párt, meg kellene maradnia tiszteletnek és nem dobálni egymásra a sarat. Csak sokaknak ezt nehezére esik felfogni. Nem azt várom el, hogy támogasson, hanem, hogy ne gáncsoljon el.

2015. febr. 16. 12:17
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

eu-n belüli országról van szó?

mert ha igen, akkor a férjed csak etet azzal, hogy elveszítheted a tartózkodási engedélyedet.

2015. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

"Attól még, hogy egy pár nem alkot többé párt, meg kellene maradnia tiszteletnek"


Szóval a nő tisztelettel kefélt a férje háta mögött mással..? Vagy komolyan tisztelni kellene azt a nőt, aki pénzért van a férjével és még meg is csalja? Oh és van egy nagyon rossz hírem, anyuka: a vetélytársat nem lehet "kiiktatni" te csak izélni kellettél a másik férfinak, de amint kiborult a bili, otthagyott téged, mert esze ágában nem lett volna felvállalni és eltartani téged gyerekestül.

2015. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

"Attól még, hogy egy pár nem alkot többé párt, meg kellene maradnia tiszteletnek és nem dobálni egymásra a sarat."


Valami nagyon nincs rendben a fejedben.

Milyen alapon vár tiszteletet és korrekt hozzáállást egy olyan nő, aki megcsalja a párját?

A férjedet felszarvaztad és ő bizony most betart. Valahogy nem tudlak sajnálni emiatt.

2015. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem eu-s országról van szó. Pont ezért sem tudtam elválni ott helyben, pedig higgyétek el, nem házasan akartam félredugni.
2015. febr. 16. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!