Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolati játszmák....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Párkapcsolati játszmák. Hogyan lehet korrekten kikerülni ebből a játszmából?

Figyelt kérdés

A helyet dióhéjban a következő: kisgyermekes anyuka külföldön él férjével. Megromlik a házasságuk, belép a képbe egy új férfi, akivel anyuka folytatni szeretné az életét. Anyuka le akarja zárni a házasságát. A férj ezt nem fogadja el, hazaköltözteti a családot, kiiktatja a képből a vetélytársat. Nem érdekli anyuka mit szeretne. Magyarországon anyuka anyagilag kiszolgáltatott, tudja, hogy külföldön egyedül is jobban megélne, mint itthon. Férj rájön, hogy Magyarországon nemcsak anyukának rossz anyagilag, hanem neki is, újra vissza akar menni külföldre, de retteg, hogy anyuka csak érdekből megy vele és majd ha külföldön lesz otthagyja, ezért figyelmezteti anyukát, ha eszébe jutna őt otthagyni külföldön, úgy elintézi a tartózkodási engedélyét, hogy soha nem teheti vissza a lábát abba az országba. Anyuka nem tudja mit tartogat a jövő és fél, hogyha mégis úgy érezné éppen külföldön, hogy a házasságnak lőttek, kicsúszik alóla a talaj, mert a férje "hazaküldi".


Anyuka úgy gondolja, ha nem működik a kapcsolat, apukának ezt meg kellene értenie és biztosítani a legjobbat a családjának. Ergo, ha anyuka képes egyedül megállni a lábán külföldön, nem kellene apukának "tönkretennie" őt és hazaküldeni, hogy itthon nyomorogjon.


Anyuka nem tudja mit csináljon, nem akarja kihasználni a férjét, de nem biztos benne, hogy boldog lesz ebben a kapcsolatban.


Mit csinálnátok anyuka helyében?

Apuka korrektül viselkedik?

Hogyan lehet ezt értelmesen megoldani?



#külföld #érdek #házassági játszma
2015. febr. 16. 10:42
1 2
 11/16 Bence_ ***** válasza:
Közelkelet?
2015. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Na megint egy ribizli, jaj de sokan vagytok, gerinc meg sehol.
2015. febr. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De nem értem miért olyan egyértelmű hogy veled marad a gyerek?Nekem nem az jön le,h apuka egyből lemondana róla.

Mi van ha elváltok, aztán apukához kerül és mondjuk ő kint marad vele, neked meg haza kell jönni?

Új pasid miért nem segít, pl. vesz el egyből ha elváltatok és akkor maradhatsz kint?

Miért nem próbálsz Magyarországon jobban fizető állást keresni, esetleg továbbképezni magad?

Ha az új pasiddal akkora a szerelem és vmiért nem vehet el, miért nem költözik ő is ide?

Ha vmi olyan országról van szó, aminek kevesen beszélik itthon a nyelvét, miért nem tanulod meg a nyelvet? Nagyon jól fizető állásokat lehet itthon találni extrém nyelvismerettel, ha haza is kell jönnöd,akkor is majd könnyen elhelyezkedhetsz.

Nekem az nem tetszik nagyon,h szerinted nem illene apukának elválnia tőled,h kint maradhass, de éljetek külön, te nyugodtan pasizhatsz. Mi van ha apuka is szerelmes lesz és szeretné elvenni az új barátnőjét, mit mond neki,h bocs nem vehetlek el az exem munkája miatt?!

2015. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"egyedül bizony nem nem minden anyuka tudja megteremteni a gyermekének azt a körülményt, amit megérdemel"


Vagyis beismered, hogy EGYEDÜL ÉLETKÉPTELEN VAGY!!!

2015. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Húúúú de érdekes kérdés. Alapvetően én nem ítéllek el. Ilyen az élet. Tízezer ilyen helyzet van. Az a különbség, hogy a férjed, nyilván jogos bosszúból meg tudja akadályozni, hogy a másik pasival, sőt a másik országban legyél!


Jó kérdés. Nem tudom. Szerintem nem korrekt apuka hozzállása sem, ámbár emberi és érthető. Én a magam részéről sosem hittem a szívatásban és bosszúban. ebben a helyzetben azért a gyerek kedvéért én biztosan azon lennék, hogy mindnyájan egy országban legyünk, bármelyik is az.


Sajnos itt megint a gyerek szívhatja meg a legjobban a dolgot. Alapbvetően ami nem megy, nem kell erőltetni, de érdemes átgondolnod, hogy menthetetlen-e a kapcsolat. A férjed láthatóan nem akar válni, szóval esetleg megérdemelne egy esélyt, párterápiával a dolog. Vagy mi a helyzet jelenleg a másik pasival amúgy?

2015. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A másik pasiban hatalmasat csalódtam, hogy eltűnt. Olyan érzéketlen, lelketlen volt az a szakítás. Neki nem fájt a szíve értem, már nem voltak érzelmei irántam. (Erről akkor győződtem meg mikor a férjem fenyegetése után felmentem hozzá tisztázni a dolgokat, reménykedve, hogy van még tovább) A tekintetében, mozgásában, szavaiban azt láttam, teljesen jól van, kivéve hogy rohadtul nem akar balhét miattam és félti a bőrét, így elég hamar kis is tessékelt, nehogy a férjem nála találjon - amiben igaza is volt, mert rövidesen érkezett is a férjem, hogy nála keressen...

Szóval ez nagy hidegvizes fürdő volt a lelkemnek. Előtte bíztam benne, nem gyanakodtam, hittem neki.


A nyelvtudásommal nincs gond, 4 nyelven tudok és a diplomámon kívül van pár végzettségem. Úgymond jó helyen is dolgozom. Egy kis studióban szerintem megélnék a lányommal, hónapról hónapra, mondjuk ahol élünk, ott rokonaim nincsenek, szóval egyedül kellene boldogulnom vele nagymami nélkül, max bébiszitterrel (ha néha telne rá). Nagyon szűkösen de azért kijönnénk, tudjátok ti is milyen egy magyar életszínvonal, nem akarom ecsetelni...Na ezt nem akarom, főleg, hogy itt van most a lehetőség, hogy kimenjük külföldre ismét. Aztán időközben már gyógyulgatnak a lelki sebek, a férjemmel is elvagyunk. Nem veszekszünk, nem kiabálunk, együtt alszunk egymást átkarolva. Ami engem zavar, hogy azóta, mióta volt az a másik, a férjemmel nem mennek a dolgok az ágyban az én részemről, nem kívánom, nem csókolózunk csak letudom az egészet. Lelkileg nem érzem vele magam annyira egy hullámhosszon valahogy, mint a másikkal, akivel úgy éreztem energetikailag feltöltjük egymást és sokmindent nagyon szerettem benne. Aztán lehet, hogy ez már csak azért van mert a férjemmel 8 éve vagyunk együtt nem tudom. Szóval nem áll szándékomban meglépni a férjemtől, de motoszkál bennem az a bizonytalanság, mintha nem lennék vele boldog és nem tudom mi lesz velünk...

2015. febr. 17. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!