Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemmel már 15 éve vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel már 15 éve vagyunk együtt, de most elkezdtünk elhidegülni egymástól. Láttam filmekben ilyen párkapcsolati tanácsadókat, ez hasznos lehet?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos az elhidegült kapcsolatba idő kérdése mikor jelenik meg egy harmadik személy. Bölcs döntés, ha ez a harmadik ember egy időben felkeresett szakember, aki segithet. Inkább mint egy szerető ,és/vagy ügyvéd...
2013. nov. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy hasznos, nem próbáltam még.

Mindenesetre tényleg jobb, mint a válás.

A legjobb viszont az lenne, ha 3. személy bevonása nélkül is tudnátok egymással kommunikálni.

Az igaz, hogy nem próbáltam, de a környezetemben sokan éltek már a lehetőséggel.

Az történt, hogy amíg ment a terápia, addig minden szép és jó, utána talán még egy-két hónapig, aztán kezdődik minden elölről.

Azt vallom, ha két ember nem tudja önállóan, segítség nélkül megbeszélni, és megoldani a problémáit, akkor ott alapjaiban van baj.

Ne gondold, hogy nem volt még probléma a kapcsolatomban, azért vagyok ilyen észosztó. Volt. Megbeszéltük.

2013. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Legyetek külön egy kicsit valahogy (1-2 hetet), aztán, ha hiányzik, akkor minden rendben. Ha nem, akkor meg vége.
2013. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Először a férjednek is akarnia kell! Utána jöhet a terápia (sokat segíthet!). Ha ő elzárkózik mindenféle lehetőségtől, akkor csak a válás marad. Bár jó lenne ha írnál még egy kicsit rólatok!
2013. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Soha nem voltam, de két ilyen szakembert ismerek, mindkettő elvált. Hát nem tudom, nekem ez olyan, mint egy ápolatlan kozmetikus vagy egy lenőtt hajú fodrász.
2013. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az én párom is bezárkózott pár évvel ezelőtt, neki egy külső (munkahelyi) dolog miatt történt ez. Nem tudtam, hogyan közelítsek hozzá, mindent elutasított. Végül, anélkül hogy előre elárultam volna hova megyünk, leegyeztettem egy időpontot a Sano in Vitában ( [link] ahol már vártak minket egy beszélgetésre. Először ott sem volt hajlandó megnyílni, de a hölgy akit kaptunk olyan ügyesen kérdezgetett és vezette a beszélgetést, hogy végül mindent elmondott a férjem, és néhány alkalommal később már minden rendben volt!
2013. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát igen, ez elég gyakran megesik a hosszabb kapcsolatok, főleg házasságok esetén. Először azt mondanám, próbálj meg te vele beszélni, elvinni valami nyugodt helyre, független területre, ahol ő is kitudja kapcsolni magát. Telefont, mindent rakjatok el, csak egymásra próbáljatok meg figyelni (akár egy egész hétvégere is érdemes elmenni). Aztán ha többszöri próbálkozásra sem sikerül, akkor valóban érdemes külső segítséget kérni. A Sano in Vitát én személyesen nem ismerem, de megnézve a honlapjukat és a lehetőségek széles tárházát, biztos vannak tapasztalt embereik! :) Kitartást!
2013. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hali! A Sano in Vitáról én is csak jókat hallottam, két különböző ismerősöm és barátom is járt már náluk. Nem feltétlenül olyan jellegű problémával mint a tied, ők családon belül anya-lánya, és apa-nagyapa problémákkal küzdöttek sajnos, de végül a külső segítséggel áthidalták a gondokat, és azóta is nagyon jól megvannak egymással. Nem szégyen bevallani azt, hogy segítségre szorultak, nagyon bátor vagy, hogy nyitni mersz ebbe az irányba!
2013. dec. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ígyvan! Csak az előttem utolsó hozzászóló véleményét tudom megerősíteni! Sajnos a mai világban sokan alábecsülik ezeket a dolgokat, meghallják, hogy tanácsadás és egyből pszichológusok és nagyon beteg emberek jutnak eszükbe, amit a TVben is látni lehet. Ez egyáltalán nem erről szól, csak sok ember inkább megreked a bajában, ahelyett, hogy ilyen segítséget hívna! Biztos megfogjátok oldani, drukkolunk!
2013. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!