Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megengednétek a feleségeteknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megengednétek a feleségeteknek?

Figyelt kérdés

Ha a nejetek dolgozik, 180 ezer körül hoz haza egy hónapban, és kifizeti mindenből a ráeső részt, (így marad mondjuk 120 ezer), hogy megtartsa a maradékot?

Nem elköltse, hanem meghagyja saját számlán és gyűjtsön, mondjuk.

Ha ti nem dolgoztok, maximum alkalmi állástok van, és ugyanúgy a rátok eső részt fizetitek, és megtartjátok a maradékot, ami kevesebb, mint az övé, persze.


2015. márc. 9. 10:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is külön kassza van, de közösen veszünk mindent. Engedély meg nem kell, már felnőttek és önálló emberek vagyunk.
2015. márc. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt mi az , hogy "megengednénk"!? Valahogy nagyon nem passzol ide ez a kifejezés.

Illetve ezek után azt mondanám, hogy teljesen megértem a feleségedet, hogy félreteszi a pénzét.

Ugyanis ebben a "megengednéd" ből nekem az jön le, hogy mintha létezne egy "törvény" , ami kimondja, hogy a "házasságban minden közös", és erre a "törvényre hivatkozva" tennéd fel a kérdést.

Viszont tudjuk jól, hogy az ilyen és hasonló "törvényre " sok ember hivatkozik, miközben kihasználja a másikat.

Én nem állítom,hogy Te kihasználnád, de maga a kérdés feltevése valahogy "gyanús".

Nagyon szépen hangzik az , hogy a házasság kötelékén belül," jóban rosszban együtt", "minden közös", stb.

Ez nagyon szép mindaddig amíg a másikat nem akarom kihasználni, a gyengeségemért a felelősségemet nem a másik nyakába akarom varrni, hivatkozva "magasztos dolgokra".

Egyáltalán nem ismerjük a részleteket , nem tudjuk, hogy a feleség miért teszi azt amit tesz.

Lehet , hogy ha belelátnánk a részletekbe, azt mondanánk,hogy a lehető legjobban teszi azt amit tesz.

2015. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
73%

Jó magam is két dolgon háborodtam fel:

1. Mi az, hogy megengedni?! Ahogy írták a feleség/férj nem a rabszolgánk és még csak nem is a gyermekek, hogy engedély kelljen bármire is. Sőt, a társunk nem a tulajdonunk!!!

2. Törvényes házasságban törvény szerint sincs olyan, hogy külön kassza, minden közös. Egy normális kapcsolatban sincs olyan, hogy enyém/tiéd, ha már évek óta együtt élnek nem, hogy házasságban.


Végül:

3. Ettől független mindkét félnek lehet félre tett pénze, és mindkét fél költhetne magára a kötelező dolgokat rendezve, anélkül, hogy engedélyt kéne a másiktól kérnie rá. Sok kapcsolatban van úgy, hogy van egy közös kassza a kötelező és közös költeni valókra, plusz van mindkét félnek egy saját kassza, de tudnak egymás dolgairól ugyanúgy. A saját kassza részt nézve is.

2015. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%

Relatív ez a dolog, jól hangzik hogy közös kassza meg nincs engedélykérés, de nem válik be ilyen formában mindenkinél.


Nálunk is közös kassza van, de ha gyűjtök valamire akkor bizony azt félre kell tennem, mert a férjem minden "felesleges" forint seggére csap amint rábukkan, lényegtelen ha megvan neki a helye.

Jó példa erre, amikor nekem ajándékozta a munkahelyi jutalmának a felét, ajándékutalványokban. Én betettem a fiókba, hogy gyűjtsek még magamnak hozzá, fél hónap se kellett, és miután az ő része elfogyott, abból vásárolt meg magának egy kihagyhatatlan tabletet, amit kétszer használt aztán egy éve ott porosodik a polcon. Jól tudta hogy az már az én részem, azt is hogy mire költeném, de neeem, nem bírta megállni... Ilyenkor azzal jön mindig hogy ha el akarom költeni, miért nem költöm el :D


A másik az "engedélyezés": muszáj. Most vásárolt be 30 ezerért! egy egeret, és külön hozzá még 10-ért egérpadot... úgy, hogy nincsen egy normális cipője (és sok helyről hiányzott volna még). Ebbe kivételesen nem szóltam bele, mert megdolgozott érte, de hajlamos ilyen baromságokra költeni akkor is, ha konkrétan nincs miből. Így sajnos mindig csak azt veheti meg, amire én is áldásomat adtam.

Ha előbb bevezettük volna ezt a rendszert, nem lenne 2millió teljesen felesleges hitelünk.



A kérdésre válaszolva: attól függ, mire vagytok berendezkedve. Közös kasszánál elég fura dolog lenne, de különnél meg lényegtelen a kérdés, miért ne tehetné félre... Bár még akkor is kérdés, mire gyűjt ennyire. Vásárolna magának valami értékesebbet, vagy "vészpénz"?

2015. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
54%

Osztom az előttem szólók véleményét, nekem még a ráeső rész is furi, mert hogy én laktam házasság előtt lányalbérletben évekig, na ott volt ráeső rész kifizetése.

Te nem az elbérlőtársaddal élsz, hanem a másik feleddel!!!

Mindegy, ha fejlődőképes vagy, és lesz majd gyerkőc, akkor a házasságotok is kinőheti ezt a gyerekbetegséget, mert a gyereknek sok minden kell, és akkor azt úgyis mindig az veszi majd, aki éppen a boltban van.

Vagy ha e problémakör mentén megsértődsz, és akár magadban puffogsz, akár veszekszel érte, az megronthatja a kapcsolatotokat.

Ja, amúgy a gyerek is majd fizeti a ráeső részt a rezsiből? Miből?

Vagy őt már azért te fogod eltartani?

Amúgy meg azért minden jót kívánok neked, és azt, hogy sok-sok mindig elég alkalmi munkád legyen, vagy találj egy hozzád illő állandó munkahelyet!

2015. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
44%
Mi még csak nyáron házasodunk, de az összeköltözésünk óta KÖZÖS kasszán vagyunk. Nincs olyan, hogy enyém-tiéd, pedig a vőlegényem 50 ezer forinttal többet keres mint én. Mi az, hogy a rezsi ráeső részét fizeti? Ezeket sosem értettem..ha elmentek vásárolni utána előveszitek a blokkot és osztotok, szoroztok, számolgattok, hogy akkor ki mennyit fizet, mert Kati 2 csokival többet vett, vagy külön vett 3 joghurtot? Ennek nincs értelme. Mi közösen spórolunk, általában azonosak a célok is, hogy éppen mire gyűjtűnk, persze ez megbeszélés tárgyát is képezi. Sosem értettem, ezt a külön kasszás dolgot..
2015. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
66%

Szamomra nem ertelmezheto a kerdes, mert egyreszt a felesegem nem ker engedelyt tolem semmire, es en sem tole, ugyanis egyikunk sem a masik fonoke/beosztotja.

Masreszt a hazassagban jogilag is ertelmezhetetlen az en penzem/te penzed felallas, es gyakorlatban sem tudom elkepzelni.


Nekunk 15 eve kozos szamlank van, arra megy a fizetesunk, ha kell valami megvesszuk, nagyobb kiadasokat egyeztetunk, aprosagokat nem, de ez is csak technikai jellegu egyeztetes nem pedig engedelykeres.

2015. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
35%

Számomra furcsa ez az egész kérdés. A megengedés, a ráeső rész, meg a többi.

Nálunk is előfordul, hogy gyűjtögetünk valamire, ami nagyobb összegű (párom fotós cuccra, én körmös anyagokra, eszközökre), de ez úgy megy, hogy x ezret elteszek a dobozba, amiben gyűlik, a többi egyértelműen megy a közösbe, abból megy a rezsitől az utolsó pár zokniig minden.

2015. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi ez a hülyeség, hogy a házasságban nincs más, csak közös?

Rengeteg házasság van a világon , ahol ez nem így van. Tény, hogy a magyar jogrendszerben alapvetően 50-50% bevételtől függetlenül, de ettől még sokaknak van külön számlája vagy sokan osztozkodnak keresetarányosan, ill. Fedezik csak a közös kiadásokat közösen, az egyénieket pedig maguknak. Megint mások ugyanezt polgárjogi vagy házassági szerződéssel is megerősítik. Ettől még az ő házasságuk ugyanolyan jogerős és törvényes, függetlenül attól, hogy a gyakorikerdesek.hu fórumozói szimpatizálnak-e az adott pár vagyonjogi megállapodásaival. Szóval ilyen hülyeségeket, hogy házasságban csak közös van ne írjunk már.


Kérdező: nálunk alapvetően így van, alapvető, hogy a közös összegek befizetése után mindenki maga rendelkezik a fizetésével, nem kérünk engedélyt egymástól.

2015. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
41%

ez nem csak szimpatia kerdese, jogilag van igy. hazassag alatt szerzett jovedelem kozos, pont.


Amugy sem tudom elkepzelni hogy a kulon kassza mukodhet hosszu tavon surlodasmentesen.

2015. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!