Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jobb öszintének lenni és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobb öszintének lenni és elmondani az igazat, vagy két évig a szemébe hazudni a feleségnek? Vagy bevallani hogy mást szeretsz? Van aki inkább az igazat szeretné tudni? Vagy jobb inkább boldog tudatlanságban élni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a feleségnek joga van eldönteni, hogy akar-e olyan ffi párjaként élni, aki nem szereti őt. Te éled világod, ő meg kompromisszumokat köt, mert azt hiszi, feleség. Engedd el!
2015. márc. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
de miért pont két évig akarsz szerelmes lenni a másikba? vagy hogy van ez?
2015. márc. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem akarnék se hazugságban, se kirakatházasságban élni.


Ha az egyik fél már nem szereti a másikat, azt közölni kell. Nyilván nem paraszt, vagy bunkó stílusban (mert így is lehet), hanem csak elmondani, hogy már nem őt szereted, hanem valaki mást.

Csak mert beleszerettél valaki másba, már utálod is a feleségedet? Ha nem, akkor legyél vele tisztességes, és ne pocsékold el az idejét. Ne akarj valakit évekre magadhoz kötni, csak mert gyáva vagy elmondani az igazat.


Megérdemel még egy esélyt a boldogságra a feleséged, az összes olyan feleség akinek a férje már nem őt szereti. De erre csak akkor van esélye, ha bevallasz mindent, elengeded őt, és elváltok. (Bár aki egy kicsit is odafigyel a párjára, észreveszi, hogy nem szeretik, főleg akkor ha évek óta együtt élnek)


Ha már meg is csaltad akkor nem igazán beszélhetünk tisztességről, de azért mégis próbálj meg a lehető legkorrektebb lenni (még ha eddig nem is sikerült). Mondd el neki, és zárjátok le a kapcsolatot.

2015. márc. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, akkor van itt a gáz, ha ez a "mást szeretsz" tettekben is megnyilvánul, vagyis megcsaltad. Ez esetben én semmiképp nem tartanám hazugságban a másikat, különben is, ez jel arra, hogy valami nem oké a kapcsolatban. Ha elmondod, találd ki, Te mit akarsz, miért csináltad... mi a célod a kapcsolattal.

Egyéként, ha csak úgy "simán" beleszerelmesednék másba, DE nem akarnék megcsalni, és szeretném még, ha a kapcsolatom tovább működne, akkor én nem mondanám el. Azért nem, mert előbb-utóbb elmúlik az a szerelem. Szerelem az felléphet házasságkötés után is, ilyen az ember, szerintem nem rossz érzés, de a legjobb, ha ilyen esetben nem történnek tettek, hanem kivárjuk, míg az állapot elmúlik...

Adott esetben fordítva is ezt szeretném.

2015. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor hazudj tovább, ha nem vagy teljesen biztos az érzelmeidben a másik nő felé. Ha kicsit is bizalmatlan vagy abban, hogy elhagynád érte a feleségedet, akkor szerintem várj, mert lehetséges, hogy aztán a dolgok úgy alakulnak, hogy kész leszel rendbe hozni a kapcsolatodat a feleségeddel. Nagy hibát követsz el, nagyon nem szép, amit vele teszel, de ha még szikrányi reményt látsz arra, hogy boldoggá tudna vele válni a kapcsolatod, akkor várj egy picit. Ha tudod, hogy nem, nem akarod vele helyre hozni a dolgokat, akkor azonban engedd el őt, mond meg neki, hogy mást szeretsz.
2015. márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori taktika az, hogy az egyik fél addig hazudik a másiknak, amíg a választottjával vagy szeretőjével nem stabilizálódnak a dolgok. Ha mégsem jön össze, akkor legalább megmarad a régi kapcsolat. Ha összejön, akkor vagy őszintén bevallja az illető hogy van más, vagy generál egy hatalmas vitát amiből szakítást provokál és csodák-csodájára utána 1 héttel máris talál valakit. Nagyon sok gyáva ember van aki így intézi a dolgokat.
2015. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%

Az igazat. Akkor még mindig az enyém a választás joga, hogy mihez kezdek az információval. Feldolgozom? Megbocsájtom? Elhagyom? Beletörődök? "Visszaadom?"


A másik tettein nem változtathatok, és persze döntéshelyzetbe hozott ezzel, de még mindig inkább ez, mint a hazugság. Mindegy, mit választok, én választottam, és nem rám lett kényszerítve, hogy úgy éljek.

2015. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető volt a kérdésem.

Két éve tart egy szerelem, ami mindkét részről kölcsönös. Tehát nem két évre terveztem, hogy mást szeretek, hanem két éve folyamatosan tart.

És nem, nem utálom a feleségem, szeretem mint embert. Nem akarom hogy megtudja, mert kikészülne. De így meg lassan én, mert őrlődöm nagyon.

2015. márc. 13. 18:31
 19/19 anonim ***** válasza:
Ne csak magadra gondolj már. Ha szereted a feleséged, mint embert, akkor nem ártott neked, tehát nem érdemli meg hogy évekig hazugságban éljen! Igen kikészül, de idővel tovább lép és van még esélye olyan férfit találni aki szereti, és boldogok lehetnek.
2015. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!