Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a házasságról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a házasságról?

Figyelt kérdés
Igaz h házasság utan megváltozik a kapcsolat?, Es erdemes vagy nem erdemes?

2015. márc. 19. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Mondok egy bölcset: majd megtudod, ha kipróbáltad :)


Sajnos tényleg nem lehet megjósolni, hogy mi lesz a vége, szerintem a lényeg az, hogy legalább az elején biztos legyen a pár benne, hogy egy életet is le tudnának egymással élni. Ha már eleve kétségek vannak, az gondolom, nem jó jel.

2015. márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
csak egy papír. akik igazán szeretik egymást azoknak nem számít, mert enélkül is együtt maradnak, akik meg egyszerűen akarnának szakitani azokat meg meggátolja ebben. Amennyi válásról lehet hallani és azt mondanám, hogy nem érdemes.
2015. márc. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megcáfolnám a 2. választ, illetve megfordítanám: Aki biztos benne, hogy jól választott és aki nem azon kattog, hogy milyen nehéz lesz elválni, az belevág.

Jogilag valóban csak egy papír. Az érzelmi része szerintem viszont nem egyelő ezzel. Én sokkal jobban érzem magam, hogy ő a férjem, én a felesége vagyok, nem pedig "csak" a barát / barátnő.

A kapcsolatunk nem sokat változott, ha egyáltalán változott. Előtte 5 évig voltunk együtt, 4,5 évig együtt éltünk előtte, az lett volna fura, ha változik.

2015. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ember, felfogás, és kapcsolatfüggő.
2015. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az előző válaszolóval. Nagyon szeretem a barátomat, és vágyom rá,hogy később a felesége lehessek.Régen én is azt gondoltam,hogy "csak egy papír",de megtaláltam az igazit,és jóval több mint egy darab papír,még teljesebbé teszi majd az így is különleges,elszakíthatatlan kötődést ami köztünk van,és büszke leszek arra ,hogyha már Ő lesz férjem:)))
2015. márc. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan érvelnek azzal, hogy csak egy papír. Én azt gondolom, hogy aki nem tart tőle, az aláírja, aki pedig valamiért tart tőle, az nem. A válások számval hülyeség érvelni, mert a felnőttek közti élettársi kapcsolatok nagyobb számban mennek szét.

Én azt gondolom, hogy önmagában a házasságkötéstől nem feltétlenül változik meg egy kapcsolat. A rosszból nem lesz ezért jobb és a jó kapcsolat nem ezért romlik el. A házasság inkább egy törvény előtti gazdasági és érzelmi szerződés, amit ha komolyan vesznek a felek , jól sül el.

2015. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit egymás iránt érzünk nem, de ezzel hivatalossá tesszük a kapcsolatunkat, jogilag is egymás hozzátartozói leszünk és ezt akárhogy is akarjuk magyarázni, nem tekinthetjük csak egy jelentéktelen papírnak.

Sokunk szemében persze nem kis érzelmi jelentőséggel is bír egy ilyen döntés.

2015. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom,ha valaki több év együttélés után házasodik meg,az nem fog ettől megváltozni,csak annyira amennyire amúgyis változna,ha van papír,ha nincsen.Ott jobban kiütközik ez a dolog,ahol csak az esküvő után költöznek össze a felek,vagy csak pár hónap együttélés után,de ott sem a házasság ténye okozza a változást,hanem az együttélés.
2015. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az ember megtalálta a megfelelő embert, akivel feltétel nélkül imádják egymást. és azért jól ismerik egymás tulajdonságait, a rosszakat is. sokat voltak együtt, biztosak a kapcsolatukban, teljesen monogámok stb... akkor érdemes.

de ha csak együtt vagy valakivel, és úgy érzed hogy az összes barátod házas, nektek is ez lenne a következő lépés. akkor nem kéne, hiszen ez elvileg egy elköteleződés, hogy halálodig emellett az ember mellett akarsz lenni minden nap.

jól meg kell gondolni.

persze sok minden történhet, ezért is nem árt ha már volt pár mélypont, nehéz időszak együtt, és tényleg jól kiismertétek egymást.

2015. márc. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

és tényleg nem árt együtt is élni egy ideig, hiszen sok embernek azért megy tönkre a kapcsolat, mert más az életvitelük, egyik éjjeli bagoly, másik már reggel ötkör fentvan, nem tud aludni. egyik tévé mellett tud elaludni, másik csak teljes csöndben és sötétségben ..stb

vannak ilyen dolgok, amikre hihetnénk azt hogy nem fontos, de lehet 20 év múlva az agyunkra fog menni már a másik ezen tulajdonsága és emiatt döntünk a válás mellett.

szóval ez csak egy példa volt, de tényleg érdemes tudni hogy milyen a másik, hogyan fog eltelni a következő pár évtized.

2015. márc. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!