Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastárs és élettárs. Szabad?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lilith01 kérdése:

Házastárs és élettárs. Szabad?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Van egy kérdés amiben remélem tudtok segíteni.Párom 8éve külön él feleségétől.Én együtt élek vele.Ami nagyon érdekelne:Ha papíron bejegyzett élettársi kapcsolatot szeretnénk,lehet míg van egy különélő feleség,vagy törvénybe ütközik?A válaszokat előre is köszönöm!

2015. márc. 21. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehet.
2015. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet.

Azt ugye tudod, hogy bejegyzett élettársi kapcsolata homoszexuális pároknak lehet? (Mondjuk lehet hogy azok vagytok, végülis nem derül ki a kérdésből.)

2015. márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Sima élettársak lehettek, de bejegyzett élettársi kapcsolat meleg és leszbikus pároknak lett kitalálva.


Amúgy miért nem válik el a férjed, ha 8 éve külön élnek?

2015. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem vagyok tisztában a fogalommal."Erre gondoltam 2010. január 1-jétől az élettársak kérhetik a közjegyzőknél nyilvántartásba vételüket. A nyilvántartásba vétellel pluszjogok vagy -kötelezettségek nem illetik meg az élettársakat, a nyilvántartás csak a kapcsolat bizonyítását könnyíti meg."
2015. márc. 21. 12:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez más, ez csak egy regisztráció. Szerintem ezt kérheted. Ez azt bizonyítja, hogy a feleségével megszünt az életközösség, veled pedig együtt él. Nincs olyan joghatása, mint a házasságnak, vagy a bejegyzett élettársi kapcsolatnak, de jól jöhet egy esetleges későbbi jogvitánál.
2015. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A válókereset már be van adva.De szükségünk lenne a közjegyzői papírra lakhatás miatt,sajnos mielőtt lezajlana.Viszont nem szeretnék belőle gondot.
2015. márc. 21. 12:52
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

kevered a szezont a fazonnal

bejegyzett élettársi kapcsolat és a nyílvántartásba vétel 2 különböző dolog.


egyébként sem lehet ha házas, váljon el

jelenleg ha nincs vagyonjogi szerződésük, akkor a párod és a felesége közös vagyonnal rendelkezik…stb


miért nem válnak el?

2015. márc. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
jah, már megy a válás, eddig miért nem váltak el, akko ez a kérdés
2015. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

ugye te sem gondoltad komolyan hogy egy nos ferfinek )aki papiron nos az a torveny elott nos

lehet masik elettarsa.

NEM LEHET MERT NOS

ha vartal 8 evet varni kell addig amig a valas lezajlik

Ha most meghalna a parod a felesege mindent orokolne es neked nulla jogod lenne meg a temeteset sem intezheted.

nagyon nem ertem azokat akik rendezetlen csaladi kapcsolatban elnek felelotlenseg

2015. márc. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!