Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Zsebpénz a saját keresetemből?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zsebpénz a saját keresetemből?

Figyelt kérdés

Nem élek nagy lábon, havi 3000Ft-t szoktam magamra költeni. Most kezdtem dolgozni, de keveset keresek, csak 100 ezret. A párom munkanélkülin van. 120 ezret kap, valamint kedvezményes bérletet.

Én tanulok és dolgozom, ő csak tanul, de állítja, neki ez a munkája, hiszen a tanfolyamért kapja a pénzt még 1,5 évig. Mindenképpen közös kasszát szeretne. Ő nem költ magára, csak az alapokat, nincsenek költséges hobbijai sem káros szenvedélye.

Mivel a bevételünk kevés, a kiadás meg sok (albi, rezsi, utazás), nekem nem térítenek utazási költséget, szóval én vagyok rosszabb helyzetben.

Abban egyeztünk meg végül, hogy a szükségleteimen kívül kapok havi 15 000Ft készpénzt, ami csak az enyém. Spórolhatok, ha valami nagy dologra vágyok. Ezen felül ugye a szokásos 3000Ft a legszükségesebbre.

Kaja, utazás, szórakozás mind megy a közösből.


Megértem, hogy így a logikus, csak kicsit igazságtalannak érzem.


Én először dolgozom életemben (szégyen a fejemre, idén leszek 22) neki van 7 ledolgozott éve (28).


2015. ápr. 1. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha te 100 eFt-ot keresel, ő meg 120-at, plusz a bérletet, akkor a közös kasszával te jársz jobban. Nem értem számodra mi ebben az igazságtalan?
2015. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Fel kellene nőnöd.
2015. ápr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Kétszer olvastam el a problémádat, de nem sikerült megértenem. Mit érzel ezen igazságtalannak? Számold ki. Ha kifizetnéd az albérlet+rezsi+kaja+egyéb háztartási szükségletek, mint pl mosószer felét és az utazásodat is, akkor mi maradnak neked a 100 ezredből?! Semmi, nemhogy 18 000 forint az egyéni dolgaidra. Elég nagyvonalú a párod, főleg hogy ő többet keres. Inkább becsüld meg!
2015. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Albérlet+rezsi normálisabb helyeken 100ezer, élelmiszer és egyéb háztartási költségek 2 főre kb 40ezer + a bérleted ezen felül a szórakozás havi kb 15ezer. Összesen 165+a bérlet ami Pesten 10ezer. Ez összesen 175ezer. Ennek a fele 85250ft ehhez jön a te 3000res alapszükségleted és a 15 ezres zsebpénzed. Az összesen 102500ft. Külön kasszával se lenne több pénzed.
2015. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

A közös kasszával te jársz jobban, hiszen te keresel kevesebbet.

100 ezerből albiban egyedül garantáltan nem maradna 18 ezred.

2015. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Milyen munkaügyi tanfolyamért kap 120000Ft-ot? Mert én a felét se kaptam...
2015. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem a problémádat. Én havi 500e-ret keresek, és egyáltalán nincs zsebpénzem. A munkahelyi kávépénzemet is az asszonytól kérem, pedig Ő nem is dolgozik. :-) Én 18 000Ft-ot talán évente ha költök magamra.

Számomra a legnagyobb szórakozás, ha lefekhetek aludni.

37F

2015. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Én az egészet nem értem! Ez melyik ország? Munkanélküliként hogy kap 120 ezret valaki? Mi az igazságtalan? Kevesebb a bevételed, mégis többet költhetsz magadra. Mi a bajod?
2015. ápr. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk úgy van,hogy a férjem dolgozik én GYES-en vagyok de ezt így is terveztük. Ő 200-at kap a bérlete havi 10. Én 40-et kapok. Saját lakásunk van rezsi 50 max. Kaja 60. Benzin 20. Kisbabánk kb 30 de van,hogy több. Ezen felül én kapok havi 15-t ami megy körmösre,fodrászra,barátnőkkel mozira stb. Ő is ennyit kap de ő cigire költi. Ezen felül ruha,cipő stb a közösből megy. Szerintem ez amit a párod mondott így korrekt. Akkor talán spórolni és félretenni is tudnátok. Mi is így szoktuk,hogy a maradék nagyrészét elrakjuk. Persze mindig megyünk kirándulni vagy moziba de még így is jó. Szerintem eg kapcsolatban a közös kassza a legjobb.
2015. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

De hát, mint előttem is sokan írták: te jársz jobban...Én sem értem a problémát, léyegáben így is pluszban jössz ki bőven.


(OFF: akik nem értik, miért kap ennyi munkanélkülin: van egy új program, fiatalok számára, amiben ha 1 évet-azt hiszem- meghaladó a tanfolyam ideje, akkor 100.000 felett van az ösztöndíj)

2015. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!