Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolja azt mindkét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja azt mindkét nem, hogy az kisebb rossz ha az ő neméhez tartozók lépnek félre? Egyszerre lennék papucs és hímsoviniszta ha szerintem a férfi és a női megcsalás egyformán rossz?

Figyelt kérdés

Szerintem morálisan nincs semmi különbség a férfi és a női hűtlenség között, viszont sok embertől az ellenkezőjét hallom.

Nem egy férfitől hallottam már, hogy teljesen elfogadható a félrelépés ha a nő nincs csúcsformában (pl.: terhes), egy ideig nem akarja a szexet, az nem is férfi akinek nincs egyszerre több nője is, stb. Amikor meg én is hozzászólok a témához és elmondom a véleményem akkor egyből prűdnek, nőbérencnek, töketlen papucsnak és hasonlóknak bélyegeznek. Visszakérdezvén, hogy milyen érvvel tudják alátámasztani a véleményüket mást nem igazán tudnak felhozni csak azt, hogy vannak természetes igényeik amiket ki kell elégíteni.

De a nők sem jobbak semmivel sem. Mikor nőkkel beszélgetve előkerül a megcsalás téma és elmondtam azt, amit az előbb a férfiak kapcsán akkor először mindig megdicsérnek, kész lovagnak tartanak. Viszont amint azt is mondom, hogy ez fordítva is fennáll azonnal megváltozik a véleményük, lovagból hímsoviniszta nőgyűlölővé válok a szemükben, aki tankkal tapossa a nők szabadságát.Sértődött hangnemben racionalizálják a női hűtlenséget, aminek az a lényege, hogy a nők érzelmei sokkal fontosabbak, a férfiaké viszont nyugodtan feláldozható. Próbálják magyarázni, hogy félremehet a nő ha a férfi nem törődik vele eleget, még akkor is ha az nem a férfi hibája (pl.: mert a férfi sokat túlórázik, külföldre kell mennie dolgozni, stb.).

Persze ezek a megállapítások nem vonatkoznak minden férfire meg nőre, de jó néhány embertől tapasztaltam ezt mindkét oldalról. Miért alakult ki ez az "én nememre kevésbé vonatkozik a hűség" mentalitás?



2015. ápr. 4. 11:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a nemiségről szól, hanem az individualizmusról.

Nem arról van szó, hogy a férfiaknak erre igényük van, hanem annak a férfinak igénye van rá, nem is arról hogy a nő félremehet ha a férfi nem törődik vele, hanem az a nő úgy gondolja ő félremehet...

Ergo ha megmagyarázza a bizonyítványt, akkor azt nem a nemi jellegéből fakadóan teszi, az csak egy hamukázás, hogy elfedje, itt igazából ő gondolja így, lelkiismereti megnyugvás, belesz@rás vagy ilyesmi okokból.

2015. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Én azt nem értem, hogy miért nem úgy választod meg a barátaidat, vagy legalább azokat, akikkel ilyen témákról csevegsz, hogy a te világodnak, értékítéletednek megfeleljenek?

Miért jó olyanokkal jóban lenni, akikkel homlokegyenest különböztök?


Miért írom ezt?

Azért, mert az én környezetemben SENKI sincs, aki így gondolná, mint amit írsz.

2015. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
hmm...jó a kérdés!Nőként azt mondom,hogy igen,abban igazuk van a nőknek,hogy ők álltalában érzelmi okok miatt mennek félre,bár azt nem hinném,hogy ez így fer,mivel ha már annyira nem kapja meg érzelmileg amit akar,akkor ugye ki is lehet lépni a kapcsolatból...ez így lenne evidens!Hát a pasik akikkel beszélgettél,valószínüleg még nem férfik!Nem állatok,hogy ne tudják irányítani az ösztöneiket,az meg hogy ha állapotosan megy félre,nem kicsit undorító,és primtív,főleg ilyen szöveggel!Szóval szerintem sem elfogadható egyik nemnél sem az indok,legyen az érzelmi,vagy mer nem bír valaki a f..kával,akkor lépjen ki,és pont! :)
2015. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló

Nem barátaim, hanem csak ismerőseim. Egyetemi évfolyamtársak, munkatársak.

Természetesen megválogatom a barátaim, aki így gondolkodik azzal nem barátkozom.

2015. ápr. 4. 11:15
 5/23 Titusztitusz ***** válasza:
25%
A dolog magyarázata az az, hogy amióta világ a világ, a FÉRFIAK ÉS A NŐK ÖRÖK GENETIKAI HARCBAN ÁLLNAK EGYMÁSSAL...Éshát tudatosan, vagy tudat alatt, de MINDIG IGYEKEZNEK A MÁSIK NEM FÖLÉ KERÜLNI a "genetikai versenyfutásban"...Szóval ha valaki férfi, úgy az a saját neme "félrelépéseit" elnézőbben szokta kezelni mindig mint a nőkét, éshát fordítva is igaz ez...Viszont kissé mulatságos paradoxonra tud fordulni olyan esetben a dolog, ha egy apának a lányárol van szó, vagy egy anyának a fiárol...Ilyen esetekben már hírtelen előjelet vált a pólus ahogy mondani szokás, és egy lányos apa magánkívül szokta pocskondiázni a "hűtlen-gazember férfiakat", illetve a fiús anya a "piszkos bitang könnyüvérü nőcskéket"...Hiába na...Az emberek természete már csak ilyen...
2015. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

pedig egyértelmű, amit te magad is írsz, és nagyon tömören a lényeg: " vannak természetes igényeik amiket ki kell elégíteni. "


ennyi. hidd el, pszichésen ezerszer ajánlatosabb az ösztönös törekvéseinket kiélni, mint elfojtani azokat, aztán majd sok más zavar formájában persze megjelennek, de az ugye valahogy nem annyira tabu, az elfogadottabb ... háát én azt mondom, hogy mindenki maga dönti el, mit szeretne az életével, de az is igaz, hogy egy egyszerű (érzelemmentes) szexuális kapcsolat vkivel még nem jelent megcsalást, de tudom, sokan nem így gondolják. bár az is figyelemre méltó, hogy akik nem így gondolják, azoknál is csak alkalom kérdése, és detto megtörténik ugyanígy ...

2015. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Miért szerinted a nőknek nincs? Nem is gondolnád, hogy bizony sok sok ilyen nő van, csak mondjuk ők használják a fejüket, vagy tisztelik a párjukat! Egyébként szerintem meg a pasik nem ítélik el egymást ha hűtlenségrol van szó /tisztelet a kivételnek / viszont nőknél ez nem teljesen van így...
2015. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő is kívánhatja - és kívánja is - ugyanúgy a szexet. Nem minden női megcsalás érzelmi alapú.


A férfiak azzal áltatják magukat, hogy nekik ez jár, mert ösztön, és ezért oké, a nők meg azzal, hogy csak az érzelmek miatt történik, és ezért oké.


Hát, mindketten tévednek. A megcsalás döntés kérdése, tök mindegy, hogy nő csal férfit, férfi csal nőt, egyformán elítélendő.


Feminista vagyok, ezért nem látok különbséget a nemek közt; ha akárki megcsalja a párját, az egy szemét dolog. Nincsenek kifogások.

2015. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemtol fuggetlenul az a velemenyem, aki megcsalja parjat, az gerinctelen, szanalmas, undorito fereg. A huseg az dontes kerdese semmi mast nem lehet belemagyarazni, aki ugy dont, hogy csalo lesz azt eszel teszi.
2015. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
az a legszomorúbb az egészben, hogy létezhet olyan fogalom hogy "nőbérenc". hova süllyed még ez a világ, te jó isten.
2015. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!