Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek normális az, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az, ha a feleség osztja be a férj pénzét? és megszabja, hogy mit vehet és mit nem?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

Ahol ez a szokás, így alakult ki a rendszer, ott normális. Másoknál meg máshogy van.

Újabb szuper provokatív kérdés, gratula...

2015. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem provokálni akarok, csak nem értem. és nem azt, hogy közösen megbeszélik, hogy mire adnak ki, hanem hogy konkrétan nem enged meg neki dolgokat.
2015. ápr. 8. 16:22
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván oka van, hogy a feleség kezeli a pénzt, és ő mondja meg mit költhetnek és mit nem. Nálunk fordítva van A férjem kezeli a pénzt, ő fizeti a számlákat, és bár nekem nem szabja meg mit vásároljak, de nálam sosincs pénz. Ha kell valami szólok neki, és megvesszük. Ennek oka az, hogy én nem tudom kezelni a pénzt. Ha az én kezembe kerülne minden hónapban a kettőnk fizetése, akkor én simán elköltöm minden hülyeségre 3 nap alatt, és még számlát sem fizetek.. Szóval nálunk így jó. Lehet ott is úgy jó a rendszer.
2015. ápr. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
én nő vagyok, de biztos nem hagynám, hogy a férjem, mint egy gyereknek, megmondja, hogy mire költhetek, és mire nem.De fordítva, én sem tiltok meg neki semmit.
2015. ápr. 8. 16:30
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát figyelj, ha a férj nem dolgozik, akkor jogos. Vagy ha dolgozik is, de össze-vissza szórja a pénzt, akkor is úgy gondolom, hogy a nőnek joga van "visszafogni", vagy ha adósságaik vannak. Lehet jönni azzal a dumával hogy ha nem ő kereste meg ne szóljon bele és semmi köze hozá, de egy családnál, közös kasszánál nem így van. Ha adósság van, vagy a gyereknek jobban szüksége van valamire, vagy a férj nem ad bele semmit a megtakarításba akkor "normális", bár inkább el kéne érni, hogy a férj se legyen eszetlen.

Ezek csak feltételezések, ha több infót írnál, akkor lehetne jobban véleményt nyilvánítani. Pl közös kassza van-e, van-e gyerek, mennyi a bevétel, van-e adósság, (kinek) mennyi marad hó végére, a feleség dolgozik-e?!

2015. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális, legalábbis egy olyan kapcsolatban nem, amiben két érett, felnőtt vesz részt. Még akkor sem, ha egyébként a pénz elúszna.
2015. ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Ennek a kérdésnek a kapcsán jutott eszembe.Itt mind a ketten dolgoznak, és a férj többet is keres.

2015. ápr. 8. 16:38
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk ez meg van oldva: a fizu fele a fiamé és az enyém, a másik fele számlák és a férjemé. Így nincs vita:) Ha valami értelmesre gyűjtünk, akkor összedobjuk rá együtt.
2015. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Vannak olyan szélsőséges helyzetek, amikor NEMTŐL FÜGGETLENÜL megértem, hogy egy háztartásban az egyik megtilt valamit a másiknak. Ha együtt élnek, együtt tartják fenn a háztartást, azt pl. el tudom fogadni, hogyha a számlák sincsenek befizetve, akkor az egyik a másiknak nem enged motort venni, napi 2 doboz cigit elszívni vagy mindenféle junk kajára költeni a pénzt pl. Valahol meg kell ezt tenni, mert a másik csődbe viszi az egész családot. Főleg, ha gyerek is van a képben.


De általában nem értek ezzel egyet. Nehogymár egy pulcsit ne tudjon magának vki anélkül venni, hogy a másik rá ne bólintson előtte vagy megtiltsa... főleg ha azt a pénzt, amit költene, ő kereste.

2015. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

Ha így beszélték meg akkor normális. Téged miért érdekelnek mások pénzügyei?


Nálunk is én, a feleség kezelem a pénzt, mert a férjem megkért rá, mert ha lenne nála, elverné az összeset.

Ha szeretne valami extrább dolgot, megvesszük, de ha pl egy 100 ezer forintos kardot akar venni, nyilván megmondom, hogy egyenlőre nem fér bele, csak ha több megtakarításunk lesz, és ezt ő is tudja, meg is érti. Addig játszik a többi fegyverével, és ennyi.

2015. ápr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!