Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak, ha a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a férjem nem küzd egy neki jogosan járó pénzösszegért?

Figyelt kérdés

Tavaly kiderült, hogy egy egészségügyi gondja miatt (ami 13 éve van) 5 évre visszamenőleg kérhet adókedvezményt. Ez mostanra több százezres összeg lenne.

Beadta, de valami okból elutasították (nem tudom, pontosan, miért, de egy ismerősünk elsőre megkapta). Erre közel egy éve nem csinál semmit, hiába hozom mindig szóba. Nagyon is lenne helye a pénznek, de hiába.

Törődjek bele, mert ez voltaképpen neki járna? Úgy érzem, ilyen "potya"pénzt nem volna szabad veszni hagyni. (Nyilván nem potya, mert bizonyos dolgok drágábbak a betegsége miatt...)

Már nem tudom, mit tegyek.


2015. ápr. 13. 13:14
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Nem fellebbezi meg, és voltaképpen azt sem tudom, mi az elutasítás oka, mert orvosi igazolása is van.
2015. ápr. 13. 13:14
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
Elég hülyeség volt tőle, de már keresztet vethettek rá, mert az elutasító határozatban benne volt, hogy mennyi időn belül lehet fellebbezni, kb 1 hónap. Ha ennek már 1 éve, akkor már semmit sem tehettek, nem lehet fellebbezni.
2015. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

vagy azért utasították el, mert rosszul töltötte ki az önellenőrzést, vagy azért, mert nem jár neki. Könyvelőként tudom, hogy az orvost nem érdekli, jár-e a kedvezmény, ő kiállítja a papírt a diagnózissal, mert nem dolga tudni, hogy ez jogosít-e személyi kedvezményre.

Attól, hogy ismerősnek is ez a baja, akkor sem biztos, hogy mindkettőnek jár. Cukorbetegeknél is kizárólag az kaphatja, aki I-es típusban, vagy szövődményes II-ben szenved, szörvődménymentesre nem jár.


HA priviben megírod nekem a dg-t, talán okosabbat is tudok.

2015. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
79%
Honnan veszed hogy jogosan jár neki, ha egyszer elutasították. Látom nagyon tisztában vagy a részletekkel.
2015. ápr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Ami még lehet, hogy családi kedvezményt vesz igénybe, és nincs már visszaigényelhető szja.
2015. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Onnan, 4-es, hogy ugyanaz a baja, mint a barátunknak, aki megkapta. Te biztos jobban tudod, mint én.
2015. ápr. 13. 13:49
 7/32 anonim ***** válasza:
78%
Semmit sem kell csinálnod. Ha ő úgy gondolja, hogy nem szeretné ezt a pénzt, vagy valamiért véleménye szerint mégsem jár neki, akkor ezt neked tiszteletben kell tartanod. Elhiszem, hogy a potyapénz mindig jól jön, de a férjed nem a gyereked, ergó tud önálló döntéseket hozni.
2015. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

2-es vagyok. Ha nem tetszik a válaszom, sajnálom. A Ket-tel dolgozom, ami a Közigazgatási hatósági eljárást szabályozó törvény.


99. § (1)529 A fellebbezést - ha törvény vagy kormányrendelet eltérően nem rendelkezik - a döntés közlésétől számított tizenöt napon belül lehet előterjeszteni.

102 § (3)541 Az elsőfokú döntést hozó hatóság érdemi vizsgálat nélkül elutasítja


a) az elkésett fellebbezést.


Szóval lehetek § %-os, de a törvény az törvény.

2015. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, 4-es, hogy ugyanaz a baja, mint a barátunknak, aki megkapta.


Két epilepsziás közül az egyiknek jár, a másiknak nem. Két asztmás közül is. Két cukorbeteg közül is. Fogd fel, a diagnózis nem minden.

Aki segíteni akar, válaszra sem méltatod, csak belekötsz abba, aki nem tetszik, akkor minek kérdezel, ne haragudj?

2015. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Mert lehet, hogy azokra később reagálok, de a kötekedő válaszokat nem csípem, mert nincs értelmük. Ha ez neked fontos, 9-es, akkor nagyon köszönöm az építő válaszod. A 2-esét is (8-as), nem tudom, miből gondolja, hogy nem tetszett a válasza.

A 7-esé is jogos, hogy az ő pénze, csak sajnos van adósságunk, ami körülbelül pont az az összeg, aminek most nem jár utána.

És bizony fel tudom fogni, hogy ugyanarra a diagnózisra nem jár ugyanaz a kedvezmény, mert elég régóta élek ebben az országban, de a kérdésem a férjem "tehetetlenségére" vonatkozott, nem egy rendszer feltételezett igazságtalanságára.

2015. ápr. 13. 13:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!