Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hosszú munkanélküliség után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú munkanélküliség után normális ha a férjem eképp nyilatkozott:"Majd megláttjuk ki unja meg előbb a főnök vagy én", felháborító hozzáállás?

Figyelt kérdés
Én vagyok a biztos kereső a családban évek óta, holott nagy a terhelés rajtam sosem merült fel bennem, hogy megtehetném, hogy felmondjak.
2015. ápr. 15. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Valószínű a silány fizetések miatt nem veszi komolyan. Ha akadna például egy svájci állása akkor valószínű például azt mondaná hogy "Na megyek mert még betölti más". Komolyan venni a komoly dolgokat szokták. A hazai állások viccnek is rosszak.
2015. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos egyet kell értsek az előttem lévő hozzászólóval. Igazából helyzetfüggő, hogy felháborító-e a hozzáállás vagy sem. Én is hosszú ideig voltam munkanélküli, végre kaptam állást, a minimálbér töredékét (!) keresem csak, de örültem, hogy egyáltalán dolgozhatok. Aztán persze szép lassan kezdett egyre stresszesebbé válni a dolog, mikor kiderült, hogy fizetés nélküli kötelező túlórák vannak, és ha rossz a havi statisztikád, akkor egyáltalán nem is kapsz fizetést (!!!!) arra a hónapra meg hasonlók... Most már én is azt várom szinte, hogy a főnök küldjön már el, jobban érezném magam munkanélküliként, mint itt. Ha én mondok fel, akkor szívok, mert még minimum 1 hónapig ingyen kell neki melóznom... :/ Napi 8 óra munka, havi kb. 40 ezer forintért k*rvára nem éri meg ezt a sok stresszt... néha úgy érzem, hogy ennél már a munkanélküliség is jobb volt.
2015. ápr. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenki működik ugyanúgy.

Én két évig voltam munkanélküli, most már egyszerűen csak háztartásbeli vagyok.

Ahogy a többiek írták, a munkaügyi helyzet röhejes.

Több munkát is elvállaltam, kipróbáltam, végül mindig a férjem nyomására hagytam ott.


1, telesales - stresszes munka, fizetés gyakran semmi, a legtöbb helyen durván be kell csapni az embereket, a lelkiismeretfurdalás gyilkos. 4 órás bejelentés, elvárják, hogy otthonról is telefonálgass.


2, vendéglátás - napi 16 órát dolgoztam, igaz, heti 3x vagy 4x. Állandóan fáradt voltam, beteges, stresszes. Csak 4 órára jelentettek be, a fizetés épphogy csak elfogadható volt, otthon nem álltam meg a helyem.


3, pénztáros - 4 órás bejelentés. Fizetés semmi. Csak az agglomerációban vettek fel, így napi 4 órát utaztam a 8 órás munkaidőn felül, nem maradt életkedvem sem.


4, futószalagos gyári munka. 4 órás bejelentés, rossz fizetés, fizetetlen túlórák. 8 órás egy helyben állás, ha az ember le merte tenni a kezét egy pillanatra, üvöltöttek vele. Az ebédszünet 5 perc! volt, ezalatt lehetett csak kimenni vécére is.


5, Gyorséttermi munka. Olyan fizetést ajánlottak, hogy végül el sem fogadtam.


Ez az 5 volt a legmeghatározóbb élményem, de tudnék még mesélni.

Akinek fix, netán normális munkája van, az irtó szerencsés, engem érettségivel a legtöbb helyről vissza sem hívtak, szakmát pedig akkor ezek mellett nem tudtam tanulni. Talán nem is fogok, megjártam így pár iskolát, na az a másik fele. Inkább tanulok angolul, és amint a férjem elhatározza magát, költözünk ki külföldre.

Hál' Istennek neki jó állást sikerült szereznem, nem is szeretné otthagyni, míg nem muszáj.

2015. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

???

Ha munkanélküli, akkor milyen főnökről van szó?

2015. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A férjed mit csinál évek óta akkor?
2015. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy a magyar fizetések sokszor viccnek is rosszak, de ha valaki családos ember, akkor ne ezzel viccelődjön már, mert nem a főnök a kérdés, hanem a felesége!
2015. ápr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A munkához való hozzáállása akinek azon múlik, hogy mennyit fizetnek érte ... szép jellemrajz.


Családos emberként meg így hozzáállni a dolgokhoz nem szép. Komoly gondokat vet fel.

2015. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt vívták ki a munkaadók ebben az országban. Kizsákmányolás, kevés pénz. Mit várnak egy munkavállalótól? Egy rendes vezetőnél és megfelelő bérezés mellet egy ember nem mond ilyet. De a mai világban a munkavállalónak ott kell belerúgni és meglopni a munkaadót, ahol csak tudja!!!!!
2015. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!