Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Munkanélküliség, pénztelenség,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkanélküliség, pénztelenség, depresszió, karácsony?

Figyelt kérdés

A páromról van szó, december eleje óta nincs munkája, ráadásul nem kapta meg a fizetését. Sajnos az utolsó pillanatra hagytuk a karácsonyi készülődést, így aztán most, hogy nincs pénzünk, eléggé befürödtünk. Ő nem talált még új helyet, nem is nagyon hiszem, hogy az ünnepek alatt találna. Egyre elviselhetetlenebb, ingerlékeny, itthon gubbaszt, mindenen megsértődik. Ma elment a zenekarával próbára, azon is megsértődött, hogy azt mondtam, próbáljon spórolni, mert 25 ezer forintunk van 10-éig, és ebből ha már ajándékot nem is veszünk, legalább le kellene tudni utazni a szüleimhez. Onnan kb. 15 ezer megfordulni kettőnknek, 25-én mentünk volna, hogy a szentestét kettesben töltsük. De így már nincs sok kedvem, ajándékozni se fogunk, kérte hogy most ne, mert nem tud nekem ajándékot venni. Fát se tudunk állítani, itt ülünk majd és nézzük egymást vagy nem tudom, mi lesz. Az unokatestvéremék hazavinnének ingyen, de 24-én hajnalban, tehát a szentestét a családommal töltenénk. Amikor felvetettem ezt, ő megsértődött. 23án szentestézünk egyébként anyukájánál, és a testvérei 24-én apukájánál lesznek, de én nem akarok odamenni, mert nagyon utálom az egyik testvérét, 23-án jó képet vágok hozzá, de az épp elég lesz. Apukájához meg szerintem mehetnénk később is, eredetileg is úgy volt, de ő most már nem hajlandó vele beszélni.


Mit csináljak? Ennyire pocsék még sose volt a karácsonyom :( Azt érzem, hogy mindez a pénz miatt van, nem lenne gond, ha lenne munkája, vettünk volna ajándékokat, nekem lett volna időm (most heti ötvenegypár órát dolgozom, de a jövedelmünk így is több mint a felével csökkent, mert ő volt a főkereső), tudtunk volna nyugodtan utazgatni, és ő se lenne ilyen ingerlékeny. Nem tartom magam anyagiasnak, de valahogy minden a pénz miatt történt most és már nagyon elegem van belőle :(


2014. dec. 19. 20:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
43%
Mi a kérdés?
2014. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Ha ennyire nincs pénzetek, akkor meg kéne mondani szülőknek, hogy bocs de most nem tudunk utazgatni. Ha 25 ezretek van 10-ig akkor minek elutazni? A többi napon éhen haltok? Pláne ha elmentek a család meg megsértődik mert üres kézzel állítotok be, akkor az is vacak lesz.

Ha nekem lenne ilyen problémám megmondanám mindenkinek, hogy bocsássatok meg, de most nincs pénzem, nagyon sajnálom, stb stb...

2014. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
25 ezer ft 10.-eig? En nem mennek sehova, orulnek ha ennyibol kihuzzuk fizuig!
2014. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem irigyellek...Igen szerintem is meg kéne modani a rokonoknak,hogy bocs,de most nem tudtok lemenni,vagy ha olyan a viszony akkor megkérni őket,hogy adjanak kölcsön,hogy le tudjatok utazni(az én Anyum például szó nélkül adna ilyen esetben).
2014. dec. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hónapok óta nem láttam a családom, szeretnék velük legalább karácsonykor találkozni. Szerintem ez nem olyan nagy igény. Plusz anyagilag se lenne megterhelő, ha hajlandó volna lejönni az unokatesómékkal, akkor máris megspórolnánk az útiköltség felét.

Ráadásul nálunk komolyan vesszük ezeket a dolgokat, mindenki hónapok óta készül az ajándékokkal, elég nagy bunkóság nem elmenni. Az ő családjában nem ez a helyzet, a kényelmes utat választották, nem ajándékoz senki senkinek semmit.

Egyébként nem volt még olyan hazautunk, ami ne minimum nullszaldós lett volna, volt hogy szó szerint alig bírtuk hazacipelni a rengeteg kaját, a fagyasztóba be se fért minden, és hónapokig ettük. Így még ebből a szempontból is jobb ötlet az utazás. Olyan is volt, hogy amikor vettem a vonatjegyet, apukám odajött és ő fizette ki mindkettőnknek. (Egyébként amikor munkanélküli lett, akkor is a családom utalt rögtön gyorssegélyt, az ő családja kölcsönt. Pedig jobb anyagi helyzetben vannak, csak mindenki folyton sít, hogy nincs pénzük).


Itt inkább azzal van baj, hogy ő nem akar semmit, se ajándék, se utazás, és beszélni se lehet vele... ezzel mit lehetne kezdeni?

2014. dec. 19. 21:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Egész pontosan annyi rugalmasság kellene, hogy adjuk fel a kettesben szentestét, ha már úgyse tudjuk megcsinálni normálisan, és menjünk le aznap reggel a családomhoz, így megspórolva az útiköltséget. Nem tudom eldönteni, hogy bennem van a hiba vagy ez tényleg extrém igény-e..
2014. dec. 19. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem utaznék a helytekben. Még közüzemi csekkek is jönnek majd, amiket be kell fizetnetek. Miért nem kértek segítséget a szülőktől?
2014. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A decemberi csekkeket rendeztük, a következők már a januári fizetésem után várhatók. Igazából ezen felül van még 20 ezer forintunk, de azt váratlan kiadásokra szeretném fenntartani. Meg neki bérletre, ha talál munkát.

Nagymamámtól már kaptunk gyorssegélyt, a szüleimtől nem kérnék, nagyon el vannak adósodva. De ha felajánlanák, nem utasítanám el.

Azon gondolkozom még, hogy mennyire lenne jó ötlet egy folyószámlahitel. Elméletileg a jövedelmem háromszorosát is felvehetem, mert már régi ügyfelük vagyok. Viszont az egyszeresét már felvettem, mert tandíjra kellett, és nem törlesztettem vissza (igen, buta voltam, ezerszer megbántam). Szóval félek még jobban eladósodni.

2014. dec. 19. 21:48
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Mi tavaly nagyon összevesztünk, felpakoltam a 2 gyereket, és nélküle mentem. Akár ez is egy járható út, legalább észheztér.
2014. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Tán ilyen esetben az lenne a legjobb ha inkább a szülőknél Karácsonyoznátok, gondolom ott lesz fa, meg kaja meg minden egyéb.
2014. dec. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!