Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A munkanélküliség tönkreteheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A munkanélküliség tönkreteheti a házasságot?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja munkát keresek, de mindenhonnan elküldnek. Németországban élünk, a nyelvtudásom B1 szintű körülbelül.

Csak takarítói állásokra jelentkezek, vagy boltokba raktárba, vagy egyéb betanított munkára, de mindenhonnan elzavarnak.

Az egyik helyen már eljutottam odáig, hogy szerződést ígértek, csak dolgozzak le egy napot. Ledolgoztam. Tetszett a munka, a felettesem elégedett volt a teljesítményemmel, mondta, hogy holnap hív a főnök a részletekkel.

A főnök nem hívott, ezért mi hívtuk fel. Elintézett annyival, hogy a felettes szerint, aki ellenőrzött, használhatatlan vagyok, de majd még visszahív, és megindokolja. Persze nem hívott.

Azóta voltam még egy helyen, de amikor ott is jöttek, hogy x nap fizetetlen, aztán majd döntenek, elegem lett.

Ma már egész nap sírtam, mert nem bírom tovább idegekkel.

Minden másnap interjúra jártam egész hónapban, és mindenhonnan elutasítottak.

Anyanyelvi szinten beszélek szlovákul, folyékonyan angolul, majdnem középszinten oroszul (B1), és alapszinten csehül, de még egy használt ruha dobozoló cég is alulképzettnek talált.

Januárban nyelvsuliba megyek, és addig dolgoznom kell, mert nem tudom kifizetni a tandíjam.

Nem akarok tovább a vőlegényem pénzén élősködni. Hazamennem nincs hová.


Tönkretehet ez mindent?


N


2014. okt. 31. 19:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
59%
Hú,érdekes ilyet olvasni.Azt hittem kint egyik helyről beestek a másikba annyi munka van.Ne aggódj,előbb-utóbb úgyis sikerül!Én ugyanezt csinálom itthon. Ha ennyi nyelven beszélsz,inkább menj el tolmácsnak vagy ilyesmi.Biztos okos nő vagy,ne takarítani menj! Fel a fejjel:)
2014. okt. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és ne aggódj,szerintem látja a párod,hogy minden tőled telhetőt megteszel!
2014. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Tolmács nem lehetek, mert gyenge a németem. Meg ahhoz a többi nyelvből is C1 kéne. A takarítás a legalja, azért azzal kezdtem, de onnan is sorra zavarnak el.
2014. okt. 31. 19:23
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Ha Németországban akarsz dolgozni, akkor ott érthetö módon a német nyelvtudást várják el, a szlovák, orosz, angol, cseh nyelvtudás ott nem ér semmit. (Logikus, hogy mindenhol németül beszélnek és a munkavállalóktól is ezt várják el)


Elöször tanulj meg rendesen németül, utána pedig a képesítésedek megfelelö munkát keress. Az ilyen "mindenki jó rá" munkákra annyi a jelentkezö, hogy munden egyes munkakörre legalább 20-30 ember jut.


De nem ártana, ha a sok "menj Nyugatra dolgozni" javaslatokat író emberek olvasnák a kérdésedet, hogy a avalóság nem az, amit sokan képzelnek, hogy ott a magyar emberekre várnak, hogy "adhassanak nekik munkát". Jelentkezö van böven, munkahely meg nem.

2014. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
14%

Esélyes, hogy nem a nyelvtudásoddal van problémája az embereknek, hanem a személyeddel.


Vagy kamuzol.


Mondjuk én az utóbbira tippelek, mert ilyen és ennyi nyelvtudással még egy ócska német is boldogan betanitana fuvarszervezésre, ami 3-5000 €/hó még a magyarnak is és szállást is, kocsit is nyomnak a segged alá, ha értesz a kamionok irányitásához.


Szóval szerintem kamuzol:D

2014. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
Irány az Arbeitsamt weboldala, szépen beírod a képességeid, és kidob egy tonna lehetőséget. Folyékony angollal egy csomó helyen nem lesz probléma, hogy a németed nem tökéletes.
2014. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
Szerintem a munkanélküliség akkor tehet tönkre egy kapcsolatot, ha szándék sincs a változtatásra. A leírásodbol viszont azt látom, h Te mindent megteszel. Ezt szerintem a vőlegényed is látja. Ti arra készültök, h összeházasodjatok, szövetséget kössetek joban rosszban. Ez most a rossz, de pár év múlva akár fordított helyzet is kialakulhat. Ketten vagytok, szeretitek egymást, ez nem arrol szol, h ki tart el kit. Szerintem. Ismeretlenül is drukkolok, h minél hamarabb sikerüljön munkát találnod.
2014. okt. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

*Folyékony angollal egy csomó helyen nem lesz probléma, hogy a németed nem tökéletes.


Én is ezt irtam neki-erre minuszolt a "hős":D

2014. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%
A napokban olvastam,hogy Németországnak elege van a bevándorlókból, és ha nem németes a neved, nem is fognak alkalmazni. Ne hagyd, hogy tönkretegye a házasságodat a stressz és az elkeseredés. Ne add fel,próbálkozz.
2014. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
56%

Köszönöm mindenkinek!


Hol olvastad, utolsó?

Nekem szláv nevem van, ráadásul -ova végződéssel. :(

2014. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!