Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastársak, mikor a feleséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársak, mikor a feleségetek vagy férjetek munkanélküli volt, akkor havi szinten mennyi volt a bevételetek?

Figyelt kérdés

Tudtatok félretenni belőle vagy épphogy kijöttetek belőle?

A párotok hamar talált újra munkát?

Hogy éltétek meg azt az időszakot?


Csak azért kérdezem,mert mi pont ilyen helyzetben leszünk,mert 2 hét múlva megszűnik a munkahelyem és most nagyban keresgélek új állást.

Eddig voltam 1 interjún és várom a visszajelzést.

Mi pl. úgy leszünk,hogy férjem fizetéséből pont ki fogunk jönni,de félre már ugye sajnos nem fogunk tenni.

Annyi szerencsénk van,hogy van megtakarításunk.



2015. febr. 18. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Szűkösen, de ki tudtunk jönne, félre tenni mi sem tudtunk. Szerencsére viszonylag gyorsan találtam munkát.

Ha még megtakarításotok is van, akkor biztonságban vagytok, természetesen próbáljatok meg kijönni a fizetésből, csak végszükségben nyúljatok a megtakarításhoz.


Sok sikert a munkakareséshez.

2015. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Juj, hát bizony volt ilyen eset, sőt, még hab volt a tortán, hogy pont teherbe estem, amikor létszámleépítés miatt elengedtek a munkahelyemről... Úgyhogy kivillant a sz***ásjelző! :D

De az első sokk után megoldottuk így: én minden követ megmozgattam, hogyan kaphatok majd GYED-et, egyebeket, mindent, ami járhat, megigényeltem. PLusz volt a végkielégítés is. Így az a szülésig szétosztottam egyenlően a kapott/kapható járandóságot, végül majdnem fizu méretűre sikerült összegyúrnom. (kb. 220 ezer volt így a havi fix bevételünk)

És ekkor kezdtünk el vaterázni! Nagy lomtalanítást kezdtem a lakásban (volt idő rá :D ) és mindent, amit nem használunk, és nem kell, lefényképeztem, lemértem felraktam a vaterára. Még magunk is meglepődtünk, mennyi plusz bevételünk lett így :) És hihetetlen, hogy ami nekünk már ócskaság, vagy lom, más fizet érte.

Így húztuk ki, sőt, még több is lett a bevétel, mint egyébként.

2015. febr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Igen,az a terv,hogy a megtakarításhoz nem nyúlunk majd. íMég az a szerencse,hogy a párom keres annyit,hogy kijöjjünk belőle. Remélem hamar találok új munkát...:-)
2015. febr. 18. 11:11
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-as akkor ügyesen orvosoltátok a problémát. :-)

Hát ha nekünk most becsusszanna a gyerek,nem tudom mi lenne... nyilván megtartanánk,de nekem pl. nincs még meg 1 év munkaviszonyom,mert a hely ahonnan eljövök ott sokáig csak 4 órában dolgoztam és az ugye időben fele annyinak számít,minta valahol 8 órában dolgoztam volna.

2015. febr. 18. 11:14
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Mi egyetem után házasodtunk össze. Férjem azonnal talált munkát, én két hónapig kerestem, 3,5 hónap után tudtam kezdeni.


Korábban diákmunkából, ösztöndíjból éltünk, szóval ahhoz képest a férjem keresete több volt, mint amit korábban ketten megkerestünk, ráadásuzl saját lakásban lkatunk (egyetem alatt koliban, majd albérletben), úgyhogy azon is tudtunk spórolni. Így mi igaz nem nagy lábon, de jól kijöttünk.


Férjem most januárban munkahelyet váltott, de nagyon hamar talált új munkát, 8 napot volt otthon! Mikor felmondott tudtuk, hogy úgy egy hónap múlva el fog tudni helyezkedni, és ki fogunk jönni az én fizetésemből, csak addig fel kell függesztenünk a lakásfelújítást. Így szerencsére megoldódott, mert az új helyen többet is keres, de még ha lemondásokkal is, de meg tudtuk volna oldani.


A lényeg az, hogy keress ezerrel új munkát, de ne csüggedj ha azonnal nem sikerül! SOk siekrt!

2015. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 hónapnyi nagyon durva időszak volt. Csak nekem volt jövedelmem, és egy baleset miatt majdnem egy évre kiestem a munkából én is. Félretett pénzünk pár hónapra volt, abból fizettük a rezsit. Mivel nem tudtuk mikor utalják az első táppénzemet (hónapokig ültek rajta) ahhoz se nagyon mertünk hozzá nyúlni. A számlákon kívül semmire nem tudtunk/mertünk költeni. A szülők hordták át a kaját is napi szinten. De átvészeltük, nekünk szerencsénk volt, hogy pár házzal arrébb laknak a szülők, és támogattak.
2015. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 1 hónapja talált munkát, előtte 2 hónapig itthon volt. Nagyon vissza kellett fognunk a kiadásokat, mert csak az én TGYÁS-om volt az első másfél hónapban és nem tudhattuk, mikor talál munkát. Ebből nagyjából kijöttek a havi költségek (~120000). A számlákon nem tudtunk nagyon spórolni, pelenkából kerestem olcsóbbat és az élelmiszeren spóroltunk elég sokat.

Viszont én közben beteg lettem, egy vagyon a kezelésem, ezért a megtakarítás jelentős részét fel kellett használnunk. Most, hogy már dolgozik, tudunk mindent rendesen fizetni, de félretenni csak akkor, ha már meggyógyultam.:/

2015. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Párom kb 5-6 hétig nem dolgozott, de borzasztó volt. Én kijövök a saját fizumból, de neki van hitele, gyerektartása és egy jóóó nagy telefonszámlája is.


Ebben a hónapban kihúzzuk, hogy mindent én fizetek, bár megtakarítás minden rámegy, de még egyet nem bírnánk ki így. Szerencsére már dolgozik az új helyen.

2015. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi pont most játszottuk el december-januárban ezt. Mivel ő volt a főkereső, így nagyon nehéz volt (van) a helyzet. Amikor a család megtudta, hogy mi történt, segítettek egy kicsit, de most például az a felállás, hogy kifizettük a lakást, a számlákat, bérletet és maradt heti 3500 Ft-unk. Úgyhogy paradicsomos tésztát eszünk borsófőzelékkel és várjuk a márciusi fizut :D Az jó lesz, mert akkor már ő is kap és több mint a duplája lesz a mostaninak a bevételünk.


Ő egy kicsit nehezen élte meg a dolgot, mert ő mondott fel az elviselhetetlen főnöke miatt és azt hitte, egy-két hét alatt talál új munkát. De sajnos két hónap lett belőle, addigra már mondogatta, hogy úgy érzi magát, mint egy háziasszony (minden házimunkát ő csinált, kivéve a menütervezést, mert az nem megy neki), és hát a visszautasítások is rosszul érintették. Kb. 8-9 interjún volt, mire felvették, ami egyébként szerintem két hónap alatt, amiben a karácsony is benne volt, nem rossz.

Egyébként a kapcsolatunkra vagy egyébre nem volt különösebb hatással, néha rossz, például elmaradt a Valentin-nap. Pedig csak annyi volt a terv, hogy elmegyünk moziba, semmi extra. De azért ez annyira nem viselte meg egyikünket sem :D

2015. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nalunk most van ez a ferjem elvesztettea munkahelyet, igy az en keresetembol elunk.Tudunk felretenni, nyaralunk is, o pedig holnap megy interjura, ugyhogy minden oke.


Nyilvan ha nem keresnek annyit amennyit akkor most hat ize...velhetoleg babkonzerven elnenk, de szerencsere ez nem all fenn:-))))

2015. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!