Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lányok ti hozzámennétek olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok ti hozzámennétek olyan férfihoz akinek nincs semmilyen egyetemi diplomája, érettségije csak szakmája? Mennyire számítanak az anyagiak? Pl. ha nem gazdag de van annyi jövedelme, hogy jól tudtok élni belőle.

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem az anyagi dolgok lennének itt nekem a baj, hanem az, hogy nem hiszem, hogy jól el tudnék vele beszélgetni és sok ilyen pár van a környezetemben, ahol azt látom, hogy a férfinek iszonyat kisebbségi érzése van amiatt, mert a felesége tanultabb.

Én doktorit fogok szerezni, ha minden jól megy, egyetemista, vagy minimum főiskolai végzettségű barátot szeretnék. Akkor is, ha olyan a diplomája, amivel esetleg nem tud olyan jól elhelyezkedni, vagy nem keres sokat. A jövedelem nekem csak annyira számít, hogy majd bele tudja tenni a pénz felét (nem többet) a családi kasszába és a gyerekeinktől ne kelljen egy biciklit, vagy bármit megvonni csak azért, mert nem futja rá.

Sajnálom, ha ezzel esetleg megbántottalak, nem ez a szándékom vele, de inkább leírom őszintén a véleményemet, mint hogy nyalizzak.

2015. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy hozzá. A páromnak csak szakmája van és nettó 100-110 ezer ft a fizetése. Albérletben lakik, nincsen se lakása se kocsija. Nekem soha sem számított, hogy kinek mennyi pénze van, őt szeretem és kész :)
2015. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (férfi) doktorim van de nem gondolnám hogy több lennék mint egy szakmunkás. Sokra lehet menni a doktorival ha egyszer a kőműves azt mondja hogy nem épít több épületet. Hol fogsz dolgozni, híd alatt? Már ha a hídépítő épít hidat.

Egy embert nem a végzettsége határozz meg. Találkoztam már olyan doktori fokozatos emberel (többel is) aki segg hülye volt, szakbarbár, és olyan szakmunkással aki értelmesebb volt mint én. Aki a végzettség alapján ítél az jó nagy barom. A párom középfokú végzettségű és egész jól el tudunk beszélgetni.

A jövedelem is más kérdés, PhD-vel is lehet keveset keresni és szakmunkásként is lehet sokat.

2015. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Inkább az életvitel közti különbség lenne ami kicsinálná a kapcsolatot. Én nem keresek rosszúl a diplomám se rossz és munkámból kifolyólag sok olyan helyen rendezvényen megfordulok amiken szerintem ő nem érezné jól magát. És tisztelet a kivételnek, de kevés olyan férfival találkoztam akit nem frusztrál ha nem ő a család fenntartó.


Ha ezek nem lennéneg gondok akkor szerintem igen, működhetne a kapcsolat ha pasi bír a megfelelő külső-belső értékekkel.

2015. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
nem bántottál meg :) sőt! köszönöm, hogy őszinte voltál.
2015. máj. 14. 16:23
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Érdekesek a válaszok mindenképp. Én férfi vagyok, eddig fotósként dolgoztam, 3x annyit kerestem mint a most már lediplomázott barátaim. Most én is tanulok, mellette 4 idegen nyelvet beszélek, abból kettőt folyékonyan. Ha meglesz a diplomám, egyáltalán nem fog érdekelni, hogy az a nő akivel én beszélgetek diplomás, vagy szakmája van, vagy esetleg semmije és festő. Valamennyi keresete azért legyen, attól, hogy valaki nem diplomás lehet értelmes, tanult, nem muszáj ahhoz iskolába járni, hogy tudásra tegyél szert. Rengeteg szakmunkást ismerek, akik értelmesek. Nálunk egy a szó, hogy szakmunkás kicsit a kőművessel egyeztetendő néha össze, pedig vannak ott fodrászok, kozmetikusok, pénzügyi végzettségűek, stb.
2015. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Engem semennyire nem zavarna, ha stabil a keresete, tehát nem ingadozik, és nem kell félni, hogy bármelyik napon elbocsáthatják, aztán nem talál másik munkát, és nem is kell sokat keresnie, annyi legyen, hogy közösen normálisan el tudjunk tartani egy családot spórolgatva, de szűkölködés nélkül.
2015. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Az anyagiak nem számítanak, sem az, hogy mit vagy mit nem végzett. Nekem inkább csak az lenne a gondom, hogy nem biztos, hogy összeillenénk és jól el tudnánk beszélgetni, mivel valószínűleg az érdeklődési körünk is eléggé különbözne. Engem nagyon érdekelnek a tudományok és imádok vitatkozni (nem veszekedni, hanem kulturáltan megvitatni egy-egy témát), ezért egy olyan férjre vágyom, akivel ki tudom élni az ilyen szükségleteimet és akit legalább ugyanennyire érdekelnek az ilyen dolgok.
2015. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Igen hozzámennék mert nem a pénzéért kell szeretni az embert hanem önmagáért. Hármas válaszolóval meg teljesen egyetértek , ismerek olyan "jól képzett" diplomás embereket akik sötétek mint a csillagtalan éjszaka és olyan szakmunkást aki hihetetlenül intelligens. Anyagiakat meg szintén nem biztos , hogy meghatározza a végzettség. Én simán gyárban dolgozom, nincs diplomám és mégis jobban keresek mint jó pár diplomás barátom. Iskolai végzettség, szakma alapján ítélni butaság, meg kell ismerni magát az embert én utána lehet véleményt mondani bárkiről.
2015. máj. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Személy szerint részemről a diploma nem egy feltétel, hogy akarjam a pasit, de azért elég jól jelzi, hogy talán több bennünk a közös.


Mármint, ha olyan a szakmája, hogy jól keres vele, de emellett művelt, intelligens, humoros, tudok vele beszélgetni, jól érzem magam a társaságában, akkor hogyne, miért akadályozna meg a diploma hiánya a kapcsolat kialakításában?


Sajnos a gyakorlatban nem mindig ez a helyzet, volt egy csomó szakmunkás ismerősöm, sőt, egyszer jártam is egy kőművessel. A társaságával (szintén kőművesek, ácsok, favágók) gyakran összejártunk. Gyakorlatilag minden egyes találkozásnál éreztem, ahogy elszívják belőlem az IQ-pontokat. Én szégyelltem magam a helyesírásuk miatt, mert természetesen online is beszélgettünk néha. Ezért vannak fenntartásaim a szakmunkásokkal szemben, de nyilván nem vagyok annyira ostoba, hogy azt állítsam, akinek diplomája van, az automatikusan egy zseni és született humorzsák. Főleg, hogy sok olyan egyetem és szak van, ahol szinte végigdalolja az ember a vizsgákat.


Összefoglalva: a diploma nem garantál egyes jó tulajdonságokat, sőt, de azért egész jó bejóslója. Mert oké, hogy vannak jó fej és intelligens szakmunkások is, de én több jó fej és intelligens egyetemistával találkoztam. És figyelembe véve, hogy magam is egyetemre járok, már csak a közegből kiindulva is több közös van bennem és egy hasonlóan egyetemet végzett emberben.

2015. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!