Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A túlzott szerénységem (főleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A túlzott szerénységem (főleg anyagi téren) tényleg hátrányt jelenthet a párkeresésben? Fiatalon sokat elértem, de nem reklámozom, ezért a korombeli komoly nők nem vesznek komolyan. Tényleg ekkora hiba?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, mondhatjuk hogy nagyon nagy szegénységben nőttem fel. Kenyeren és tésztán éltünk kb. Soha nem tudtam menni sehova, folyamatosan megszégyenített egy-két gazdag bunkó kölyök. De nem ez a lényeg.

Megvolt bennem mindig egy erős tudásvágy és a szüleim is támogattak ahogy tudtak. Már középiskolába úgy irattak be hogy kitalálták hogy az informatikában nagy jövő van és azon belül is egy olyan ágazatban ami akkor nem tűnt nagy durranásnak. Mindent megtettek hogy el tudjam végezni, plusz munkákat vállaltak, stb.

Jelesre végeztem a sulit, utána az egyetemet is sikerült állami támogatással végeznem. Rokonoknál laktam, egyszerre több mellékállásom volt, minden lehetőséget bevállaltam (rakodtam építkezéseken, festettem ki lakást). Az egyetemet is remekül sikerült, a szakmámat nagyon jól megtanultam, már az iskola alatt felvettek gyakornoknak egy menő céghez. Mint egy igazi tündérmesében.

Sokáig dolgoztam ott, majd egy másik vállalat átcsábított magasabb pozicióval, majdnem dupla fizetéssel. Végig ugyanúgy a rokonoknál laktam, de már tudtam nekik jóval több lakbért adni, sőt anyukámnak is (apukám időközben elhunyt sajnos betegségben - Isten nyugosztalja)

Mivel több százezezres fizetéssel is egy egyetemista költségvetésből éltem évekig, annyit tudtam spórolni hogy minden gond nélkül megvettem hitelre egy új építésű lakást, plusz egy jó autót amire mindig is vágytam titkon (BMW 320d 2013). Plusz együttesen felújítottuk Anyu házát.


Mindig is utáltam akik menőznek a vagyunokkal és csak a pénzről tudnak beszélni. Informatikus vagyok, nem vagyok egy nagyzolós diszkóba járó típus. Soha nem beszélek a pénzemről, nem csapom ki a kocsikulcsot sehova. Nem terelem ilyen irányba a beszélgetést, mert jól tudom hogyha valakinek nincs, akkor milyen rosszul esik neki ha a másik felvág a dolgaival vagy anyagiakról diskurál. Ha valaki kérdezi akkor nem tagadom le, de elsikálom a dolgokat egy-két mondattal, nem tartok kiselőadást.


Sajnos észrevettem, megtudtam hogy mennyire is befolyásolja a szerénységem az ismerkedési lehetőségeimet. Felhívta pár ismerősöm a figyelmemet hogy a korombeli komoly nők akiknek nincs még párjuk, családjuk nem vesz engem potenciális partnerként számba. Mert első ránézésre, az első beszélgetésre úgy tűnik nekik hogy nincs semmi anyagi biztonságom, kb. a szüleimmel élek és egy stabil életre megbízhatatlan vagyok. Furcsa nekik hogy nem "futtatom magam" és dicsekszem. Én úgy gondolom hogy a szüleim áldozatainak köszönhetem hogy ennyi idősen ide jutottam így tiszteletlenség lenne ha az ő múltbéli nyomorukon én most játszanám a gazdagabb menő srácot.


Most is a napokban meglepődött egy ismerősöm akivel hetente többször együtt sportolunk hogy nekem egyáltalán van autóm. Nem még hogy ilyen. Azt mondta hogy nem nézte ki belőlem, meg nem érti ő sem miért nem meséltem róla. Ő kb. az első beszélgetést azzal kezdte hogy xy Audija van és így megy meg úgy, mennyibe került. Tőlem ez távol áll.


Nem azt akarom hogy a pénzemért kelljek bárkinek, félreértés ne essék! Csak 30-hoz közel a nőknek már egy komoly férfi kell, aki anyagi biztonságot tud nyújtani és bennem ezt nem látják a szerénységem miatt. Ezért nem számolnak velem.


Szerintetek?



2014. nov. 14. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritka őszinte ember vagy, főleg ha mindez igaz(ugye péntek van, vége a sulinak, ilyenkor sok lurkó szórakozik itt).

De sajnos az ilyen férfit húzzák le a legjobban a nők, azzal hogy elcsábítanak, te meg majd mindent megakarsz adni a szerelmednek.

Aztán csak kocc van, te meg nézel, mi van???

2014. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem találok ki ilyesmit, otthonról dolgozom éppen. Barátaimmal nem tudom ezt megbeszélni (nincs is sok amúgy)

Nem vettem észre hogy ki akarnának használni, bele sem gondoltam ebbe. Nem nézek senki alapból pénzhajhásznak, meg nem is járok olyan helyekre ahol sok ilyen fajta nő akad. Bár most el fogok ezen gondolkodni ...

2014. nov. 14. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ilyen férfit szeretnék én is találni.Mármint nem gazdagot hanem olyat aki nem nagyzol, nem felejtette el honnan jött, és tiszteli a szüleit. Sok sikert neked, biztosan megtalálod akit keresel:-)
2014. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem túlzott szerénység, engem is úgy neveltek, hogy egyrészt ne dicsekedjek, másrészt legyek tapintatos, pont amit te írtál: annak az embernek nem szabad tengerparti nyaralásról beszélni, akinek hó végén kajára sincs pénze. Szóval te vagy a normális.

Ezt én sem értettem sosem, hogy miért kellene reklámozni magunkat.

Egyébként volt már valaha kapcsolatod, vagy csak mostanában a kortársaiddal nem megy a dolog?


Ami a lényeg, hogy nem kell változtatnod, elvégre miért vennél fel olyan stílust, ami téged is taszít? Biztosan lesz olyan nő, aki értékeli, hogy jó ember vagy, mert szerintem az vagy.

2014. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
hát nem értem, mi a gond. van autód és lakásod. normális ember nem úgy kezd ismerkedéskor, hogy szia havi x forintot keresek, x márkájú autóm van és itt meg itt van lakásom. ezek a dolgok úgyis kiderülnek, nem kell bejelenteni őket külön.
2014. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nehogy változtass magadon!!!

Teljesen átérzem a problémád. Annyi a különbség, hogy én nő vagyok és nagyon gazdag családból származom. Nem azt mondom, hogy szerények vagyunk, csak egyszerűen nem élünk tipikus gazdag életet. Utazgatunk, meg megveszünk mindent, amire szükségünk van, a minőségre figyelünk, de pl. nem barátkozunk a köztudottan gazdag emberekkel, csak nagyon kevéssel. Újgazdagokkal, akik a legjobban felvágnak, főleg nem. Van, aki ez miatt arrogánsnak gondol engem is, mert én végképp nem vagyok túlzottan barátkozós. A saját baráti körömön kívül nem nagyon mozgolódom. Eljárok discoba, bulizni meg minden, de nem vagyok annyira feltűnő, maximum csak az, hogy mit iszok, mert ügyelek nagyon, hogy normális italt igyak. És őszintén? Nagyon nem kedvelem az olyan embereket, akik felvágnak a vagyonukkal, mennek mutogatni a kocsijukat, meg hogy milyük van. Kit érdekel? Szerintem ezek az emberek feltűnési mániában szenvednek és kompelxusosak. Nekem pénz nélkül is sikerül felkeltenem a barátaim, vagy mások érdeklődését. Konkrétan én leszbikus vagyok, de egyik nő sem a pénzemért akart velem lenni, nem is érdekelte őket az anyagi hátterem. Mindig csak annyit kérdeztek, hogy mivel foglalkozom és nem is firtatták tovább a dolgot. Viszont az tény, hogy a heteró nők között nagyon fontos az anyagi biztonság, de nem érzem szükségességét számodra, hogy ezt mutogasd. Majd meglátod, hogy megfog találni az a lány, akinek nem ez az elsődleges. :) Biztos vagyok benne, hogy megfogja látni benned azt a bizonyos valamit. ;)

2014. nov. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Szép dolog, hogy nem nagyzolsz, az kevésbé, hogy saját lakásra sincs igényed. Attól, hogy szereted a családodat, még elvághatnád a köldökzsinórt.
2016. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!