Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Alkoholista, mit tegyek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista, mit tegyek? Hogyan fogadjam este?

Figyelt kérdés

Minden nap részeg volt, nem egyszer detox volt a vége. Megelégeltem, a 3 éves lányunkkal elmentem az ismerősökhöz - család 6000 km-re otthon. Észhez tért, vissza akart kapni minket, mondta, hogy leszok. Én úgy költöztem vissza hozzá, hogy ha még egyszer iszik, akkor végleg vége. 5 hónapig tiszta volt. Ma kaptam tőle egy sms-t, hogy nagyon rossz dolgot tett, sajnálja. Hívom, alig vette fel nekem. Mondta, hogy lecsúszott munka után 5 tequila. Nagyon szégyelli, majd este jön. Hallottam a hangján, hogy tényleg mennyire maga alatt van.


Mit tegyek? Hogyan fogadjak egy (visszaesni látszó?) függőt?

1. Egyrészt nagyon mérges vagyok rá, mindenképpen elbeszélgetek vele, de 5 hónap után egy apró botlásért nme érzem úgy, hogy be kellene adni a válást. Hogyan reagáljam le, hogy megértse, hogy a tűzzel játszik? Félek, ha nagyon kiborulok, csak belehajszolom az ivásba? Hogy fogadjam itthon?


Külföldön élünk, itt a kérdés kiírásakor este 7 óra van, nem kamu, mielőtt valaki meggyanúsítana.


2015. jún. 3. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Mi akik nem voltunk hasonló cipőben biztos választ nem tudunk erre. Az biztos, hogy a saját idegzetedet teszed tönkre ezzel az emberrel. Nem kívánom a szakítást, de komoly lépések kellenek, hogy leszokjon! Segítség kell neki! Valamint neki is akarnia kell a leszokást!
2015. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Beszélgessetek. Egy apró botlásról van szó, nem tragikus. Egy fogyókúrát se vág végleg haza az, ha egy nap az ember nem tud parancsolni magának és bezabál - egy feltétele van a dolognak: hogy ne adja fel emiatt és folytassa ugyanúgy, ahogy előtte.


Szerintem azt tudatosítsd benne, hogy most elnézed, és ha a következő ilyen további fél év múlva lesz, az nem para. De ha úgy látod, hogy visszaesik, akkor ugyanúgy áll, hogy nem maradsz mellette.


Egyébként szerintem elég jó esélyeid vannak, elvégre maga mondta el neked, sajnálja, stb. Ha így áll a kérdéshez, akkor ő is tudja, hogy nem helyes, amit tett.

2015. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz válaszolni a kérdésedre, nagyon problémás a szituáció. Alkoholisták között nőttem fel, szóval fel tudom mérni mennyire fontos, hogy mi lesz ebből az egészből...

Az mindenképp bíztató, hogy benne van a szándék arra, hogy leálljon, és úgy tűnik, hogy van önuralma és tényleg szeret titeket. Az is becsülendő, hogy elmondta, hogy mit tett. Igazad van abban, hogy a kiborulással inkább rosszat tennél most. Honoráld az őszinteségét! Szerintem együttérzően fogadd, érezze, hogy tudsz neki támaszt nyújtani, megértő vagy. De közben azért éreztesd azt, hogy egyszerűen azt nem teheti meg, hogy csak úgy visszaesik... Szóval vagy küzd tovább a botlás ellenére, ha pedig nem tud egyedül, akkor kérjen segítséget. Ha ezekre hosszú távon nem kapható, na akkor kell válni.

2015. jún. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne szóli hozzá csak enged meg a kádba vízet,pizsit az ágyra,észte fogja venni hogy nem jót tett enged pihenni.Másnap viszont beszéljétek meg a félelmeidet a függőségével kapcsolatban ha szeret ez az eset csak egy botlás volt részéről amit nemigen ismétel meg.
2015. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az apám iszik, úgyhogy én nem tudnék hozzá pozitívan viszonyulni. Bár az nem akármi, hogy képes volt öt hónapig tiszta maradni. Nem tudom, mit csinálnék a helyedben.
2015. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!