Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan osztjátok be a mindenna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztjátok be a mindennapos dolgokat, feladatokat egymás között? (anyuka otthon a gyerekekkel, apa dolgozik)

Figyelt kérdés

Még GYED-en vagyok a legkisebb gyermekünkkel. Sajnos a férjem mindenből kihúzza magát. Ő csak annyit csinál, hogy elmegy munkába, majd hazajön és leül gépezni, pihenni.

Mikor felvetettem neki, hogy egy kicsit itthon is "létezhetne", ő kikérte magának, hogy ő mindent megtesz, azaz dolgozik, én meg azért vagyok itthon, hogy minden mást megcsináljak.

Ez nagyon szíven ütött.


Én látom rosszul a dolgokat? Természetes, hogy tényleg csak ennyi az ő feladata, ennyi a felelőssége?


2015. szept. 4. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ennek az ellenkezője. Mindent csinál. Semmi elvárás nincs velem szemben. Amihez odajutok, megcsinálom, amire nem maradt időm, megcsinálja ő. BEvásárol, mos, főz, takarít, tereget, játszik a gyerekekkel, akármi. Minden hétvégén van egy nap, ami csak az enyém, akkor itthon sem vagyok. De ő kezdetektől ilyen, még akkor is ilyen volt, amikor kapcsolatban voltunk csak. Nagyon fontos neki a kényelmem és boldogságom. És én ezt nem is használom ki. Megteszek minden tőlem telhetőt, hogy ne maradjon rá sok. Mi így igyekszünk egymás kedvében járni. Nekem ez a természetes, nem az, amit leírtál.
2015. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még nincs gyerek, így nem tudom, hogy ilyen helyzetben mi lenne nálunk a felállás, de én most jelenleg is két munka között vagyok, itthon egész nap, és nekem meg az a természetes, hogy ha úgyis itt vagyok, akkor már miért ne csináljak meg mindent. Amíg dolgoztam, és amint megint dolgozni kezdek, más volt/lesz, de most, hogy mindig itthon vagyok, nem kérek semmit a férjemtől, max néha hogy mosogasson el.


Te nem azért vagy otthon, hogy minden mást megcsinálj, te most a pici miatt vagy otthon. Nyilván fárasztó az is, de ő ezt nem tudja, szerintem neki az a kép él a fejében, hogy a babázás abból áll, hogy pár óránként megeteted és pelenkázod, a többiben meg csak ülsz és tévézel. Ilyen felfogás mellett jogos, ha azt mondja, nem csinál otthon semmit, de szerintem érdemes lenne felvilágosítanod, hogy nem ez történik egész nap.

2015. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 napra bízd rá egyedül, ha majd tudod. Lássa, hogy mi a te feladatod. Szerintem sincs képben. Sok kapcsolatban az a baj, hogy nem tudják a felek elképzelni, hogy a másik mit csinál egész nap, hiszen, csak ÉN dolgozhatok sokat és csak én lehetek elfáradva. Előtte milyen volt?
2015. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha te is eljárnál dolgozni érthető lenne, de így?


Jelenleg ő tart el, ha dolgoznál jogos lenne a felháborodás.


Egész nap otthon vagy, a gyerekkel meg még kicsi, sokat alszik, időd van megcsinálni mindent.


Vagy hogy gondoltad, hazajön a melóból, mosson, takarítson ki, amíg te egész nap babázol?


Csak kíváncsi vagyok.

2015. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a háztartás vezetését kellene csinálnia. Én csak azt szeretném, hogy része legyen az életünknek és ne csak egy idegen, aki a nappaliban fetreng. A gyerekeket közösen akartuk, néha foglalkozhatna is velük. Egyébként szerintem az ő keze se szakadna le, ha néha kivinné a szemetet vagy enni adna a kutyának esetleg a szennyest a helyére dobná a padló helyett.

Régebben mindenben segített, de mióta a kicsi megszületett, mintha kicserélték volna.


Nem ő tart el engem, max GYEd-et kapok és iker GYES-t + a családit.


Azért egy 1 éves gyerek nem alszik egész nap és a nagyobbak se...

2015. szept. 4. 14:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerült megbeszélni,akkor egyetlen dolgot tehetsz, bízd rá hétvégén egy napra a gyerekeket.Aztán kérdezd meg este,mikor hazamész,milyen volt,sikerült-e mindent megcsinálnia?!
2015. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyenkor úgy igazságos, hogy az anyuka megcsinál mindne házimunkát, ami fizikailag nem megerőltető, vagy nem akadályozza a gyerekre figyelésben (pl. 2 órán át tartó fűnyírás az óriási kertben) - tehát megfőz, mos, tereget, porszívózik, rendet rak, kitakarítja a fürdőt, wc-t, konyhát elmosogat, kiviszi a szemetet, bevásárol. A normál napi/heti házimunka. Naponta ez nem vesz igénybe több időt 1-2 óránál, mert a legtöbb dolgot nem kell naponta végezni.


Ami viszont fontos lenne, hogy amikor az édesapa hazaér, átvegye anyukától a babát, etesse, fürdesse, játsszon vele ő is - és emellett ne essen nehezére a helyére tenni a ruháit, megmelegíteni magának az ételt, elpakolni maga után, tehát ne szolgáltassa magát ki. Ha akad még valami tennivaló, akkor segítsen be.

2015. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan, ez elképesztő, hogy mennyien élnek ilyen házasságban. Nem is érdemes már gyereket vállalni, néha az az érzésem, hogy a férfiaknak nem is kell gyerek, csak a saját reprodukciójuk miatt, önző érdekekből, de az, hogy valamit csináljanak is vele, az már nem megy. Ők dolgoznak, a nő nyilván csak a s@eggét vakarja otthon. Az ő élete nem változik semmibe, majd a hülye nő megcsinál szépen mindent helyette, meg majd ő foglalkozik a gyerekkel...nem érdemes itt szülni, úgyis az anya nyakán marad minden, és az egyetlen, akinek soha többé nem lesz élete, az pont a nő. Bravó élet, ez jól ki lett találva.

Kérdezőnek: nem látod rosszul, el is hiszem, mennyire rosszul esett. Nem ez lenne a normális, de én sem látok olyan férfit magam körül, aki olyan marhára oda lenne a családért.

2015. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sajnos nálunk is így volt amíg a gyerekekkel otthon voltam, de csináltam, mert azt hittem ha visszamegyek dolgozni, majd másként lesz. Sajnos még rosszabb lett. Teljesen kivonta magát minden otthoni teendőből, gyereknevelésből is, abszolút egyedül maradtam. Úgy érzem csak papíron van férjem, a valóságban mindig egyedül kell megoldanom mindent.Így semmi értelmét nem látom ennek a házasságnak csúfolt lakótársi kapcsolatnak.
2015. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!