Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális, hogy a férjem csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a férjem csak akkor végez házimunkát, ha van jó a kedve és motivációja van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha jól megdicsérem érte, ha kedvesen kérem rá, tehát azért, mert neki is ez kötelessége lenne, mivel mindketten dolgozunk, és közös a háztartás, az nem számít neki. Ha éppen haragszik rám, akkor semmit nem csinál. Fordított esetben bennem ez nem merülne fel, hogy ha összeveszünk, emiatt ne mosogassak el. Ez általános a férfiaknál?
2015. szept. 5. 23:57
 1/9 A kérdező kommentje:
*ha jó a kedve...
2015. szept. 5. 23:57
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

igen,ez így megy mióta világ a világ,mondhatni a dolgok természetes rendje.

abban az estben a férjed kitűnik,hogy ő azért néha segít ezt azt.

2015. szept. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak a saját nevemben beszékek: nem általános.
2015. szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem, szerintem nem normális. Ettől még sajnos gyakori.

Én ha csak megérzem, hogy a párom elindul ebbe az irányba, mindig mondani szoktam neki, hogy gondolja át, a közös feladatok neki is ugyanúgy feladatai, mint nekem. Vagy a másik verzió: majd ha eltart, én szívesen megcsinálok itthon mindent. De a második műszakot ne hagyja egyedül rám!

2015. szept. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem normális, de gyakori. Ha te is dolgozol, vagyis a családi kasszába ketten pakoltok, akkor a háztartási munkákat is illene megosztani. Mondd meg, hogy vagy eltart, te felmondasz és jó feleségként gőzölgő vacsorával és tiszta lakással várod, vagy szépen végezze el a rá eső munka részét.

Van már gyereketek? Ha nincs most neveld meg, ne járj úgy ahogy én, hogy a munka mellett rám maradt a házimunka 99%-a meg a gyereknevelés 99%-a..Én is utólag vagyok okos. Ha időben elkapom a grabancát akkor nem jutunk oda, hogy úgy megutálom mert semennyi tiszteletet nem tudtam már érezni iránta, hogy már beszélni se tudunk egymással.

2015. szept. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez akkor lehetséges, ha nem tanulta meg ellátni magát, nem élt egyedül, tehát mindig kiszolgálta valaki.

Én már 10 éve egyedül lakom, de még mindig csak akkor csinálok bármit, ha jó a kedvem.:)

Egyszerűen nem tanultam meg ezt, és nincs is késztetésem rá.

És még egy nyomós okom van: szorongok a rendezett környezetben, csak a rendetlenben érzem jól, otthon magam.

2015. szept. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Bocs,de én igazi férfihez mennék csak hozzá,aki magától megcsinál dolgokat mert van annyi esze,nem egy ovis gyerekhez.Azt is elvárom,hogy alap dolgokat tudjon megfőzni,az olyanokat kerülöm akiknek nem tanították meg mi a rend,és mindent megcsináltak helyettük.
2015. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 és 7-nek:


Az én volt férjem otthon be volt fogva, az anyja még főzni is megtanította, az apukája szeretettel, de kemény kézzel és határozottan irányította a családot. Ott nem volt, hogy nincs kedvem elpakolni, hanem a tévét nézem és a kanapén döglök. Mindenkinek meg volt a feladata és az elvárások amit teljesíteni kellett (tanulás, házimunka).

Így indult a házasságunk is, csak én balga módon azt hittem, hogy egy kapcsolatban két egyenrangú fél van. Úgyhogy a volt férjem szépen elkényelmesedett és elkanászodott de annyira, hogy már kérni se lehetett tőle semmit. Válásunkkor az apja bocsánatot kért tőlem, hogy nem ilyennek nevelte. Mondtam tudom, láttam.


5-ös válaszoló vagyok

2015. szept. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Ezért nem is ezt írtam!

Hanem azt, hogy "Ez akkor lehetséges, ha nem tanulta meg ellátni magát, nem élt egyedül, tehát mindig kiszolgálta valaki."

:)

A Te férjed nem élt egyedül, igaz?

Csak külső nyomásra, apuka szigora miatt csinálta meg ezeket a dolgokat az eredeti családjában, igaz?

Tehát csak BIZONYOS dolgokat csinált meg, és nem mindent, teljeskörűen saját magára.

Gondolom, ki voltak osztva a feladatok a családtagok közt.

Az egyébként nagyon szép gesztus, hogy bocsánatot kért Tőled a papája.

Emiatt váltatok el?

2015. szept. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!