Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az sok háztartásban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az sok háztartásban, hogy csak az egyik fél csinálja a házimunkát, a másik meg egy szalmaszálat se tesz keresztbe? Nem szégyelli magát a másik?

Figyelt kérdés

Természetesen arról az esetről beszélek, ha mindketten dolgoznak. Számomra nagyon durva, hogy hány ilyen házaspár, pár van, ahol az egyik döglődik a tévé előtt, míg a másik mos, főz, takarít, pedig ő is dolgozik. Tudom, mindenki magának köszönheti ezt, mert a rabszolga fél hagyja magát, de a lusta fél nem érzi emiatt gázul magát? Nekem lesülne a képemről a bőr. Ha közös a háztartás, miért nem közös a házimunka is?

Az én szüleimnél is így volt, apám addig nem evett, amíg anyám elé nem tette a kaját. Mondjuk nem sajnáltam érte, mert ő csinált magából rabszolgát.


2014. márc. 4. 15:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Mosson, főzzön csak magára. Aztán amikor majd a másik előtt nincs vacsi, amikor leül az asztalhoz, reggel pedig nincs mit felvennie, akkor lehet elgondolkodik.
2014. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ma már egyre ritkább az ilyen.
2014. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
A párom szüleinél ugyan ez, nekem nem volt egész családom és azt hittem ez a normális, hogy a nő csinál mindent, a fiatalabbak már nem így gondolják.
2014. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
40%
Nos, en nokent ugy erzem, hogy ez az en "dolgom". Nekem jo erzes kitakaritani, rendben tartani a kornyezetemet, gondoskodni a paromrol. Akinek ez nem tetszik, az nyilvan nem igy csinalja.
2014. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
56%
Nagyszülők jelentős része főleg falun háztartásbeli volt, így az otthoni munka volt az ő feladatuk a férfi meg megkereste hozzá a pénzt. Mai fiataloknál már egyáltalán nem igaz.
2014. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
76%

Ha a párom addig nem enne amíg nem teszem elé az ételt, hamar éhenhalna.

Nem szolgálnám ki. Ha nem segít a házimunkában, nem mosnék rá, nem főznék neki. Előbb utóbb észrevenné magát.

Ha meg nem tetszik, lehet egyedül élni, vagy visszamenni anyucihoz.

Az én párom sokat élt egyedül, szerencsére besegít a házimunkában. Hozzá képest én érzem magam lustának, pedig nem vagyok az.

2014. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

Valamelyik nap mesélte párom egyik barátnője, hogy mennyire szégyelli magát, mert "szegény" férje szóvá tette, hogy bizony bepenészedett egy kaja a hűtőben, és "milyen már ez". Amikor barátnőm rákérdezett, hogy akkor miért nem dobta ki a férje az ételt, a lány zavartan mosolygott, "hát ő nem takarít, nem szokás". Hozzátenném a lány nagyon sokat dolgozik, és a férj még akkor sem vállalta a házimunkát, amikor munkanélküli lett...

Nekem leégne a pofámról a bőr, és még kívülállóként is dühített a sztori, de azért tényleg azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy a "cseléd" tett azért, hogy cseléd legyen.

A szokáshoz: sajnos Magyarországon sokan még mindig ott tartanak, hogy kizárólag a nő dolga a házimunka, gyereknevelés-munka mellett is. Ez egy kényelmes kifogás, ugyanúgy, mint a "férfinek jól áll a sörhas, stb."

Környezetemben azt látom, erről az édesanyák is tehetnek. Mi például be voltunk fogva házimunkára, bátyámmal együtt. Ha hazautazom, akkor is mindenben segítek szüleimnek a ház körül. Itthon is felezzük a házimunkát.

Viszont itt van unokatesóm példája: nővére szinte a cselédjeként működött, rá volt szólva mindig (anyja szekálta)-és még ma is, ha hazautazik-hogy főzzön, mosogasson öccsére, mintha a srácnak előjogai lennének, mert ő férfi...Meg is lett az eredménye: unokaöcsém 25 évesen otthon csücsül, munka nélkül, anyuka-nővér által kiszolgálva, egész nap a gépnél ül és játszik, egy köszönömöt nem bír kinyögni...Szégyen.

2014. márc. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
Az önként vállalt rabszolgaság megbosszulja magát. Egy férfi akkor értékeli igazán az asszony otthoni munkáját, ha részt vállal belőle. Azok a párok, akik így gondolkodnak, sokkal megértőbbek egymással, összetartóbbak, több a szeretet.
2014. márc. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Nem is szeretem azt a szót, hogy "besegít", mert ugyananynira a férfi dolga is a házimunka mint a nőé.
2014. márc. 4. 16:05
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

7., 8. válaszadónál a pont.

A hetes válaszadót hogy lepontozták, valószínűleg telibe talált a cseléd típusúaknál és a lustáknál. :)


Mi is megosztjuk a házimunkát. férjem főzni is imád, és szereti a rendet maga körül.

Ez régen nem a nemi szerepekről szól, hanem az igazságos munka elosztásról.

2014. márc. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!