Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha egy feleség nem veszi fel a férj nevét, sőt a férj veszi fel a feleségéét? És fordítva?

Figyelt kérdés

PLUSZ (+):

Mi a véleményetek arról, ha a feleség teljesen eltünteti a saját nevét, és például ezen a néven működik tovább: Kovács Jánosné?


Ezek közül melyik jó/rossz, melyiket ellenzitek vagy támogatjátok és miért?



2015. szept. 8. 18:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem ,ha teljesen lemond valaki a nevéről, pl Kovács Jánosné, az béna:S Meg hát szerintem már hagyomány, hogy a nő veszi fel a férje nevét Kisné pl, jó, meg a másik is már hagyományos, h Kovács Jánosné; na de szal, hogy a nő veszi fel a férfiét az hagyomány, tehát pl már fura lenne, hogy Molnárbá Nagy Alajos, mert Molnár a feleség.
2015. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%
*azt is megértem,hogyha vki nem veszi fel férje nevét
2015. szept. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%

Én hagyománytisztelő vagyok,így ha egyszer netalán férjhez megyek,akkor én fogom felvenni a férjem nevét,de a saját családnevemet is megtartanám valamilyen formában.

Pl: Szabó-Kovács xy vagy Szabóné Kovács xy. Még nem tudom,majd ha eljutok odáig eldöntöm. Amikor a pasi veszi fel az asszony nevét,nekem az olyan férfiatlan,max,ha mindketten ugyanúgy felveszik egymás nevét kötőjelesen.


Amikor teljesen eltűnik a leánykori név és csak valakinek a valakije lesz a feleség (Kovács Jánosné) egyáltalán nem tetszik,én úgy élném meg,hogy egy tartozék lettem,nem egy önálló,szuverén személy.


Ámbár kinek mi tetszik,nem ellenzek én semmit,mindenkinek szíve joga eldönteni,melyik verzió a szimpatikus:)

2015. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem mindenki csináljon, amit akar. Nekem egyedül a felemás kötőjelezés nem tetszik, tehát amikor az asszony kötőjeles lesz, a férfi meg nem, sőt, a gyerekek sem. Elvileg a kötőjeles forma az egyenlőségről szólt volna, mostanra azonban az "X-né Y Piroska" flancosabb változata lett.
2015. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az utóbbi egy-két évhez képest kifogyott az emberekből a harci kedv. Vannak bizonyos kérdések, ahol valóságos kommentvilágháború alakul ki, de ez elég vérszegény lett.
2015. szept. 8. 20:50
 16/21 anonim válasza:
80%

Miért? Mit vártál?

Mindenki úgy tesz, ahogy neki jó. Én speciel megtartottam a nevemet, mindenféle kötőjelezés nélkül.

Nekem is hosszú a nevem, neki is, úgyhogy minek. A kötőjelesbe eleve akkor mentem volna csak bele, ha ő is kötőjelezik. Egyoldalúan nem.

2015. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Sunshinedoll ***** válasza:
94%
Én egyiket sem ellenzem, mindegyiket támogatom. Szerintem egy nőnek legyen meg a lehetősége, és döntse el, mit szeretne, milyen nevet akar, és ezt a döntését - a döntéstől függetlenül - tisztelni kell.
2015. szept. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem ,ha teljesen lemond valaki a nevéről, pl Kovács Jánosné, az béna:S "


Még azt nem írtam konkrétan ehhez még, hogy kicsit mintha megtagadná régi önmagát, el akarná dobni a nevét, és el is dobja, mert amúgy saját keresztneve ezzel már nem is lesz, csak a leánykorin szólíthatják, de akkoris eldobja, elhajítja a nevét. De mondjuk lehet, hogy pl utálja az apját valaki, azért akarja, de szerintem akkor sincs semmi értelme, hogy ezt tegye. Na jó, kivéve, ha a szülei vicces nevet adtak neki, hogy mindig amikor bemutatkozik, szégyenkezik kicsit, meg belepirul.

2015. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem magànügy. Annyi biztos, hogy én nem szerettem volna egy férfi nevének toldaléka lenni. Nem lettem semmilyen né. Van nevem, nem akartam eltűnni az èterben. Kötőjelesen vettem fel, mert passzolnak a vezetékneveink, szépen hangzanak együtt. Ha nem így lenne, csak vezetéknevet cseréltem volna. Mindenki úgy veszi fel, ahovy akarja, bár nekem nem tetszett volna, ha a férjem fel akarta volna venni az enyémet.
2015. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Semmit nem ellenzek, és teljesen mindenkinek a saját döntése, hogy mi legyen a neve... Ezért valakit elítélni elég nagy marhaság.

Személyes vélemény: én szeretném majd felvenni a férjem nevét, méghozzá Kovács Jánosné Nagy Ilona formában, mert ebben minden benne van. Egyébként a Kovács Jánosnéval sincs semmi baj. Ugyan miért veszítené el valaki ettől a nevét? Az összes hivatalos iratban fel kell tüntetni a lánykori nevet is, sőt a gyerek irataiban csak az anya lánykori neve van... Anyukám is "Kovács Jánosné", de pont azt néztem, hogy több iratban szerepel a lánykori nevén, mint az asszonynevén... A "saját nevet" nem lehet eltüntetni.


Ha a férfi veszi fel a nő vezetéknevét, nekem azzal sincs problémám. 1000 oka lehet rá: lehet, hogy rossz volt a kapcsolat az apukájával, és nem akarja, hogy a gyereke is azt a nevet használja. Valóban az a szokás, hogy inkább a nő veszi fel a férjéét, de nincs okom ítélkezni ismeretlenül.

2015. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!