Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg zsarnok és rabszolgaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg zsarnok és rabszolgahajcsár vagyok, amiért választás elé állítottam a férjemet, hogy vagy jobb munkát keres vagy többes segít nekem?

Figyelt kérdés

Régebben jobban fizető állása volt, ahonnan egy csoportos leépítésnél kitették. Utána elvállalta ideiglenesen ezt a munkát amit most is csinál. Ennek már 2 éve és nem mutat túl nagy hajlandóságot, hogy jobban fizető munkát találjon.

Elismerem, régen tényleg rengeteget dolgozott, ezért is vállaltam át tőle az itthoni dolgokat, de mostanra kezdek belefáradni, hogy nekem kell mindenre elővarázsolnom a pénzt amire kell, nekem kell itthon mindent megcsinálnom és még a gyerekekkel járó feladatok is csak az enyémek.

A férjem szerint ő keményen dolgozik (irodában) és megérdemli a pihenést.

Szombaton elszakadt nálam a cérna és választás elé állítottam, mire a fenti jelzőkkel illetett. Tényleg ilyen nagy dolgot kérek tőle?


2015. jún. 29. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
te dolgozol? mert ha igen, akkor teljesen normális elvárás, hogy ő is besegítsen otthon
2015. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos, attól még hogy férfi, alanyi jogon nem érik privilégiumok. Nem cseléd vagy.
2015. jún. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog amit kérsz. De te nem tudnál kevesebbet dolgozni, nagyon hiányozna a pénz? Vagy mondjuk fele annyit takarítani? Mások az emberek preferenciái, van akinek fontosabb a tökéletes tisztaság, van akinek a semmittevés.
2015. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Te dolgozol? Voltál már munkanélküli? Tudod, mennyire idegőrlő?
2015. jún. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Milyen otthoni dolgokat vállaltál át tőle?

Egyébként nagyon fruszrálhat egy férfit, ha ilyen helyzetbe kerül, hátha szép szóval többet érnél el, ahelyett, hogy leordítod a fejét. :)

2015. jún. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez nincs rendjén. Szóval elvárnád hogy keressen jobban, mert te jobban akarsz élni? Nem önző dolog ez egy kicsit?

Ha nincs meg a jó életszínvonal, már nem is jó neked? Miért is jó neki veled lennie?

2015. jún. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elfogyott a türelmem. Már nem tudom megérteni, hogy csak otthon ül, olvasgat, alszik, pihen, amíg én egész nap dolgozok, otthon vagy a munkahelyen.


Hogy mit vállaltam át tőle? Gyakorlatilag mindent, mert ő itthon semmit sem csinál. Amíg alig volt itthon, nem vártam el tőle, hogy elmosogasson maga után, de az már zavar, hogy most hazaér fél 5-re és mire mi 7-kor hazaesünk már egy mosogatónyi edény hever itt-ott a házban, mert kávézott, teázott, gyümölcslevet ivott, szörpöt ivott, ezt evett, azt evett stb. Régen nem vártam el, hogy besegítsen a kertben, hiszen nappal alig volt itthon, most viszont itthon van, mégsem képes kidugni az orrát, hogy mondjuk segítsen leszedni a meggyet.


Nem, nem voltam munkanélküli, és ő sem volt, mert egyik nap még a régi helyén dolgozott, a másikon már az új helyen.


Azért kicsit nehezen hiszem el, hogy zavarná a helyzet, ha a leépítés óta összesen 4 db önéletrajzot volt hajlandó elküldeni.


Ha én kevesebbet dolgoznék, akkor még kevesebb lenne a pénz, akkor végleg nem jönnénk ki belőle. Így is egyik hónapról a másikra élünk.


Itthoni dolgok alatt nem csak a takarítást értem, hanem pl. a családi dolgokat. Úgy érzem, ha neki simán beleférne az idejébe, hogy a gyerekeket hozza-vigye, akkor neki is be kellene szállnia a körforgásunkba és nem a fotelből nézni, hogy én nap végén néha szinte elájulok a fáradtságtól.

2015. jún. 29. 23:07
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Hány évesek vagytok? Egyébként nem az ultimátum a legjobb megoldás. Én tudom, milyen idegőrlő a munkanélküliség, és mindenhol elölről kell kezdeni mindent, nincs rá garancia, hogy jobb lesz a következő. Törekedni lehet, de nem árt a biztonságra is játszani. Mióta is dolgoztok?
2015. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Igen, elvárnám, hogy jobban keressen, mert én már nem tudok magamból többet kihozni. A gyerekeket közösen vállaltuk és úgy érzem az eltartásuk is közös feladat lenne, ő meg most épp csak hogy hozzá tud járulni a családi költségvetéshez.

Az is megoldás lenne, hogy ő kicsit többet vállal itthon, én meg dolgozok kicsivel többet, de ez sem tetszik neki.

2015. jún. 29. 23:12
 10/16 A kérdező kommentje:

35 évesek vagyunk. Én 23 évesen kezdtem dolgozni teljes állásban (előtte diákmunkát csináltam), ő 26 évesen.


Igen, szerintem is fontos a biztonság, de ugyanakkor az is fontos lenne, hogy normális szinten megéljünk. A hozzáállását sem értem. Azért tanult annyi éven keresztül és azért szerzett 2 diplomát is, hogy utána br 120000Ft-ért legyen adatfeldolgozó?

2015. jún. 29. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!