Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok a házasságról?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok a házasságról?

Figyelt kérdés

Hasznos/elavult?

Örök hűség?

Papír vagy életre szóló döntés?

Holtomiglan-holtodiglan, avagy kitartás jóban-rosszban?

Házasság túl fiatalon/idősen?

Házasság gyerek előtt/után?

Házasság után is létezik még szerelem?

Házasság szerelemből/ szerelem nélkül?


Sziasztok! A segítségeteket kérném egy iskolai feladatomhoz. A lényeg az lenne, hogy a fenti kérdésekre szeretnék választ kapni. Fontos, hogy a nemeteket és a korotokat is írjátok a válaszok mellé a statisztika miatt. Előre is nagyon köszönöm.



2015. nov. 28. 22:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%

Én úgy gondolom, hogy a házassság az egyik legszebb dolog. Két éve vagyunk együtt a párommal, és tudom, hogy ő az igazi, ő is így gondolja.

A kapcsolatunk persze korántsem tökéletes, de nagyon sok mindent átéltünk már együtt, és tudom, hogy minden helyzetben számíthatok rá, mellettem áll, megért és szeret.

Szeretnék vele minél hamarabb összeházasodni, mert teljesen biztos vagyok az érzéseimben. Gyereket pedig házasság után akarunk.

2015. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
57%

Hasznos

Örök hűség

Életre szóló döntés

Kitartàs jóban rosszban

inkàbb fiatalon, huszonéves korban

Az a legjobb ha nem a gyerektől teszik függővé a hàzassàgot. De inkàbb hàzassàg utàn jöjjön a gyerek. Tisztàbb a név kérdése ha a szülők hàzasok.

Létezik nagyon is

csak szerelemből

29/N

2015. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a házasságot jogi fogalomként kezelem.

Ez egy szerződés, amivel a társatat közeli hozzátartozóvá teszed.

2015. dec. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez teljesen egyénfüggő, és egyik válaszlehetőséget sem ítélem el senkinél, mert mindenkinek mást jelent.


Számomra hasznos, örök hűség, életre szóló döntés, jóban-rosszban, nem korhoz kötött (vannak nagyon érett fiatalok, és éretlen 40 évesek), időseknél szerintem kifejezetten szép. Mindegy, gogy a gyerek előtte-vagy utána jön, vagy tőle teljesen függetlenül, mi házasság után akartuk, de ha előtte jött volna, sem bántuk volna, viszont a jogi dolgok miatt előbbre hoztuk volna a polgárit. Ha házasság után nem létezik szerelem, akkor mi értelme a házasságnak? Persze, hogy létezik.

Nem házasodtam volna a korábbi kapcsolataimban, azokkal nem is gondoltam, hogy együtt maradok, de nem ítélem el azokat sem, akik nem szerelemből házasodnak, csak nem értem, és nekem nem menne.

27N, házas

2015. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasznos.

Örök hűség.

Döntés, fontos megerősítés, hangos kimondása annak, hogy együtt akarunk élni mindig.

Szerintem fiatalon is és idősebb korban is lehet, a lényeg, hogy akarja a pár.

Gyerek előtt.

Persze, létezik. :)

Szerelemből.


25/L

2015. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
az ember mindig az elérhetetlent és a nmelétező örök boldogságot hajszolja. a házasság is annak egyfajta megtapasztalása, hogy ilyen nincs. 10-ből 9,5 ember , aki igy házasodik (márpedig a nagy többség igy csinálja), koppan és csalodik egy életre. még a legszebb szerelmet, ahol a felek is viszonylag normálisak és együtt tudnak élni, illetve ahol nincs függés a másiktol, még azoknak a kapcsolatát is kikezdi az unalom, megszokottság, szürkeség egy házasságban. sőt, már a puszta együttéléstől is.
2016. márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!